آفتاب کرمانشاه

رازاني: شعار تحول می تواند یک آغاز خوب برای کرمانشاه باشد

شناسه خبر » 95032

تاریخ انتشار » 1394/07/19-08:58

تعداد بازدید ها » 894

آفتاب كرمانشاه: استاندار کرمانشاه گفت: اعلام شعار «تحول» در جلسه معارفه با استقبال بسیاری از شخصیت ها و رسانه ها روبرو شد. این موضوع نشانگر آن است که شعار تحول می تواند یک آغاز خوب برای استان باشد.

دکتر اسداله رازانی در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان که با حضور معاونین استاندار و جمعی از مدیران ادارات و سازمان های مختلف در محل سالن جلسات استانداری برگزار شد، اولویت ها و راهبردی های کاری استان کرمانشاه را تشریح کرد.

وی با بیان اینکه تغییر مدیریت استان قبل از پایان چهار سال حتماً با هدف و دلایلی صورت گرفته است ادامه داد: برای ایجاد تحول به استان آمده ام و باید تمام تلاش و جدیت خود را برای تحقق این شعار به کار بگیریم.

کم کاری را به هیچ عنوان نمی پذیرم

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه هیچ حب و بغض شخصی، گروهی و جناحی را در کارش اعمال نخواهد کرد، گفت: به پیامد شعاری که داده ام، واقف هستم و خود را متعهد به اجرای آن می دانم زیرا باید به سمت جلو حرکت کنیم و این موضوع راهی جز پیگیری ندارد.

وی ادامه داد: دولت حق سوال و پرسشگری از دستگاه های اجرایی را در اختیار استاندار قرار داده است بنابراین در کنار همراهی با مدیران، در زمینه نحوه اجرای کارها نیز پرسشگر و مطالبه گر خواهیم بود.

این مدیر ارشد استان عنوان کرد: همه باید با تلاش و جدیت کارهای در حال اجرا را به نتیجه برسانیم و هم اینکه به دنبال جذب سرمایه گذاری های جدید باشیم تا اتفاقات مهمی در استان رخ دهد. بنابراین از همه انتظار تحرک، جهش، خلاقیت و پیگیری دارم و کم کاری را به هیچ عنوان نمی پذیرم.

با کار استانداری بیگانه نیستم

دکتر رازانی با اشاره به مسئولیت ها و پست های قبلی خود اظهار کرد: با توجه به اینکه در گذشته در سمت استاندار و دیگر پست ها انجام وظیفه نموده ام این سمت را به خوبی می شناسم و با آن بیگانه نیستم. لذا با توجه به این پیشنیه خدمتی با مباحث و موضوعات مختلف به صورت کارشناسی و منطبق بر آمار صحیح روبرو خواهم شد زیرا هدف من ایجاد تحول است.

استاندار کرمانشاه خاطرنشان ساخت: هنگامی که از تحول در استان صحبت می شود امکان دارد بعضی ها فکر کنند این موضوع به این جهت است که در گذشته کار و تلاش نشده است در حالیکه این تلقی صحیح نیست زیرا علاوه بر اینکه در گذشته کارهای خیلی خوبی صورت گرفته، در حال حاضر نیز کارهای خوبی در حال اجرا است.

دقت و سرعت در اجرای پروژه ها

وی با اشاره به مصوبات ارزشمند سفر مقام معظم رهبری به استان گفت: در این سفر مصوبات بسیار خوبی به تصویب رسیده که منجر به اجرای پروژه هایی تاثیرگذار شده است. همچنین طرح ها و پروژه هایی مانند پروژه انتقال آب به مناطق گرمسیری و احداث پتروشیمی، پالایشگاه، راه آهن و آزادراه و دیگر پروژه هایی که در حال اجرا هستند همگی موید این موضوع است که کارهای خیلی مهم و سرنوشت سازی در استان صورت گرفته است.

دکتر رازانی در دنباله سخنانش اظهار کرد: به رغم کارهای بزرگی که صورت گرفته شعار تحول را انتخاب کرده ام و تکلیف دارم برای تحقق آن تلاش کنم. اینکه سمت خطیری را مانند استانداری را عهده دار شوم و با آن مماشات کنم را جز خیانت نمی دانم.

این مدیر ارشد گفت: اولین اقدام در شعار تحول معطوف ساختن بیش از 50 درصد فرصت ها و انرژی ها به اتمام پروژه های در دست اجرا است لذا سعی می شود پروژه ها علاوه بر سرعت، از کیفیت لازم نیز برخوردار باشند.

استاندار کرمانشاه ادامه داد: در کنار اجرای پروژه هایی مهم مانند انتقال آب به مناطق گرمسیری باید به دنبال پروژه های پائین دستی نیز باشیم زیرا با این انجام کارها و خلاقیت هاست که می توان زمینه اشتغالزایی، رفع محرومیت ها و ارتقاء شاخص ها را فراهم کرد.

وی بیان داشت: بنابراین در راستای تحقق شعار تحول، وظیفه خود می دانم که این کارهای در حال اجرا را به نتیجه برسانیم زیرا برای اجرای این پروژه های مهم، سرمایه های عظیمی بکار گرفته شده است.

وضعیت استان در بسیاری شاخص‌ها مناسب نیست

رئیس شورای برنامه ریزی و توسعه استان در بخش دیگری از سخنانش گفت: برآیند آمارهایی که بررسی کرده ام و جلساتی که با برخی مدیران استان داشته ام مشخص می‌کند وضعیت استان در بسیاری شاخص‌ها مناسب نیست. نگرانی این است که اگر به همین کارهای فعلی اکتفا کنیم فاصله کرمانشاه با استان های برخوردار بیشتر شود.

دکتر رازانی یکی از چالش ها و مشکلات موجود را پائین بودن تولیدات استان نسبت به اراضی موجود دانست و افزود: در استان کرمانشاه این شاخص 2.5 تن در هر هکتار است اما میانگین آن بر اساس آمار سال 1392 در کشور 5 تن در هر هکتار و در برخی استان‌ها مانند خوزستان و شیراز به ترتیب 8.5 و 7.5 تن در هر هکتار است.

استاندار کرمانشاه افزود: این استان زمینه های خوبی برای توسعه بخش کشاورزی، تجارت مرزی و گردشگری دارد و شهر کرمانشاه نیز با توجه به اینکه هرگونه توسعه در آن رونق کل استان را به دنبال خواهد داشت برای ما بسیار مهم است.

وی با طرح این سوال که آیا جهش و توسعه استان فقط با بودجه دولتی امکان پذیر است، گفت: قطعاً پاسخ این سوال منفی است زیرا یک مدیر خوب مدیری است که با رایزنی و پیگیری های خاص خود از دیگر منابع مانند صندوق بازنشستگی، بنیاد برکت، صندوق توسعه ملی و ... اعتبارات جدید اخذ نماید و از دیگر سو با تلاش و پیگیری در راستای جذب اعتبارات بیشتر دولتی اهتمام داشته باشد.

تلاش برای ایجاد اشتغال مقدس است

این مدیر ارشد استان با بیان اینکه پیگیری معجزه می کند، گفت: باید از ظرفیت ها و توانمندی های استان استفاده کنیم و این را بدانیم که دعوت از سرمایه گذاران و حتی ایجاد شغل برای یک نیز نفر مقدس است و جهاد محسوب می شود لذا ضرورت دارد با در پیش گرفتن ساز و کارهای موثر و نتیجه بخش به دنبال سرمایه گذاری های جدید باشیم.

رئیس شورای برنامه ریزی و توسعه استان خاطرنشان ساخت: جذب اعتبارات جدید باید توسط دستگاه های اجرایی استان پیگیری شود و همچنین دستگاه ها باید بعد از گذشت 6 ماه روند و نتایج کاری خود را بر اساس آمار موجود مورد بررسی و سنجش قرار دهند.

مطالب مرتبط

کلید واژه ها

 استاندار   تحول رازاني 

ارسال نظر  خوانندگان :

نام  
ایمیل  
وب سایت (اختیاری)  
متن  
  تصویر امنیتی  

کد امنیتی تصویر بالا را در کادر  وارد کنید

 
   
         

نظرات کاربران

   

ناشناس - تاریخ 1394/07/19-10:28 :  8      0

از استاندار محترم میخواهیم بفکر خروج استان و خصوصا کرمانشاه از جو سنتی باشند چون بیشتر عدم توسعه یافتگی کرمانشاه مقاومت به سنتی بودن میباشد خصوصا بازار که نبض توسعه از آنجا شرؤع میشود از حالت روزمرگی سنتی خارج شود و پویا و چاپک شود که قطعا در ایجاد اشتغال پایدار نیز نقش موثری خواهد داشت و از ایشان تلاش مضاعف برای نشاط شهروندان را مطالبه میکنم


 
     

آخرین اخبار

پرونده دستمزد ۹۸ بسته شد

شهر کرمانشاه جزو "مناطق جنگی" قرار گرفت

عیدی همراه اول به تمامی مشترکان دائمی و اعتباری

اجرای مرحله دوم پرداخت طلب مالباختگان پرونده گلیم و گبه/7000مالباخته تسویه شدند/

آزمون استخدامی در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه به صورت قراردادی برگزار می شود

تورم در استان کرمانشاه 9 پله کاهش یافته است

خدمات دولت در حوزه اجتماعی را نمی توان نادیده گرفت

رسمی شدن مرز شوشمی هدف سفر 2 روزه به اقلیم کردستان عراق بود

دیدار نادری با سفیر ژاپن در تهران

استان در پرداخت تسهیلات اشتغالزایی رتبه اول کشور را داراست

رییس کمیته انضباطی فوتبال: با وریا کُردی حرف می زنم/ شما سنگ کردستان و خوزستان را به سینه می زنید آن هم در حد نگارش یک پست و متن دوخطی در هتل 5 ستاره

روحانی: به رهبری پیشنهاد دادم فرماندهی جنگ اقتصادی با حضرتعالی باشد، فرمودند فرمانده این جنگ باید رئیس جمهور باشد

اقدام جالب شورای یک روستا برای مقابله با گرانی آجیل شب عید+ تصوير

رفع بيكاري در بهبود فضاي كسب و كار است

۵۰ مصوبه مهم مجلس در بودجه سال ۹۸ + جدول

رئیس پلیس راهور خبر داد: اعلام محدودیت‌های ترافیکی پنج‌شنبه غریبان در کرمانشاه

رییس جمهوری درگذشت حاج ذبیح الله رضوان مدنی را تسلیت گفت

تعداد احزاب کشور از نصف هم کمتر شد (+لیست)

۳۱ شهرستان کم‌برخوردار کشور مشخص شدند

فلاحت پیشه: طرح برگزاری رفراندم برای پالرمو و CFT به معنای ایجاد التهاب در جامعه است

رفع بيكاري در بهبود فضاي كسب و كار است/ يكي از راهكارهايي كه در حال اجرايي كردن آن هستيم كاهش زمان جواب استعلام ها و صدور مجوزها

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه معرفی شد

با افزایش ۴۰۰ هزار تومانی حقوق ۴ میلیون کارمند کمتر دریافت می‌کنند

قیمت دیه سال ۹۸ ابلاغ شد/ دیه در ماه غیرحرام ۲۷۰ میلیون

نمایشگاه سراسری "گل و گیاه" در کرمانشاه آغاز به کار کرد

مهندس سالاری برگشت

مقام معظم رهبری: معطل اروپا نمانید/ برجام مشکلات اقتصادی کشور را برطرف نکرد / ارتباطات باید حفظ بشودرابطه با شرق تقویت بشود، با غرب تقویت بشود/ اروپایی ها بدجنسی می کنند

کسب رتبه نخست کمیته امداد استان در زمینه ایجاد اشتغال پایدار مددجویی

خلاء روحیه مطالبه گری روند توسعه کرمانشاه را کند کرده است

معرفی منظم ترین نمایندگان در حضور و غیاب و فعال ترین در میزان مشارکت در رای گیری ها

ادغام ۵ بانک و موسسه وابسته به نیروهای مسلح در بانک سپه

قیمت حج ۹۸ مشخص شد

مدارس چند شهرستان استان کرمانشاه تعطیل شد

جزئیات ادغام بانکهای نیروهای مسلح/سپرده‌گذاران نگران نباشند

روحانی: رهبری چند بار به من گفتند که با لوایج چهارگانه مخالفتی ندارند/ پس چه کسی مخالف است؟/ نمی‌شود کشور را دست 20-10 نفر بدهند!

مقام معظم رهبری: ازدواج های سفید سیاه ترین ازدواج است/ جریان صهیونیستی تصمیم به نابودی بنیان خانواده گرفته

ظریف: استعفای من صرفا به منظور دفاع از شان و جايگاه وزارت خارجه بود/ نیاز به دلجویی ندارم

برخورد با مفاسد اقتصادی به ضعیف کُشی محدود نشود

ظریف: بعد از عکس‌های ملاقات‌های امروز دیگر جواد ظریف به عنوان وزیر خارجه در جهان اعتباری ندارد

عزل و نصب مدیران باید با هماهنگی استاندار باشد/ ایجاد حواشی سودی برای استان ندارد

جشن تولد کهنسال‌ترین درخت کرمانشاه برگزار می‌شود

مدیر کل بهزیستی استان کرمانشاه منصوب شد

بخش بیستون ظرفیت های فراوانی در حوزه گردشگری و صنعت دارد/ افشين رحيمي بعنوان بخشدار جديد بيستون منصوب شد

رئیس هیات پرورش اندام کرمانشاه: مردان آهنین از شبکه 3 پخش نشود، از میزبانی انصراف می‌دهیم

تبدیل کارت ملی به کارت بانکی اجرایی شد

انتقاد معصومه ابتکار از خطای بزرگ رسانه ملی

اسامی تایید شدگان انتخابات اتاق بازرگانی استان کرمانشاه اعلام شد / چهارنفر رد صلاحیت شدند+ تصاوير

تمامی مرزنشینان مشمول مصوبه دولت برای واردات کالا هستند

مهلت ثبت‌نام کنکور ۹۸ تمدید شد

مجوز تردد زائران عتبات عالیات از مرز خسروی صادر شد

تبلیغات

http://aftabnews.ir/files/adv//33_673.jpg


  طراحی و پیاده سازی توسط پیشگامان ایده نگار

  تمامی حقوق متعلق به سایت آفتاب کرمانشاه می باشد-برای نمایش بهتر از مرورگر Firefox یا Chrome استفاده کنید