آفتاب کرمانشاه

"مستمری" مددجویان از 200 تا 750 هزار تومان است/ پرداخت 200 میلیارد تسهیلات "اشتغال" را در برنامه داریم

شناسه خبر » 318995

تاریخ انتشار » 1398/03/13-14:03

تعداد بازدید ها » 55

آفتاب كرمانشاه: مدیرکل کمیته امداد استان کرمانشاه مبلغ مستمری مددجویان این نهاد را بین 200 تا 750 هزار تومان اعلام کرد.

حسین خدرویسی با حضور در خبرگزاری ایسنا منطقه کرمانشاه، با اشاره به جمعیت 200 هزار نفری خانواده کمیته امداد در استان، گفت: این تعداد در قالب 80 هزار خانوار تحت پوشش خدمات و حمایت‌های کمیته امداد استان قرار دارند.

وی با اشاره به افزایش مراجعات و درخواست‌های مردمی جهت قرارگیری در لیست خانواده‌های تحت پوشش این نهاد، گفت: با توجه به شرایط اقتصادی نامناسب و آمار بالای بیکاری استان و نیز با توجه به تکانه های اقتصادی چند وقت اخیر، تعداد مراجعین کمیته امداد روز به روز در حال افزایش است.

خدرویسی تصریح کرد: امکان پذیرش همه مراجعین وجود ندارد و با توجه به اینکه پرداخت مستمری به مددجویان داریم میت وانیم تا سقف خاصی پذیرش مددجو داشته باشیم.

وی افزود: از طرفی عضویت در خانواده کمیته امداد مستلزم داشتن شرایطی است و تنها یتیمان بی پناه و زنان بی سرپرستی که حامی نداشته و مهریه نمی گیرند و از هیچ محلی هم حقوق دریافت نمی کنند تحت پوشش ما قرار دارند. همچنین مردانی که عملا از کار افتاده شده اند و توان کار ندارند تحت پوشش این نهاد قرار می گیرند.

خدرویسی از افزایش بیش از 15 هزار خانواری جمعیت خانواده کمیته امداد استان در سال گذشته خبر داد وافزود: سال گذشته توانستیم از محل تبصره 12 قانون بودجه بیش از 15 هزار خانوار را تحت پوشش درآوریم.

وی افزود: همچنین از محل سهم ویژه ای که بابت زلزله دریافت کردیم هشت هزار خانوار جدید را تحت پوشش درآوردیم.

هر مددجو ماهانه 200 هزارتومان "مستمری" می گیرد/ ماهانه 36 میلیارد تومان برای مددجویان هزینه می شود

مدیرکل کمیته امداد استان کرمانشاه در ادامه در تشریح خدمات این نهاد به مددجویان تحت پوشش، گفت: اولین اقدام ما در جهت حمایت از مددجویان پرداخت مستمری است.

وی افزود: هم اکنون ماهانه هر مددجوی تحت پوشش 207 هزار تومان، خانوار دو نفره 366 هزار تومان، خانوار سه نفره 496 هزار تومان، خانوار چهار نفره 648 هزار تومان و خانوار پنج نفره و بیشتر 744 هزار تومان مستمری می گیرند.

به گفته مدیرکل کمیته امداد استان در حال حاضر ماهانه 26 میلیارد تومان صرف پرداخت مستمری مددجویان می شود.

خدرویسی با اشاره به هزینه های دیگر مددجویان، گفت: اگر هزینه های فرهنگی، مذهبی، درمانی، آموزشی و ... را هم لحاظ کنیم، ماهانه با لحاظ پرداخت مستمری، حدود 36 میلیارد تومان برای مددجویان هزینه می شود.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمانشاه افزود: این هزینه ها در حالی است که ماهانه از محل صندوق صدقات تنها 500 میلیون تومان جمع آوری می‌شود که حتی جبران بخش کوچکی از هزینه های ما هم نیست و هزینه مددجویان از سایر منابع تامین می شود.

خدرویسی در ادامه به خدمات کمیته امداد در بحث تامین مسکن مددجویان زلزله زده استان اشاره کرد و افزود: خوشبختانه با حمایت های رییس کمیته امداد کشور و برنامه ریزی صورت گرفته توانستیم قبل از گرانی مصالح پرونده ساخت و ساز واحدهای تخریبی مددجویان مناطق زلزله زده را تقریبا ببندیم.

وی از ساخت 5200 واحد مددجویان خبر داد و افزود: در حال حاضر 200 واحد در 10 شهرستان و 1950 روستا باقی مانده که عمده گرفتاری آنها این است که در شهرها بحث مشکلات با شهرداری ها مطرح است و در روستاها نیز بحث جابجایی روستا مطرح است و نمی توان فعلا ساخت و ساز انجام داد.

امسال پرداخت 220 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال را در برنامه داریم

خدرویسی به خدمات امداد در بحث اشتغال مددجویان هم اشاره کرد و افزود: تنها در سال گذشته 120 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال به 5030 مددجو پرداخت شد و کمیته امداد استان توانست با این عملکرد رتبه اول کشور در حوزه اشتغال مددجویان را از آن خود کند.

به گفته مدیرکل کمیته امداد استان این میزان پرداخت تسهیلات اشتغالزایی در حالی است که این نهاد وظیفه ای در بحث ایجاد اشتغال ندارد.

خدرویسی معتقد است، اگر هر یک از دستگاه ها بتوانند این میزان در حوزه اشتغال فعالیت کنند مشکل بیکاری استان به راحتی مرتفع می شود.

وی با بیان اینکه امکان پرداخت بخشی از این تسهیلات به افراد غیرمددجو نیز وجود دارد، گفت: سیاست های کمیته امداد به گونه ای است که از فقیرشدن افراد هم پیشگیری کند، بعضا خانواده هایی هستند که با دریافت تسهیلات اشتغال می توانند برای خود ایجاد شغل کرده و یا گرفتاری شان را مرتفع کنند و فقیر و نیازمند نشوند و در همین راستا کمیته امداد سعی می کند به این افراد نیز کمک کند.

خدرویسی خاطرنشان کرد: سال گذشته 40 درصد تسهیلات به افراد غیرمددجوی نیازمند پرداخت شد و بیش از دو هزار جوان متاهل غیرمددجو تسهیلات اشتغال دریافت کردند.

وی با اشاره به تامین 220 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال در استان در سال جاری، گفت: امسال هم در نظر داریم با همین مجوز خاص بخشی از تسهیلات را به افراد غیرمددجوی نیازمند بدهیم.

مددجویان کمیته امداد تحت پوشش "بیمه سلامت" قرار گرفتند

خدرویسی در ادامه از تغییر بیمه پایه مددجویان کمیته امداد به بیمه سلامت خبر داد و افزود: تا پیش از این مددجویان کارت بیمه کمیته امداد داشتند که در این بین برای جوانان و نوجوانان مددجو سخت بود که هنگام مراجعه به مراکز درمانی این کارت را نشان دهند.

وی افزود: خوشبختانه با پیگیری های دو ساله رییس کمیته امداد، امسال بودجه بیمه مددجویان از کمیته امداد به بیمه سلامت منتقل شد و این افراد از ابتدای امسال دفترچه بیمه سلامت دریافت می کنند و هنگام مراجعه به مطب دکتر یا داروخانه دیگر دغدغه ای ندارند.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمانشاه گریزی هم به بحث تامین مسکن مددجویان داشت و افزود: در حال حاضر شرایطی در بازار مسکن به وجود آمده که هر چقدر هم اعتبار لحاظ کنیم، مددجویان توان خرید مسکن ندارند.

وی افزود: هم اکنون با همکاری سپاه در حال ساخت واحدهای مسکونی برای مددجویان روستایی هستیم  و امیدواریم بتوانیم برای سایر مددجویان هم بحث تامین مسکن را انجام دهیم.


ایتام و محسنین کرمانشاه 1000 "حامی" جدید پیدا کردند/ کمک 4 میلیاردی کرمانشاهیان در ماه مبارک

مدیرکل کمیته امداد استان کرمانشاه در ادامه به فعالیت های این نهاد در ماه مبارک رمضان هم اشاره کرد وافزود: خوشبختانه با همت مردم نیکوکار کرمانشاه بیش از 3.7 میلیارد تومان در ماه مبارک جمع آوری شده که این رقم با اضافه شدن زکات فطریه بیشتر هم می شود.

وی افزود: همچنین درماه مبارک رمضان هزار حامی جدید برای ایتام پیدا کردیم و در حال حاضر 10 هزار یتیم و محسنین (کودکانی که پدران از کار افتاده دارند) تحت پوشش 20 هزار حامی قرار دارند.

وی سرانه دریافتی ایتام استان را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: خوشبختانه در کنار کمک ها و مستمری کمیته امداد، هر یتیم و محسنین بطور میانگین ماهانه حدود 250 هزار تومان از حامی خود دریافت می کند.
مطالب مرتبط

کلید واژه ها

 خدرويسي   مستمري مدیرکل کمیته امداد کرمانشاه 

ارسال نظر  خوانندگان :

نام  
ایمیل  
وب سایت (اختیاری)  
متن  
  تصویر امنیتی  

کد امنیتی تصویر بالا را در کادر  وارد کنید

 
   
         

نظرات کاربران

   


 
     

آخرین اخبار

والدینی که مانع از تحصیل فرزندانشان شوند، مجازات می‌شوند

فرمانده ناجا: موافق افزایش اعتبار گذرنامه‌ها هستیم/ نیروی انتظامی تمام زیرساخت‌های لازم در پایانه مرز خسروی را دارد

رئیس هیات "وزنه‌برداری" کرمانشاه انتخاب شد

رئیس هیأت پزشکی ورزشی کرمانشاه معرفی شد

قیمت‌های نامتعارف مسکن توجیهی ندارد/ نظارت اتاق اصناف، اتحادیه‌ها و تعزیرات حکومتی هم در دقیق‌تر و جدی تر وجود داشته باشد.

نگاهی تاریخی به روسای کمیسیون امنیت ملی مجلس

معافیت سربازی فرزندان "ایثارگران" لغو شد/ مشمولان متاهل غایب به ازای هر فرزند 3 ماه "کسر خدمت" می‌گیرند

فردا آخرین مهلت ثبت نام عتبات دانشگاهیان/قرعه کشی ۳۰ خرداد

با مدیرانی که از عوامل آتش‌سوزی‌ها شکایت نکنند، برخورد می‌شود

رابطه خواب و سلامت پوست

سردار «جاویدان» فرمانده انتظامی کرمانشاه شد

نحوه استفاده اصحاب رسانه از تسهیلات بیمه تکمیلی اعلام شد

استاندارکرمانشاه: کرمانشاه 2020 ظرفیت گردشگری غرب ایران را به دنیا معرفی می‌کند

قیمت رهن و اجاره مسکن در نقاط مختلف اسلام آبادغرب اعلام شد

داوطلبان منتظر تعویق زمان کنکور نباشند/تعریف ظرفیت اضافه برای داوطلبان سیل زده

جهاد سازندگی یکی از سازمان‌های مؤثر در انقلاب اسلامی ایران بود

اگر کسی بخواهد برجام را بعد از این دو ماه ادامه دهد، وثوق الدوله این زمان است؛ در تاریخ اسمش به نام جاسوس انگلیس ثبت خواهد شد / اگر مقاومت شود، خداوند با 5000 فرشته علامت‌دار، مومنان را یاری خواهد کرد / از کجا معلوم مذاکره‌ای که الان ساز می‌کنند به نتیجه برسد، حرم امام رضا، بقیع نشود؟

ترامپ در دیدار نخست‌وزیر ژاپن با رهبر انقلاب تحقیر شد / حجاب موعظه و نصحیت نیست، قانون است؛ احسنت بر فرمانده ناجا که گفت با قانون‌شکنان برخورد خواهد شد / حمایت از آمران و ناهیان باید از سوی مردم باشد؛ مانند حمایتی که از راننده اسنپ شد / در ماجرای هنجارشکنی مازندران، دستگاه قضایی خوب وارد شده؛ الحمدلله اراده جدی است

تصویب آیین نامه اجرایی قانون مقابله با تقلب علمی

نخست وزیر ژاپن وارد تهران شد / دیدار با روحانی عصر امروز؛ ملاقات با رهبر معظم انقلاب فردا / تجمع «خودجوش» تعدادی از اصولگرایان در مهرآباد، همزمان با ورود آبه

فرمانده ناجا: کشف حجاب جرم است / با متخلفان کشف حجاب در خودروها برخورد می‌شود / اگر افراد اعتراض دارند، فرم پر کنند تا به آن رسیدگی شود

آتش سوزی مزارع گیلانغرب را فرا گرفت آتش سوزی مزارع گیلانغرب را فرا گرفت

تحجر فکری برخی از مدیران سبب فراری شدن سرمایه‌گذاران شده است.

برداشت انگور از تاکستانهای قصرشیرین آغاز شد

مدیر پایگاه: برای ادامه پروژه‌های عمرانی مجموعه جهانی"بیستون" منتظر اعتبار هستیم

"علی‌حیدر کرمی" مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری‌های کرمانشاه شد

کدام مسئولان نظام باید دارایی خود، همسر و فرزندان‌شان را اعلام کنند؟

بازوند با خانواده «میترا استاد» تماس نگرفته، به خوزستان هم نمی‌رود

هیولاهای گهواره بزمجه از آب درآمدند

معاون استاندار کرمانشاه سه راهکار عملیاتی برای رونق صنایع دستی ارائه کرد

رابطه ایران و آمریکا احتیاجی به میانجی ندارد/ برخی برای رسیدن به قدرت عجله دارند

کمک ۴۵ میلیاردی به سیل‌زدگان کرمانشاه بزودی پرداخت می‌شود

تصویب استفساریه پرداخت مزایای مناطق جنگی به بازنشستگان

قیمت قربانی حج ۹۸ اعلام شد

سید جواد حسینی سرپرست وزارت آموزش و پرورش شد

تغییر در نحوه برگزاری آزمون آیین‌نامه راهنمایی و رانندگی

معتمدی، سرپرست جمعیت هلال احمر کرمانشاه شد

طرحهای اشتغال با ارزش بیش از یک میلیارد تومان پالایش می‌شوند

مصری امضایش را پس گرفت؛ استیضاح سلطانی فر از حدنصاب افتاد

۱۵ هکتار از اراضی مرتعی بیستون در آتش سوخت+ عكس

توزیع کارت کنکور کارشناسی ارشد از 20 خرداد

کواکبیان، ذوالنوری و فلاحت‌پیشه گزینه‌های ریاست کمیسیون امنیت ملّی هستند

«مجتبی‌ زینی‌وند» سرپرست وزارت آموزش و پرورش شد

دادستانی ورود کرد/ جلسه فوری برای رسیدگی به وضعیت اجاره بها در اسلام آباد غرب

آغاز ثبت نام نقل و انتقالات دانشگاه آزاد از امروز

نخست وزیر ژاپن در سفر به تهران احتمالا پیشنهاد کند روحانی و ترامپ پاییز امسال در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل، دیدار کنند / شینزو آبه سال ۱۳۶۲ همراه با پدرش که وزیر خارجه بود، برای میانجیگری بین ایران و عراق به تهران آمده بود

دهم تیر، زمان اعلام احزاب دارای پروانه فعالیت سیاسی

کرمانشاهیان ۳ میلیارد تومان "زکات فطره" پرداخت کردند

خبرهای خوش زیست‌محیطی برای دیار سنگ و آب/ افزاش گونه های نادر گیاهی و جانوری

پذیرش استعفای بطحایی / استعفای او بابت کاندیداتوری در انتخابات مجلس است

تبلیغات

http://aftabnews.ir/files/adv//33_673.jpg


  طراحی و پیاده سازی توسط پیشگامان ایده نگار

  تمامی حقوق متعلق به سایت آفتاب کرمانشاه می باشد-برای نمایش بهتر از مرورگر Firefox یا Chrome استفاده کنید