آفتاب کرمانشاه

از هزینه‌های همایش سرمایه‌گذاری تا بازنشستگی معاون عمرانی

شناسه خبر » 298628

تاریخ انتشار » 1397/11/14-08:28

تعداد بازدید ها » 232

آفتاب كرمانشاه: استاندار کرمانشاه در دومین روز دهه مبارک فجر در نشست با خبرنگاران استان هم به پیشرفت های کشور در چهار دهه سپری شده از عمر انقلاب اشاره کرد و هم به پرسش های آنان در خصوص موضوعات مختلف استان پاسخ گفت.

به گزارش  ایسنا منطقه کرمانشاه، هوشنگ بازوند در نشست خبری امروز (13 بهمن) با اشاره به گذشت ۴۰ سال از عمر انقلاب اسلامی، گفت: تمامی این سالها همراه با تحریم و فشار دشمنان گذشت و در طول این مدت دشمنان همواره بر طبل یاس و ناامیدی کوبیده اند، با این وجود چرخ حرکت و توسعه کشور از حرکت باز نایستاده و امروز به این ۴۰ سال خدمت و فعالیت افتخار می کنیم.

وی به رسالت سنگین اهالی رسانه در بازتاب خدمات و دستاوردهای انقلاب اشاره کرد و افزود: باید بتوانیم واقعیت تمام خدمات انقلاب را به مردم وبه ویژه نسل جوان معرفی کنیم و باید این خدمات برای آیندگان نیز معرفی شود.

بازوند افزود: اگر بصورت موردی به حوزه تامین برق کشور اشاره کنیم در ابتدای انقلاب ظرفیت نیروگاه های کشور حدود هفت هزار مگاوات بود که این ظرفیت امروز 12 برابر شده و به حدود 80 هزار مگاوات رسیده است.

وی افزود: تعداد مشترکین برق نیز از 3.4 میلیون مشترک با رشد 10 برابری به حدود 35 میلیون مشترک رسیده است و درحال حاضر بیش از 99 درصد جمعیت کشور از نعمت برق بهره مند هستند.

وی افزود: در آن سالها در زمینه تولید برق در رتبه 38  دنیا قرار داشتیم و الان به جایگاه 14 رسیده ایم.

بازوند تصریح کرد: نمونه دیگری از پیشرفت ها در حوزه سد سازی است که درآن زمان تنها 19 سد در سراسر کشور وجود داشت که آنها هم عمدتا توسط خارجی ها ساخته شده بود، اما امروز به همت مهندسین داخلی 172 سد در کشور ساخته شده و در حال بهره برداری است.

وی یادآور شد: اینها تنها گوشه کوچکی از پیشرفت های ایران در طول 40 سال گذشته است که همه اینها با وجود تحریم و جنگ اقتصادی محقق شده و در حالی این اقدامات صورت گرفته که ایران هشت سال درگیر جنگ بود و سالها پس از آن کار بازسازی مناطق جنگ زده صورت گرفت.

وی با بیان  اینکه وضعیت کشور و پیشرفت های آن از هر لحاظ قابل قیاس با قبل از انقلاب نیست گفت: علاوه بر این، پیشرفت های کشور و وضعیت آن نسبت به بسیاری کشورهای منطقه و جهان هم قابل مقایسه نیست و ایران پیشرفت بسیار بالایی داشته است.

استاندار کرمانشاه با اشاره به مردمی بودن این انقلاب گفت: مردم بطور میانگین هر سال در یک انتخابات شرکت می کنند و میزان مشارکت هم بسیار بالاست و این امر نشان میدهد مردم خودشان را صاحب انقلاب میدانند و به آن عشق می ورزند. نظام هم به این حضور اهمیت داده و به آن ارج می نهد.

بازوند محرومیت زدایی را از اولویت های اصلی انقلاب و نظام عنوان کرد وافزود: محرومیت زدایی همواره مورد تاکید امام راحل (ره) بوده و مقام معظم رهبری هم بطور جد آن را پیگیری کرده اند که خوشبختانه این امر تا حد زیادی محقق شده و امروز می بینیم عمران و آبادانی در تمام روستاهای کشور وجود دارد و در بسیاری روستاها در حال حاضر دغدغه بر سر سرعت اینترنت و این قبیل مسائل است.

افتتاح و کلنگ زنی 1149 پروژه در فجر امسال/ آزادراه کرمانشاه-حمیل کلنگ زنی میشود

استاندار کرمانشاه در ادامه از افتتاح و کلنگ زنی 1149 پروژه در دهه فجر امسال خبر داد وافزود: این تعداد پروژه با صرف اعتبار 3550 میلیارد تومان افتتاح و یا کلنگ زنی می شود.

وی یادآور شد: از این تعداد پروژه در حوزه عمرانی 933 پروژه با صرف اعتباری بالغ بر 2120 میلیارد تومان به بهره برداری خواهد رسید و 75 پروژه عمرانی نیز با صرف اعتباری بالغ بر 40 میلیارد تومان کلنگ زنی می شود.

بازوند تصریح کرد: در حوزه پروژه های اقتصادی هم 141 پروژه با صرف اعتباری بالغ بر 1389 میلیارد تومان به بهره برداری می رسد.

استاندار کرمانشاه افزود: پروژه های دیگری هم در ایام دهه فجر کلنگ زنی می شود که در این لیست آورده نشده که مهم ترین آنها کلنگ زنی پروژه آزادراه کرمانشاه- حمیل با سرمایه گذاری 1250 میلیارد تومانی است.

وی افزود: این پروژه ظرف چند روز آینده با حضور وزیر راه و شهرسازی کلنگ زنی می شود و قرار است 70 درصد اعتبار آن توسط بخش خصوصی و مابقی توسط دولت تامین شود.

بازوند خاطرنشان کرد: در خصوص آزادراه همدان-کرمانشاه هم هنوز با بخش خصوصی به توافق نرسیده ایم که امیدواریم این کار نیز به زودی صورت گیرد، چرا که استان کرمانشاه تنها استانی است که آزادراه ندارد واین یک نیاز اساسی برای استان است.

بازوند همچنین با اشاره به نیاز سرمایه گذاری ۳.۸ میلیارد یورویی برای احداث پالایشگاه آناهیتا، گفت: با این افزایش قیمت ارز قطعا حجم سرمایه گذاری مورد نیاز افزایش می یابد.

وی افزود: سهامداران این پروژه شستا، صندوق بازنشستگی نفت و شرکت پالایش و پخش هستند و پروژه سنگینی است که باید سرمایه گذار قوی پای کار بیاید .

بازوند افزود: در نهایت سرمایه گذاری وابسته به یکی از نهادها اعلام آمادگی کرد که ۸۰ درصد سهام پالایشگاه را بخرد که در این صورت سهام داران پالایشگاه این نهاد و شرکت پالایش و پخش خواهند بود. در حال حاضر این سرمایه گذار سر قیمت اختلاف دارد که باید از طریق معاون اول رییس جمهور رفع شود که انجام این کار بعد از دهه فجر پیگیری می شود.

یک ریال اعتبار دولتی برای همایش فرصت‌های سرمایه گذاری هزینه نشد

وی در ادامه در خصوص دستاوردهای همایش فرصت های سرمایه گذاری کرمانشاه با اشاره به برخی انتقادات نسبت به هزینه های برگزاری این همایش گفت: یک ریال اعتبار دولتی برای برپایی این همایش صرف نشده و همه منابع آن توسط اتاق بازرگانی تامین شده است.

بازوند تصریح کرد: این یک اتفاق بزرگ است که در همایشی در خصوص کرمانشاه یکی از سران قوا حضور داشته باشند و حضور رییس مجلس در این همایش قوت قلب و اطمینانی برای سرمایه گذاران بود.

وی افزود: در این همایش پکیج های معرفی فرصت های  سرمایه گذاری در استان در حوزه های مختلف از جمله کشاورزی، گردشگری و خدمات به سرمایه گذاران ارائه شد و باید به آنها فرصت بدهیم که بررسی های خود را انجام داده و بازدید داشته باشند تا بتوانند سرمایه گذاری موفقی داشته باشند.

استاندار کرمانشاه با اشاره به تشکیل یک دبیرخانه برای پیگیری تفاهم نامه های این همایش گفت: هفته گذشته در دفتر معاون وزیر  جهادکشاورزی یک  سرمایه گذار معرفی شد که قرار است در پنج هزار هکتار از زمین های شهرستان قصرشیرین کشت خرما انجام دهد و در فاز اول قرار شد دو هزار هکتار اراضی به این سرمایه گذار تحویل شود تا شروع کار صورت گیرد و این فرصت سرمایه گذاری در همان همایش به دست آمد.

وی افزود: امسال در مجموع با مجوزهایی که گرفتیم مبلغ سرمایه گذاری خارجی ثبت شده در استان 106 میلیون یورو است که تا این لحظه در کشور به لحاظ سرمایه گذاری ثبت شده استان چهارم هستیم و باید مدیران با همت خود بتوانند زمینه سرمایه گذاری در استان را مهیا کنند.

وی افزود: همچنین 606 میلیون دلار هم از صندوق توسعه ملی توانسته ایم بگیریم که برای احداث یک سری پروژه ها صرف خواهد شد که لیست آنها متعاقبا اعلام می شود.

بازوند همچنین  با اشاره به بازنشسته شدن معاون عمرانی استانداری کرمانشاه گفت: آقای سالاری فرد باتجربه و با درایتی است و شبهه ای در بازنشستگی ایشان وجود داشت که پس از استعلام از وزرات کشور، اعلام کردند که  مشمول بازنشستگی نمی شوند، اما بعد از اینکه به دیوان محاسبات نامه زدیم کارشناسان این نهاد اعلام کردند که آقای سالاری مشمول بازنشستگی است و بعد از ارسال جواب آنها به وزارت کشور در نهایت وزارت کشور هم بازنشستگی ایشان را تاکید و ما هم به او ابلاغ کردیم.

بازوند تصریح کرد: به زودی فرد جدیدی برای این معاونت معرفی می شود.

سهامداران پتروشیمی چهارم، پتروشیمی‌ساز نیستند

استاندار کرمانشاه در ادامه در خصوص تاخیر چندساله در زمینه کلنگ زنی پتروشیمی اسلام آبادغرب، گفت: رُک بگویم سهامداران این پتروشیمی واقعا پتروشیمی ساز نیستند و باید در این زمینه تجدید نظر شود که این موضوع در دستور کار قرار دارد.

وی در خصوص تعطیلی باختر بیوشیمی نیز گفت: شرکت باختر بیوشیمی در آستانه ورشکستگی قرار گرفته و در آخرین صحبت با وزیر بهداشت قرار شد قیمت تولیدات این شرکت بصورت میانگین 47 درصد افزایش یابد که وزیر پس از آن استعفا کرد، اما پیگیری این موضوع در دستور کار ما قرار دارد و امیدواریم مسئله این شرکت هم به زودی حل و فصل شود. از هفته گذشته خوشبختانه این واحد مجدد احیا شد و مسئولان آن قول دادند حتی ظرفیت تولید این شرکت را نسبت به قبل افزایش دهند.

بازوند درادامه با اشاره به نرخ بیکاری بالای استان گفت: همواره بحث بر سر این است که پایه اعلام این آمار چیست و جامعه هدف دراین زمینه چگونه انتخاب می شود.

وی افزود: اعلام نرخ بالای بیکاری استان موجب فرار سرمایه گذاران است و سرمایه گذاران ترجیح می دهند در استان های با نرخ بیکاری پایین سرمایه گذاری کنند.

بازوند به اشتغال روزانه یازده هزار نفر در مناطق زلزله زده استان اشاره کرد و افزود: اعتراض ما به مرکز آمار این است که چرا این حجم اشتغال در آمار آنها لحاظ نم یشود که اعلام کردند جامعه هدف از مناطق زلزله زده انتخاب نشده است و سوال ما این است که مگر می شود نیمی از استان که اتفاقا در بحث اشتغال فعال است از آمار کنار گذاشته شود.

استاندار کرمانشاه در ادامه با اشاره به شروع پروژه قطار شهری از 10 سال پیش گفت: این پروژه فراز و فرودهای بسیاری داشته، اما با پیشرفت کار تا این مرحله تصمیم بر اتمام پروژه است و قطعا این پروژه به بهره برداری می رسد.

وی افزود: اعتبار دولتی امسال این پروژه 56 میلیارد تومان است که تاکنون 44 میلیارد تومان آن تخصیص شده  و تا پایان سال مالی مابقی آن تخصیص می شود، اما متاسفانه شهرداری و شورای شهر در زمینه این پروژه اقدامی انجام نداده است. یک فرصت فروش اوراق مشارکت برای این پروژه داشتیم که نیمی از سود آن را هم دولت تقبل کرده بود اما شورای شهر کرمانشاه آن را مصوب نکردند!

بازوند با اشاره به اعلام نظر برخی اعضای شورای شهر در مخالفت با این پروژه گفت: تاکنون مصوبه ای از شورای شهر که مخالف اجرای این پروژه باشند نداشته ایم. اعضای شورای شهر باید بدانند که این پروژه راه بازگشتی ندارد و تا این مرحله از کار که پیش رفته باید ادامه یابد.

پرونده "انحلال" شورای شهر مختومه شد/ تخلف برخی اعضا در حال پیگیری است

استاندار کرمانشاه در خصوص تخلف اعضای شورای شهر کرمانشاه در زمینه تاخیر در انتخاب شهردار نیز گفت: قانونگذار در خصوص اینکه  اگر شورای شهر پس از سه ماه  شهردار را انتخاب نکند حکمی مبنی بر انحلال شورا نداده است. در این زمینه از وزارت کشور استعلام کردیم و آنها به ما جواب دادند که ایرادی ندارد و می توانند بعد از سه ماه هم شهردار انتخاب کنند.

وی افزود: با این شرایط بطور کلی بحث انحلال شورای شهر منتفی است، اما پرونده تخلفات احتمالی برخی اعضا هنوز در دستور کار است و پرونده آنها بسته نشده است.

بازوند در خصوص عملکرد شورای شهر و شهرداری کرمانشاه گفت: به شخصه معتقدم شورای شهر و شهرداری در حد و شان مردم کرمانشاه خدمت نمی کنند و در این زمینه نگرانی داریم. البته این مشکل دست ما نیست و مردم باید در انتخاب هایشان دقت کنند و به افرادی رای بدهند که واقعا شهری آباد برای آنها رقم بزنند.

واگذاری "سیلوها" فعلا متوقف شده است

استاندار کرمانشاه در ادامه در خصوص واگذاری جنجالی سیلوهای کرمانشاه به بخش خصوصی گفت:  مخالف واگذاری سیلوها هستم و پیگیر کار شدیم و درحال حاضر روند واگذاری متوقف شده است.

وی افزود: شش ماه پیش وزیر صمت به رییس جمهور نامه زدند که در شرایط تحریم واگذاری سیلوها به صلاح نیست و رییس جمهور هم تایید کردند، اما سازمان خصوصی سازی بدون توجه به این مسئله اقدام به واگذاری سیلوهای کرمانشاه کرد. البته بعد از نامه نگاری های بسیار سازمان خصوصی سازی اعلام کرد که سیلوهای کرمانشاه و کنگاور فعلا واگذار نشود و در خصوص واگذاری سیلوی سنقر هم بررسی مجدد صورت گیرد که در نهایت بعد از بررسی مجدد کار واگذاری هر سه سیلو فعلا متوقف شده است.

وی یادآور شد: واگذاری سیلوها کنسل نشده و فعلا روند آن متوقف شده است.

بازوند  در ادامه درخصوص پروژه تله کابین نیز گفت: این پروژه از سال 1377 پیگیری شده، اما تاکنون به نتیجه نرسیده است و باید گفت کار این پروژه با حرف و راه اندازی شرکت برای آن به نتیجه نمی رسد و باید سرمایه گذار بخش خصوصی پای کار بیاید. با یک بانک خصوصی در این زمینه صحبت کردیم که هلدینگ برای ایجاد تله کابین  دارد و در شهرهای مختلف در حال ساخت تله کابین است که امیدواریم با آنها به نتیجه برسیم.

وی در خصوص انتقادهای صورت گرفته نسبت به عملکرد برخی مدیران هم گفت: شاخص های استان مطلوب نیست و در این شرایط مدیران ریسک پذیر می خواهیم.  برخی مدیران توقع ما را برآورده نمی کنند وقطعا  با مدیرانی که تسهیل گر امور نباشند برخورد می شود
مطالب مرتبط

کلید واژه ها

 استاندار كرمانشاه  رسانه  پرسش و پاسخ 

ارسال نظر  خوانندگان :

نام  
ایمیل  
وب سایت (اختیاری)  
متن  
  تصویر امنیتی  

کد امنیتی تصویر بالا را در کادر  وارد کنید

 
   
         

نظرات کاربران

   


 
     

آخرین اخبار

مقام معظم رهبری: دست برادری ارتش و سپاه حرکتی زیبا پس از حرکت زشت آمریکایی‌ها بود

مطالبات 935 تن از چغندرکاران کرمانشاه پرداخت شد

آغاز جذب سرباز معلم در استان کرمانشاه

فرهنگیان و دانش‌آموزان در صورت تمایل به مناطق سیل‌زده لرستان اعزام می‌شوند

اعلام محدودیت‌‌های ترافیکی روز "ارتش" در کرمانشاه

پالایشگاه کرمانشاه قانونی واگذار شده است

فلاحت‌پیشه: قرار نیست مملکت، نظامی یا تنگه هرمز بسته شود

"آزادی" را به یکی از بهترین مجموعه‌های ورزشی ایران تبدیل می‌کنیم

کانکس‌های مناطق زلزله زده کرمانشاه جمع می‌شود

کاهش بیکاری مهمترین اولویت استان است

مجلس با اختصاص سهمی از فهرست‌های انتخاباتی به زنان مخالفت كرد

طرح جدید مجلس برای تشویق افشاکنندگان فساد + متن کامل

شرایط ارائه لیست كانديداهاي انتخابات مجلس مشخص شد

نرخ بیکاری سال گذشته کرمانشاه چقدر بود؟

بودجه ویژه‌ای برای امنیت مرزها در نظر گرفته شد

یورگن کلینزمن از آمریکا به کشور «مرگ بر آمریکا» می‌آید؟

اعلام برنامه روز ارتش در کرمانشاه/آماده مقابله با هر تهدیدی هستیم

میرکریمی: ترجیح می‌دهم باور نکنم یک نهاد انتظامی از "قصر شیرین" ایراد گرفته باشد

انتشار تصویر 3 سارق مسلح در کرمانشاه

‌نرخ بیمه پایه شخص ثالث برای امسال‌ ۱۵ درصد بیشتر از پارسال

فراهم شدن مشاهده سوابق بیمه تامین اجتماعی به صورت غیرحضوری

بیمارستان پاوه صاحب دستگاه سی تی اسکن می شود

سامانه بارشی همراه با وزش باد نسبتا شدید در راه است

342 نفر در "جاده های" کرمانشاه جان باختند/ بیشترین کشته ها مربوط به "پراید" است

نمايندگان با شفافیت مالی کاندیداهای انتخابات مجلس موافقت كردند

زلزله 4.3 ریشتری "قصرشیرین" را لرزاند

دستور ابلاغ چارت اداری اداره‌كل راه آهن كرمانشاه صادر شد

کش و قوس‌ها برای واگذاری "کرپ‌ناز"

کمک کنسرت کیهان کلهر به سیلزدگان گلستان (عکس)

نتایج شگفت انگیز مصرف روزانه پیاز

حدفاصل مرز خسروی و پرویزخان بهترین نقطه برای ایجاد شهرک صنعتی مشترک ایران و عراق است

دستورالعمل رفع مشکلات آموزشی دانشجویان استان‌های سیل‌زده ابلاغ شد/ زمان برگزاری آزمون ارشد به تعویق افتاد

صاعقه جان 2 تن را در گیلانغرب گرفت

معبری فرعی در حاشیه مرز پرویزخان برای فعالیت‌های کولبری راه‌اندازی شود

پایان ساخت 28 هزار واحد مسکونی زلزله زدگان کرمانشاه

مدیرکل امور مرزی وزارت کشور: ویزای عراق رایگان، اما دریافت آن الزامی است

سرپرست جدید دانشگاه آزاد استان کرمانشاه معارفه شد

نتیجه تحقیق و تفحص از واگذاری پالایشگاه کرمانشاه اعلام شد +جزئیات

ناظر مجلس در اقدامات سازمان امور مالیاتی تعیین شد

رونق توليد از اولويت هاي اساسي حوزه اقتصاد استان است

آغاز نام‌نویسی مشمولان متقاضی امریه

به همت قرارگاه نجف اشرف سپاه؛ پل اضطراری علی‌آباد گروس افتتاح شد+ عكس

بررسی روش های مختلف برگزاری امتحان نهایی در مناطق سیل زده

سیل‌زدگان هرسین چشم‌انتظار کمک سریع‌تر دولت

خانواده های سیل زده ایثارگر خسارت دریافت می کنند

فلاحت‌پیشه: شورای عالی امنیت ملی، مجلس را در مسائل سیاست خارجی نامحرم می داند

راز موفقیت سریال «نون، خ»: کُردی که کُرد است

رشد 135 درصدی بارش‌های استان/ کرمانشاه تا دوشنبه بارانی است

جزئیات نام‌نویسی پذیرش بدون آزمون داوطلبان ورود به دانشگاه

جزئیات حقوق ومزایای سال۹۸ کارگران/مزد خود را چگونه محاسبه کنیم؟

تبلیغات

http://aftabnews.ir/files/adv//33_673.jpg


  طراحی و پیاده سازی توسط پیشگامان ایده نگار

  تمامی حقوق متعلق به سایت آفتاب کرمانشاه می باشد-برای نمایش بهتر از مرورگر Firefox یا Chrome استفاده کنید