آفتاب کرمانشاه

باز دکترروحانی به داد مردم اورامانات رسید

شناسه خبر » 42227

تاریخ انتشار » 1394/01/02-11:08

تعداد بازدید ها » 2875

آفتاب کرمانشاه: طرح بازگشایی تردد مسافر در مرز شوشمی در دولت قبلی،با وجود وعده های بی اساس راه به جایی که نبرد هیچ ،حتی در جلسات اداری هم به طور جدی به آن پرداخته نمی شد .

اخیرا فرماندار پاوه در گفتگو با سایت پاوه پرس در مورد بازگشایی مرز شوشمی خبرهای امیدوارکننده ای را بیان نمودند. پرویز ایده پور در این راستا افزود: عزم دولت برای بازگشایی مرز مسافرتی شوشمی بسیار جدی است، کلیه مجوزهای لازم صادر گردیده و مانعی برای بازگشایی مرز تردد مسافر از جانب ایران وجود ندارد. وی در ادامه تصریح نمود: از آنجائیکه شرایط لازم مهیا گردیده بود با هماهنگی مسئولین محترم امر، سامانه ای جهت ثبت نام متقاضیان تردد به اقلیم کردستان عراق راه اندازی نمودیم بطوریکه حتی بیش از ۱۰ هزار نفر (فقط در شهرستان پاوه) نیز در این راستا ثبت نام نمودند. فرماندار پاوه خاطر نشان ساخت: به همین منظور نشستی را با فرماندار حلبچه در پاوه برگزار نمودیم و بعد از بحث و تبادل نظر محرز گردید که از جانب کشور عراق رایزنی و هماهنگی های لازم با مقامات مسئول به عمل نیامده و به عبارتی هیچ اقدام عملی در جهت بازگشایی مرز انجام نداده بودند.

 ایده پور گفت: مقرر گردید که طرف عراقی در مراجعت مراتب مورد نظر را پیگیر و نتیجه را جهت اقدام بعدی اعلام نمایند، این امر با تغییر تقسیمات کشوری در اقلیم کردستان عراق و تبدیل شدن شهرستان حلبچه به استان توأم گردید و برنامه مذکور را تحت شعاع خویش قرار داد.

 وی در ادامه افزود: چندی پیش فواد معصوم رئیس جمهور عراق سفر غیررسمی به منطقه اقلیم کردستان عراق داشته و گویا اختیارات لازم را به مسئولین محلی در جهت به نتیجه رسیدن مذاکرات صادر نموده و همین امر پروسه ی مذکور را تشدید می نماید. فرماندار پاوه در پایان گفت: محتمل است با تغییر تقسیمات کشوری در اقلیم کردستان، چینش نیروهای تصمیم ساز نیز دچار دگرگونی لازم قرار گیرد و به تبع نیروهای جدیدی مسئول پیگیری موضوع شوند.

ما همچنان منتظر هستیم تا با اعلام آنان در پاوه و یا در خاک عراق به رایزنی و تسهیل شرایط تردد مرزی اهتمام ورزیم.
 طرح بازگشایی تردد مسافر در مرز شوشمی در دولت قبلی،با وجود وعده و وعیدهای بی اساس راه به جایی که نبرد هیچ ،حتی در جلسات اداری هم به طور جدی به آن پرداخته نمی شد .

اخیرا فرماندار پاوه در مورد بازگشایی مرز شوشمی خبرهای امیدوارکننده ای را بیان نمودند.
 پرویز ایده پور در این راستا افزود: عزم دولت برای بازگشایی مرز مسافرتی شوشمی بسیار جدی است، کلیه مجوزهای لازم صادر گردیده و مانعی برای بازگشایی مرز تردد مسافر از جانب ایران وجود ندارد. وی در ادامه تصریح نمود: از آنجائیکه شرایط لازم مهیا گردیده بود با هماهنگی مسئولین محترم امر، سامانه ای جهت ثبت نام متقاضیان تردد به اقلیم کردستان عراق راه اندازی نمودیم بطوریکه حتی بیش از ۱۰ هزار نفر (فقط در شهرستان پاوه) نیز در این راستا ثبت نام نمودند.

فرماندار پاوه خاطر نشان ساخت: به همین منظور نشستی را با فرماندار حلبچه در پاوه برگزار نمودیم و بعد از بحث و تبادل نظر محرز گردید که از جانب کشور عراق رایزنی و هماهنگی های لازم با مقامات مسئول به عمل نیامده و به عبارتی هیچ اقدام عملی در جهت بازگشایی مرز انجام نداده بودند. ایده پور گفت: مقرر گردید که طرف عراقی در مراجعت مراتب مورد نظر را پیگیر و نتیجه را جهت اقدام بعدی اعلام نمایند، این امر با تغییر تقسیمات کشوری در اقلیم کردستان عراق و تبدیل شدن شهرستان حلبچه به استان توأم گردید و برنامه مذکور را تحت شعاع خویش قرار داد. وی در ادامه افزود: چندی پیش فواد معصوم رئیس جمهور عراق سفر غیررسمی به منطقه اقلیم کردستان عراق داشته و گویا اختیارات لازم را به مسئولین محلی در جهت به نتیجه رسیدن مذاکرات صادر نموده و همین امر پروسه ی مذکور را تشدید می نماید.

فرماندار پاوه در پایان گفت: محتمل است با تغییر تقسیمات کشوری در اقلیم کردستان، چینش نیروهای تصمیم ساز نیز دچار دگرگونی لازم قرار گیرد و به تبع نیروهای جدیدی مسئول پیگیری موضوع شوند.

ما همچنان منتظر هستیم تا با اعلام آنان در پاوه و یا در خاک عراق به رایزنی و تسهیل شرایط تردد مرزی اهتمام ورزیم. با اعلام این خبر شور و شعفی در مردم اورامانات ایجاد شده است و به دولت تدبیر و امید امیدوار تر شدند. قبل از این هم مسکن مهر پاوه که سالیان متمادی مورد بی مهری قرار گرفته بود یک ماه پیش به بهره برداری کامل رسید.

شادمان میرصاحب
مطالب مرتبط

کلید واژه ها

 مرز شوشمی تردد مسافر 

ارسال نظر  خوانندگان :

نام  
ایمیل  
وب سایت (اختیاری)  
متن  
  تصویر امنیتی  

کد امنیتی تصویر بالا را در کادر  وارد کنید

 
   
         

نظرات کاربران

   


 
     

آخرین اخبار

آغاز پرداخت پاداش بازنشستگان با اولویت فرهنگیان

5طرح عمرانی و کشاورزی در پاوه به بهره برداری می رسد

هفته دولت 5429 پروژه در کرمانشاه افتتاح می‌شود

"خسروی" برای میزبانی از 1.2 میلیون زائر اربعین آماده می‌شود

روحانی: انتقاد از دولت نه تنها بلامانع بلکه بی‌هزینه و با جایزه بوده است/ ما نسل اولی ها باید خانه را جارو بزنیم و تحویل نسل جدید بدهیم

غرق شدن یک جوان اسلام آبادی در سراب شرف آباد

استاندار کرمانشاه: بسته شدن مرز سومار خسارات اقتصادی زیادی برای کرمانشاه و دیالی عراق دارد

امیری رییس شورا باقی ماند / سخنگو عوض شد

شرایط بیمه و دریافت حقوق بازنشستگی زنان خانه‌دار

وزیر کشور: مرز خسروی باز می‌شود

کوروش قاسمی به عنوان بخشدار سومار معرفی شد

توجه به تولید اولویت اول سیستم بانکی کشور است

آغاز ثبت‌نام آزمون استخدامی بخش خصوصی از امروز

بازگشایی مرز "خسروی" نیازمند اعلام کتبی دولت عراق است/ هیچ چیز قطعی نیست، اما امیدواریم

اقدامات جدید قوه قضاییه در بحث مبارزه با فساد امیدوار کننده است/ انتظار داریم دستگاه های امنیتی و قضایی برخورد قاطعی با عوامل تیراندازی در هرسین داشته باشند

آغاز مهلت مجدد انتخاب رشته آزمون ارشد پزشکی/آخرین تغییرات ظرفیت رشته‌ها ثبت نام در طرح کارورزی

نجفی بخشیده شد

هر ساعت 2 کشته در تصادفات ایران ر

برگزیدگان دومین جشنوارۀ منطقه ای تئاتر خیابانی هرسین معرفی شدند

کنکوری‌ها "فضایی" انتخاب رشته نکنند

ابرناکی کرمانشاه تا پنجشنبه ادامه دارد/ پیش‌بینی وزش باد با سرعت 45 تا 60 کیلومتر بر ساعت

پیکر مطهر جانباز شهید دوران دفاع مقدس در کرمانشاه تشییع شد

داوطلب کنکور گیلانغربی حین انتخاب رشته جان باخت

حضور قالیباف در افتتاح واحدهای بازسازی‌شده روستای سرپل‌ذهاب

پیش بینی می شود امسال یک میلیون زائر از مرز خسروی تردد کنند/قصرشیرین میزبان اصلی زائران اربعین است

سعودی‌ها و اماراتی‌ها و حامیان آنها که مرتکب جنایات بزرگی در یمن شده‌اند، قطعاً به نتیجه نخواهند رسید / حفظ یکپارچگی یمن با توجه به عقاید دینی و قومیت‌های مختلف این کشور نیازمند گفتگوهای یمنی – یمنی است

دستور ویژه رئیس جمهور برای ثبت جهانی منظر فرهنگی تاریخی اورامانات

بخش خدمات بیشترین تخصیص را به خود اختصاص داد و بخش های کشاورزی و صنعت در رده های بعدی

جشنواره ملی «انجیر» شهریورماه در ریجاب برگزار می‌شود

تاق بستان و بیستون بهم نرسند بهتر است!

عارف: در سال۹۲ گفته شد روحانی در کارگروه اصلاح طلبان باشد اما خاتمی نپذیرفت /فعلا درباره کنار کشیدنم از انتخابات حرف نمی زنم

موحدی کرمانی: خیلی ها به خاطر زود رنجی از امام و مقام معظم رهبری، از قطار انقلاب پیاده شدند

خبر خوش برای کارگران ساختمانی

۲ خانه ورزش روستایی در گیلانغرب افتتاح شد

نتایج اولیه کنکور سراسری سال ۹۸ منتشر شد

استاندار کرمانشاه: دستگاه‌های اجرایی سریعتر مدارس را تخلیه کنند/لزوم تعیین تکلیف معلمان مناطق جنگی

مدیرعامل باشگاه هندبال زاگرس: شرایط سخت شده، اما امیدوار به تکرار موفقیت هستیم

جهاد در میدان سازندگی در امتداد دفاع مقدس است

سردار سلیمانی با ظریف: اقدام آمریکا در تحریم شما جنون آمیز است / این اقدام ثابت کرد که شما تاثیری عمیق بر افکار عمومی و مردم آمریکا دارید / به شما تبریک می‌گویم سردار

وزیر امور خارجه امروز ما مجتهد سیاسی است / شهادت می‌دهم ظریف رسول امین بوده / اگر از اصل ششم قانون اساسی فاصله بگیریم، باید دیر یا زود خداحافظی کنیم / اگر به تماس تلفنی اوباما جواب نداده بودم، دستیابی به برجام سخت‌تر می‌شد / پیمان حدیبیه هم حداکثری نبود / اگر ظریف وزیر خارجه نبود، به این آسانی به توافق نمی‌رسیدیم / به ما حسادت می‌کنند؛ ۸ سال مذاکره می‌کردند، حاصلی نداشت / اهل مذاکره ایم؛ اگر آمریکا می خواهد مذاکره کند، اول تحریم را بردارد؛ کاری نداریم که می خواهد وارد برجام شود یا نه / نمی شود تنگه هرمز برای شما باز باشد و تنگه جبل الطارق برای ما ناامن / آن روز که سپاه ناوچه شما را متوقف کرد، یک ناوچه انگلیسی آنجا بود؛ چرا هیچ کاری نکرد؟ پس هیچ کاری نمی توانید بکنید

نمایشگاه سراسری مبلمان خانگی در کرمانشاه برپا شد

ثبت "هرسین" به عنوان شهر ملی گلیم ایران

برای تحقق اهداف "اشتغال" استان 7000 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری نیاز است

پذیرش افسر پیمانی در هواپیمایی نیروی انتظامی

سرنوشت منطقه ویژه اقتصادی اسلام‌آباد را به سرنوشت پتروشیمی گره زده بودند در حالیکه پتروشیمی یک پروژه است اما منطقه آزاد یک زیرساخت بااهمیت برای سرمایه‌گذاری می‌باشد.

جشنواره "اسب" اصیل کُرد در کرمانشاه برگزار می‌شود

۲۱ بلوک از واحدهای مسکن مهر سرپل ذهاب تا پایان شهریور تحویل می شود

کرمانشاه بیشترین بیکار دانشگاهی را دارد

فلاحت‌پیشه: ایران از آمریکا به دلیل تحریم ظریف به دبیرکل سازمان ملل شکایت کند

کارت سوختتان را از پست رهگیری کنید

تبلیغات

http://aftabnews.ir/files/adv//33_673.jpg


  طراحی و پیاده سازی توسط پیشگامان ایده نگار

  تمامی حقوق متعلق به سایت آفتاب کرمانشاه می باشد-برای نمایش بهتر از مرورگر Firefox یا Chrome استفاده کنید