آفتاب کرمانشاه

حماسه‌ سازی عاشورایی از جنس دلاوری های شهید حسینی

شناسه خبر » 94734

تاریخ انتشار » 1394/06/29-10:30

تعداد بازدید ها » 2841

آفتاب كرمانشاه: فرزندان روح‌الله تا کرانه‌های تاریخ حماسه‌ساز ایثار و شهادت‌اند و این بار نیز شهید عبدالحمید حسینی دعوت امام بر حقش را لبیک گفت و در جهاد با اشرار بدطینت به کاروان شهدا پیوست.

شهید سید عبدالحمید حسینی دلاور تیپ انصارالرسول (ص) سپاه شهرستان جوانرود چندی پیش در درگیری با اشرار ضدانقلاب به درجه رفیع شهادت نائل آمد و دل دادگان منش و آزادگی‌اش را تا کرانه‌های تاریخ عزادار خویش ساخت.

ایثار، اخلاص و دل دادگی تحسین‌برانگیز این شهید به ولایت‌فقیه به مذاق کوردلان خوش نیامد و تیر زهرآگین کینه ضدانقلاب بر سینه شهید حسینی نشست تا عاشقانه‌ای دیگر در تاریخ ایران اسلامی طنین‌انداز شود.

همسر شهید عبدالحمید حسینی شهادت را آرمان همسرش بیان کرد و به گفت: برکت پایبندی شهید به نماز اول وقت ایشان را به آرزوی دیرینش رساند و زبان قاصر از بیان بزرگی و منش ایشان است اما به‌واسطه شهادت همسرم بسیاری از افرادی که تاکنون آنان را ندیدم منقلب شدند و مسیر زندگیشان تغییر کرده است.

پایبندی به نماز اول وقت شهید را به آرزوی دیرینش شهادت رساند

سیده سعیده سادات حسینی بیان کرد: شهید حسینی همواره آرزوی شهادت داشت و در نمازش خالصانه مرگ باعزت را از پروردگار منان مسألت می‌کرد، ایشان همواره دائم‌الذکر و دائم‌الوضو بودند و هرگز حتی در بدترین شرایط از نماز اول وقت غافل نشد و تمام دوستان، همکاران و آشنایان ایشان از پایبندی او به نماز اول وقت در شگفت بودند.

وی افزود: همسرم اعتقاد بسیار قوی به خداوند داشت و با این اعتقاد، بی‌باک و نترس زندگی کرد و همواره در تمام مشکلات و سختی‌های پیشرو زبانش معطر به ذکر« فَاللّهُ خَيْرٌ حَافِظًا وَهُوَ أَرْحَمُ الرَّاحِمِينَ» بود.

ایشان پیرامون تحصیلات و وضعیت کاری همسرش گفت: شهید حسینی متولد ۲۵ تیر سال ۶۳ بود و به هنگام شهادت تنها ۳۱ سال داشت، تحصیلاتش را در دانشگاه امام حسین(ع) به پایان رساند و در سال ۸۲ به خدمت سپاه پاسداران درآمد، آرمانگرایی و شهادت طلبی و شور مقابله با اشرار و آزادگی همسرم تا بدان جا پیشرفت که فرزند دلبند ۱۳ ماهه‌اش نتوانست او را از هدفش بازدارد و آرمانش را بر همه چیز ترجیح داد.

وی بیان کرد: وجود همسرم در تمام لحظات زندگی آرامش خاطر بود و چون از شدت علاقه من به خود باخبر بود هرگز برای رفتن به عملیات‌ها و ماموریت‌های کاری‌اش مرا نگران نمی‌کرد و بدون اطلاع قبلی به مأموریت می‌رفت حتی اسفند سال گذشته نیز که برای مقابله با عناصر تکفیری داعش به عراق رفته بود تا مدت‌ها بعد از بازگشت ایشان از این سفر اطلاعی نداشتم.

مردم‌داری از ویژگی‌های بارز شهید بود

حسینی پیرامون ویژگی ‌بارز اخلاقی شهید حسینی می‌گوید: ایشان بسیار مردم‌دار بود،  تلاش خستگی ناپذیرش برای رفع مشکلات مردم زبانزد خاص و عام شده بود به طوریکه همکارانش اتاق کار ایشان را باب‌الحوائج لقب داده بودند، شهید تکیه‌گاه همه بود و ۸ بار توفیق زیارت حرم اباعبدالله الحسین را یافت، همیشه آرزو داشت روز اربعین در جوار حرم حبیبش حسین بن علی(ع) باشد، آنچه او را محبوب دیگران ساخته بود فروتنی و بی‌ریا بودنش بود، تکبر نداشت و ولایتمداری ریشه تمام اعتقاداتش بود و عاشقانه در رکاب امام خامنه‌ای به جهاد با عناصر شرور پرداخت.

وی با بیان خاطراتی از همسر شهیدش افزود: زیباترین خاطره‌ای که از ایشان به یاد دارم سفر اربعین سال گذشته بد که با وجود اینکه فرزندم را دو ماهه باردار بودم و از شرایط ناامن عراق مطلع بودیم پنهانی و دور از چشم خانواد‌ه برای زیارت حرم امام حسین(ع) در روز اربعین راهی کربلای معلا شدیم.

وی در مورد اتفاقات روز شهادت شهید حسینی گفت: روز قبل از شهادت من به دلیل کسالت در بیمارستان بستری شدم و همان موقع شهید به من گفت که قرار است برای عملیات به منطقه اعزام شویم، شب عملیات نیز مرتب با من تماس می‌گرفت و از من می‌خواست تا منزل را سریعا ترک کنم و به سفارش ایشان به منزل یکی از دوستانم رفتم، اما نیمه‌های شب دلم طاقت نیاورد و به منزل بازگشتم، آن شب فرزندم محمد یاسین نیز بسیار بی‌تاب و بی‌قرار بود و با نگرانی و دلهره در شهر غریب شب را به صبح رساندیم.

حسینی ادامه داد، صبح روز هشتم شهریور ماه ساعت حدود ۱۱ صبح همسرم با من تماس گرفت و با این تماس او از تمام نگرانی رها شدم، بسیار شوخ طبع بود و به خاطر دارم که وقتی از ایشان سوال کردم که کجا هستی در جواب گفت هیچ جا الان سیزده‌بدریم... این آخرین تماس همسرم بود تا اینکه چند ساعت بعد صدای زنگ منزل به صدا درآمد و من به خیال اینکه همسرم پشت در است با اشتیاق در را گشودم و در کمال ناباوری یکی از آشنایان ایشان در حالیکه مرتب اشک می‌ریخت را جلوی در دیدم و به من گفت که عبدالحمید تصادف کرده و کمی حال نامساعدی دارد و از من خواستند که برای دیدن همسرم راهی کرمانشاه شوم.

وی افزود: در طول راه نیز با وجود اصرار فراوان من، از وضعیت همسرم اظهار بی‌اطلاعی کردند تااینکه به بیمارستان امام حسین(ع) کرمانشاه رسیدیم و وقتی  بر بالینش رفتم در وهله اول به نظرم رسید که آرام روی تخت دراز کشیده و لبخند دل نشینی نیز بر لب داشت گویی با من حرف می‌زد و من در جواب گفتم خدا را شکر زنده‌ای و انگار در جواب به من گفت بله زنده‌ام؛ باز هم باورم نشد دستانش را گرفتم و با احساس سردی پیکرش فهمیدم که همه چیز تمام شده.

همسر شهید افزود: عبدالحمید با چشمان باز در حالیکه لبخندی به بلندای لبخند سردار عاشورایی خیبر بر لب داشت به دیدار معشوق بال پرواز گشود و روز شهادت همسرم همزمان شد با سالروز ازدواجمان در هشتم شهریور ماه.

شهید حسینی

شهید حسینی به باور شهادت رسیده بود

وی ادامه داد: من به یقین رسیده بودم که همسرم شهید خواهد شد اما تصور نمی‌کردم به این زودی اتفاق بیفتد شهید نیز چند روز قبل از شهادتش به من گفت که همین روزها آماده باش که خبر شهادتم را به تو خواهند داد.

وی بیان کرد: سید پسر عموی من و پسر سوم خانواده بود نه تنها برای فامیل و خانواده بلکه تکیه‌گاهی استوار برای دیگران بود هرگز به درخواست اطرافیان و نیازمندان جواب رد نمی‌داد و مادیات ذره‌ای برایش اهمیت نداشت، تنها آنچه برایش مهم و ارزشی بود مقابله با اشرار ضدانقلاب و نثار ارادت خالصانه به ساحت مقام معظم رهبری بود، باوجود اینکه بارها به ایشان پیشنهاد انتقالی و خدمت در مکان دیگری را دادند اما با اعتقاد راسخ خدمت در منطقه جوانرود را ترجیح داد.

وی در ادامه عنوان کرد: همسرم فوق‌العاده مهربان بود آنچه شهید به من توصیه می‌کرد تربیت فرزندم محمد یاسین با منش ولایتمداری و عشق و ارادت به خاندان اهل بیت(ع) بود همواره به من می‌گفت دعا کن تا مرگ باعزت نصیبت شود.

شهید حسینی از پاسداران تیپ انصارالرسول(ص) سپاه جوانرود بود و نقش بسیار کلیدی در اجرای عملیات مقابله با ضدانقلاب داشت و در یکی از عملیات پیکار با عناصر تکفیری و ضد دین داعش افتخار همکار با سردار سلیمانی را داشت.

برادر شهید سید عبدالحمید حسینی نیز با بیان مختصر خصالی از ارادت غیر قابل وصف ایشان به شهید همت گفت و بیان کرد: عبدالحمید همواره خاطرات آن شهید یگانه روزگار را مرور می‌کرد و در تمام لحاظ عکسی از ایشان به همراه خود داشت، تمام زندگیش را وقف کار کرده بود و من بااینکه ۱۲ سال در تهران مشغول به خدمت در ارتش هستم هر بار که با ایشان تماس می‌گرفتم متوجه می‌شدم که در محل کارش است.

سید علیرضا حسینی افزود: بیان حکمت گونه شهید همیشه برایم آرامش عجیبی به همراه داشت وآنقدر پایبند رازداری و حفظ اسرا کاری‌اش بود که من تا لحظه شهادت نمی‌دانستم که برادرم اسلحه به دست می‌گیرد و وارد نبردهای تن به تن با اشرار می‌شود.

وی ایثار را زیباترین واژه در توصیف منش و بزرگواری شهید دانست و گفت: ایشان در سخت‌ترین شرایط از نماز اول وقت غافل نمی‌شد و تمام سخنش این بود که تا می‌توانید از  انقلاب و نظام دفاع کنید، ایشان علاقه بسیار زیادی به ورزش کاراته داشت و از قهرمانان کشور در این رشته است اما به دلیل مشغله زیاد کاری آن‌گونه که می‌خواست نتوانست در این رشته به‌طور حرفه‌ای و مستمر ادامه فعالیت دهد.

الگوی شهید حسینی سردار عاشورایی خیبر بود

برادر شهید در ادامه عنوان کرد: الگوی ایشان شهید حاج ابراهیم همت بود و تا پای جان به سوگندش در پایبندی به امام و ولایت در دانشگاه امام حسین(ع) وفادار ماند، بیش از حد به ظاهرش اهمیت می‌داد و برای خرید لباس‌های نظامی‌اش بسیار هزینه می‌کرد دوست داشت همیشه مرتب و آراسته به نظر آید.

وی تاکید کرد: پیام خون شهید حسینی برای اشرار ضدانقلاب این است که آنان هرگز به خواسته‌شان نخواهند رسید و تا شهید حسینی‌ها در این مرز و بودم هستند دنیا به کام بدخواهان انقلاب تلخ است.

شهید حسینی

شهید حسینی از قهرمانان ملی رشته کاراته بود

یکی از دوستان شهید حسینی نیز در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: من از سال ۷۱ با ایشان آشنا شدم و از همان موقع در باشگاه‌ها مشغول انجام تمرینات کاراته کیوکوشین بود یک دوره عنوان قهرمانی ملی و چندین دوره نشان قهرمانی استانی بخشی از افتخارات این قهرمان شهید است ایشان علاقه خاصی به ورزش کاراته داشت و در میان دیگر ورزشکاران از همه زودتر فن‌ها را یاد می‌گرفت و زیباتر از همه کار می‌کرد.

نبی فتحی افزود: شهید بسیار بامتانت بود و ادب و فروتنی از ویژگی‌های بارز ایشان بود در خانواده‌ای مذهبی  و معتقد به دنیا آمد پدر ایشان به‌اندازه‌ای بر فرزندانش تعصب داشت که تا از دوستان شهید مطمئن نمی‌شد اجازه همراهی  و دوستی با فرزند خود را نمی‌داد.

وی بیان کرد:من هیچ‌گاه از ایشان کوچک‌ترین تندخویی ندیم و هرگز مرا ناراحت نمی‌کرد هنگامی که مسابقات مختلف ورزشی را برگزار می‌کردیم اگر می‌توانست به محل مسابقات می‌آمد و من آن موقع باوجود ایشان خیالم جمع بود که همه کارها منظم و طبق روال پیش می‌رود.

فتحی افزود: ایشان در سالن تمرینات نیز هرگز از نماز اول وقت غافل نمی‌شد و در غوغای مسابقات برای به‌جا آوردن نمازش از سالن بیرون می‌رفت.

وی گفت: شهید حسینی بسیار گشاده‌رو بود و همیشه در لابه‌لای سخنانش لبخند را چاشنی می‌کرد در کنار پرورش جسم روحش را نیز پرورش می‌داد پهلوانی به تمام معنا بود و اگر در سالن تمرینات درشتی از سوی کسی می‌دید با فروتنی چشم پوشی می‌کرد و هرگز باکسی وارد بحث و مجادله نشد.

یکی از هم‌رزمان و دوستان شهید حسینی نیز در گفتگو با خبرنگار مهر، بیان کرد: ایشان بسیار  مردم‌دار و از ورزشکاران بنام استان بود حساسیت زیادی به حق‌الناس و بیت‌المال داشت، مدیریت فوق‌العاده‌ای در کارش  انجام می‌داد و در کنار جدیت در کار با بچه‌ها سازش داشت و هرگز کسی را از خود ناراحت کرد و هم‌اکنون نیز باوجود گذشت چند روز از شهادت ایشان همه در شوک هستیم.

احسان عباسی بابیان خاطراتی از هم‌رزم شهیدش گفت: روز شهادت چند ساعت قبل از عملیات درگذر از یکی از روستاهای منطقه با دیدن تعدادی از بچه‌های روستا به میان آنان رفت و گویی به او الهام شده بود که امروز شهید می‌شود و مقداری شیرینی میان بچه‌ها توزیع کرد.

وی ادامه داد: من در عملیات بی‌شماری همراه شهید بودم و ایشان در تمام عملیات در خط مقدم درگیری‌ها مستقر می‌شد، لازم به توضیح است که شهید برای اشرار منطقه چهره‌ای شناخته‌شده بود و در روز عملیات آخر نیز با اصابت گلوله به قلبش به شهادت رسید.

تبعیت محض از ولایت‌فقیه پیام شهادت شهید حسینی است

عباسی افزود: شهید حسینی به معنی واقعی بی‌باک و خطرپذیر بود، همواره او را دائم‌الوضو و دائم‌الذکر می‌دیدیم، عاشق اهل بیت بود و تاکید زیادی بر به جا آوردن نماز اول وقت داشت حتی روز عملیات نیز به هنگام اذان، آخرین  نمازش را به جا آورد.

وی افزود: شهید بسیار خستگی ناپذیر و دلسوز و واقعا حلال مشکلات دیگران بود و لحظاتی پش از شهادتش متوجه حال عجیب او شدم یقینا به او الهام شده بود که لحظه شهادتش نزدیک است.

عباسی در پایان پیام شهادت دوست و همرزم شهیدش برای تمام مردم را استواری و ثابت قدمی در حراست از دستاوردهای انقلاب و تابعیت محض از ولایت‌فقیه عنوان کرد و گفت: ایشان در وصیت‌نامه‌ خود به ما متذکر شدند که پس از شهادتم برای من اشکی نریزید مگر اشکی که در راه امام حسین(ع) و یارانش باشد.

شهید سید عبدالحمید حسینی یکی از آن هزاران آلاله انقلاب است که شهادت را آرمان و پیشه راهش ساخت و ثابت قدم در دفاع از ولایت کوچک‌ترین هراسی به خود راه نداد.

قلم ناتوان از بیان ایثار، آزادگی و جان‌فشانی این شهید است و گویی پایان نبرد دفاع مقدس سرفصل تازه‌ای برای خلق حماسه‌ای دیگر از جنس شهادت است و  پیام آزادگی و دفاع از ولایت‌فقیه شهدا مسیر را برای ما هموار کرده و شهادت شهید حسینی این پیام را دربردارد که فرزندان روح الله در تمام برهه‌ها و زمان‌ها آماده شهادت‌اند.

شهید سید عبدالحمید حسینی در روز هشتم شهریور سال ۱۳۹۴ در درگیری با اشرار ضدانقلاب در شهرستان جوانرود به ضرب گلوله دشمنان به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

مطالب مرتبط

کلید واژه ها

 جوانرود   هرسين شهيد حسيني 

ارسال نظر  خوانندگان :

نام  
ایمیل  
وب سایت (اختیاری)  
متن  
  تصویر امنیتی  

کد امنیتی تصویر بالا را در کادر  وارد کنید

 
   
         

نظرات کاربران

   

امين - تاریخ 1394/06/29-10:34 :  25      0

خدايش غريق نور و رحمت كند

ع-س - تاریخ 1394/06/31-19:28 :  9      0

سلام- هنوزنمی توانم به خود بقبولانم که حمیدشهیدشده ودرمیان مانیست هروقت به یاداومی افتم یاتصویرش رامی بینم اشگ از چشمانم سرازیر می شودوقادر به تکلم نیستم یک روز که در جوانرود مهمان ایشان بودیم درخیابان که راه می رفتیم باصدای اذان ناگهان دیدم که شهید به درون مغازه ای رفت وباکسب اجازه ازصاحب مغازه مشغول خواندن نمازشد-واقعاروحش شاد


 
     

آخرین اخبار

شورای مردمی حفاظت از منطقه اورامانات تشکیل می‌شود

برآورد قیمت آیفون 11 در ایران

به زودی؛ پرداخت معوقات حق‌التدریس معلمان

ادعای ترامپ: می‌توانم دستور دهم به ۱۵ نقطه در ایران حمله کنیم / می‌توانم این کار را در یک دقیقه انجام دهم / اینکه برای حمله به ایران عجله‌ای نداریم نشانه قدرت آمریکاست نه ضعف

فرمانده انتظامی کرمانشاه: آماده‌سازی 58 گیت‌ کنترل گذرنامه در مرز خسروی

گیاهان و درختان دوران هخامنشی و ساسانی در بیستون احیا می‌شوند

مقاومت ملت ایران منجر به عقب‌نشینی دشمنان شده است/در هیچ سطحی با آمریکا مذاکره نخواهیم کرد

امام جمعه تهران: با تربیت نوجوانان، آمریکا و لعین‌تر از او هیچ غلطی نمی‌تواند بکند/ این کشور کشور امام زمان است

ترامپ بانک مرکزی ایران را تحریم کرد

احیای واحدهای راکد راهکار توسعه کرمانشاه است

نشست آنکارا باید از ایجاد بحران جدید در منطقه جلوگیری کند

اختصاص 800 هزار جلد دفتر دولتی برای مدارس کرمانشاه

آغاز عملیات بازسازی پل تاریخی "چهر" هرسین

رشد 100 درصدی جرائم"فضای مجازی"استان/ کاهش جرائم "اخلاقی" و افزایش جرائم "اقتصادی"

سه‌شنبه‌ها روز "جوانان" شد

قائم‌مقام موسسه: ثبت‌نام در رشته‌های موسسه آموزش‌عالی جهاددانشگاهی کرمانشاه "بدون‌آزمون" شد/ مهلت ثبت‌نام تا ۲۸ شهریور

آیت الله مکارم: ازدواج در سن کمتر از ۱۳ سال باطل است

رایزنی ایران و عراق برای تردد مسافر از مرز «شوشمی»

سخنگوی ستاد اربعین کرمانشاه: خدمات رسانی به زوار اربعین از 13 مهر رسما آغاز می‌شود

اجرای طرح زوج و فرد خودرو در کرمانشاه

آغاز ثبت نام پذیرفته شدگان آزمون ارشد پیام نور از فردا

با تلاش نیروهای گمنام امام زمان (عج)؛ باند قاچاق سلاح و مهمات در پاوه متلاشی شد

جزئیات اجرای الگوی جدید مشاغل خانگی در ۹ استان/۳۲ برند ایجاد شد

واگن‌های نو می‌خواهیم/ سرعت قطار در مسیر کرمانشاه-ملایر باید زیاد شود

خبری جدید از پرداخت معوقات فرهنگیان و رتبه‌بندی آنها

ماجرای آزار و اذیت یک دختر خردسال/ دادسرای کرمانشاه: پرونده در حال رسیدگی است

فرمانده نیروی انتظامی: زائران اربعین‌ از سفر بدون گذرنامه به عراق خودداری کنند‌

آگهی آزمون وکالت مرکز وکلا منتشر شد/ ثبت نام از اول آبان، برگزاری ۲۹ آذر

جوابیه میراث فرهنگی به تخریب نقش برجسته کشف شده در ثلاث‌باباجانی: حفاظت فیزیکی از تمام آثار تاریخی غیرممکن است

امروز روز تاریخی برای برگزاری هرچه باشکوهتر "اربعین" است

صبح امروز؛ وقوع تصادف زنجیره‌ای در بلوار هوانیروز /راننده پراید جان باخت

لغو دریافت کپی شناسنامه و کارت ملی در بانک ها

زیرکی روحانی در نحوه اعلام اجرای گام سوم

مدیرکل میراث فرهنگی کرمانشاه خبرداد: کشف نقش برجسته 3000 ساله در دل کوه‌های سرپل‌ذهاب

۴۱۷ نفر از بانوان استان کرمانشاه در مسند مدیریتی قرار دارند

خبر خوش برای مستمری بگیران بهزیستی و کمیته امداد

وزیر جهاد کشاورزی: صادرات نخود آزاد شد / توسعه باغات مدرن در برنامه کشور است

امروز آخرین مهلت ثبت‌نام کارشناسی علمی‌کاربردی

گام سوم از جمعه برداشته می شود/مهلت ۶۰ روزه دیگری پیش روی اروپاست

پاسخ آملی‌لاریجانی به نامه اعضای مجمع درباره مجادله با آیت‌الله یزدی: عذرخواهی می‌کنم/ نامه منتشر شده صددرصد جعلی است و شباهتی به خط من ندارد

وزیر کشور: مرز خسروی احتمالا از همین هفته بازگشایی شود

حدود چهار میلیارد تومان برای تقویت مدارس حاشیه نشین کرمانشاه هزینه شد

۳ آزادکار کرمانشاهی در جمع تیم ملی

«مونسان» و «حاجی میرزایی» وزیر شدند

جهت و سرعت توسعه اقتصادی کرمانشاه مثبت و امیدوار کننده است

احکام جالب قضات کرمانشاه/ خدمت به زوار عتبات جایگزین حبس شد

فلاحت‌پیشه عضو کمیسیون امنیت ملی: احتمال مذاکره ایران و آمریکا ضعیف است/ ایران به یک موضوع جدی در انتخابات آمریکا تبدیل خواهد شد

گل‌آلودکردن خودروها ممنوع است

برپایی نمایشگاه خودروهای"موتورسواری و اتومبیلرانی" در کرمانشاه

دولت باید قدرت و اختیارات لازم را داشته باشد/ دولت اارتی در کشور ما دچار خطا شده است و ان‌شاالله این به دست مسئولان ارشد دستگاه نظارتی اصلاح شود.گر قدرتمند نباشد مردم زندگی خوشی را تجربه نخواهند کرد/ بزرگترین ضربه به نظام کشور اشتباه دخالت و نظارت است، چون وقتی دخالت زیاد شد، مدیر کار نمی‌کند

تبلیغات

http://aftabnews.ir/files/adv//33_673.jpg


  طراحی و پیاده سازی توسط پیشگامان ایده نگار

  تمامی حقوق متعلق به سایت آفتاب کرمانشاه می باشد-برای نمایش بهتر از مرورگر Firefox یا Chrome استفاده کنید