آفتاب کرمانشاه

‌غریبانه راهی المپیک آسیایی جاکارتا شدم

شناسه خبر » 288347

تاریخ انتشار » 1397/08/07-09:09

تعداد بازدید ها » 103

آفتاب كرمانشاه: ‌مدال‌آور قایقرانی المپیک آسیایی جاکارتا با اشاره به اینکه در استان هرمزگان وعده‌ها زیاد است اما عمل کردن به آن نادر، گفت: پس از کسب مدال انتظار داشتم پاداش در خورشانی به بنده داده شود یا حداقل مانند سایر استان‌ها مورد تجلیل قرار بگیرم اما هیچ‌گاه وعده‌ها عملی نشد.

هدیه کاظمی مدال‌آور قایقرانی المپیک آسیایی جاکارتا در گفت‌وگو با ایسنا،‌ اظهار کرد: در استانی نظیر کرمانشاه برای کسب مدال طلا پاداش ۳۰ میلیون تومانی داده شد و امیدوارم لااقل وعده یکی از نمایندگان مجلس هرمزگان حاضر در مراسم استقبال و پاداش پنج میلیون تومانی‌اش به حقیقت تبدیل شود.

وی افزود: طی سال‌هایی که در این رشته فعالیت کردم همواره روزهای بد و خوبی را سپری می‌کردم و از شرایط روحی و فنی گاهی در اوج و گاهی هم نامناسب بودم اما هیچ‌کدام از آن‌ها مرا از هدفم دور نکرد زیرا به قایقرانی علاقه شدید دارم.

از اهتزاز پرچم کشورم به خود می‌بالم

وی با بیان اینکه از سال ۲۰۱۳ و کسب مدال در مسابقات بین‌المللی هرسال که در مسابقاتی شرکت کردم توانستم برای کشورم مدال کسب کرده و از بالا رفتن پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران به خود ببالم، اضافه کرد: بسیار تمرین می‌کنم تا به آنچه در زندگی می‌خواهم دست پیدا کنم و از اینکه سرانجام مزد این زحمات را در المپیک آسیایی جاکارتا گرفتم بسیار خوشحالم هرچند که می‌توانست مدال نقره‌ام رنگ طلا داشته باشد.

مدال‌آور قایقرانی المپیک آسیایی جاکارتا با اشاره به اینکه از کسب مدالم در المپیک آسیایی جاکارتا مطمئن بودم، تصریح کرد:پس از اتفاقاتی که در سه سال گذشته رخ داد مدت چهار ماه با هزینه شخصی به چین رفتم و مدام تمرین کردم و آن‌همه سختی را به جان خریدم تا بتوانم افتخار امروز را کسب کنم.

شش ماه قایقرانی را کنار گذاشتم

کاظمی با ذکر شرایط آن روزهایش، اضافه کرد: در آن زمان از دو مسابقه‌ای که فدراسیون اعزام کرده بود، جاماندم اما بعد از بازی‌های آسیایی ۲۰۱۴، توانستم در کسب سهمیه المپیک رتبه چهارم را کسب کنم آن‌هم درصورتی‌که هر چهار نفرمان تایمی مشابه و تنها در هزارم ثانیه باهم تفاوت داشتیم و این موضوع مرا خیلی اذیت کرد و در سال ۲۰۱۵ مدت شش ماه قایقرانی را کنار گذاشتم و حتی دست به قایق هم نزدم و بسیار اذیت شدم.

وی ادامه داد: پس‌ازآن بدون تمرین در مسابقات لیگ شرکت کردم و با تغییرات در کادرفنی تیم ملی و حضور خانم نوری زاده به همراه تیم ملی به مسابقات آسیایی چین اعزام شدیم و پس از برگشت از این مسابقات تمرینات پرفشارم را برای حضوری پرقدرت برای المپیک آسیایی جاکارتا بار دیگر آغاز کردم و دو اردو را در بندر ترکمن سپری کردیم اما خانم نوری زاده دیگر نیامد و هدایت تیم ملی به خانم مجللی سپرده شد و دو مربی آلمانی که نظارت بر تمرینات را انجام می‌دادند و راهی اردوی آلمان و کاپ آزاد این کشور شدیم و رکورد خوبی هم از خود برجای گذاشتم و رکورد خود را چهار ثانیه بهبود بخشیدم.

فکر به زحمات خانواده‌ام مرا به انتهای خط المپیک جاکارتا رساند

این قایقرانی ملی‌پوش افزود: در هنگام آغاز مسابقه در المپیک آسیایی جاکارتا انگیزه بالایی داشتم اما به میانه راه که رسیدم دیگر توانی نداشتم اما زمانی که خانواده‌ام و زحماتشان به یادم آمد تمامی تلاش خود را برای کسب مدال به کاربستم تا اندکی از زحماتشان را جبران کنم و توانستم خیلی خوب خود را به انتها برسانم و سیاست و برنامه خود را پیاده کرده و صاحب مدال نقره شوم.

وی با بیان اینکه در بخش دو نفره شانس کسب مدال طلا داشتیم اما زمانی که مسابقه آغاز شد تیم‌های قزاقستان و ازبکستان عالی پارو زدند، تصریح کرد: این دو تیم مدت دو سال در مسابقات نبودند و برای المپیک آسیایی به‌خوبی خود را مهیا حضور کردند.

کاظمی با اشاره به اینکه مسابقات جهانی در خردادماه سال آینده که حکم کسب سهمیه المپیک را هم دارد مهم‌ترین هدف‌گذاری‌اش در شرایط پیشرو است، اظهار کرد: هدف اصلی‌ام کسب سهمیه المپیک در مسابقات آسیایی تایلند است و پس‌ازآن باید برای حضوری موفق و کسب رکوردی مناسب در المپیک توکیو تلاش کنم.

با بالا رفتن نرخ ارز هزینه‌های ورزشی ام سنگین شده است

مدال‌آور قایقرانی المپیک آسیایی جاکارتا با اشاره به اینکه تازه در ابتدا مسیر حرفه‌ای خود هستم و می‌خواهم با کسب چندین مدال المپیک آسیایی دوره ورزشی‌ام را به پایان برسانم، عنوان کرد: با بالا رفتن نرخ ارز هزینه‌ها بر دوشم سنگین شده به‌نوعی که ماهیانه دو میلیون تومان هزینه مکمل، یک‌میلیون تومان هزینه فیزیوتراپی، یک‌میلیون تومان هزینه تست‌های پزشکی و اجازه منزل در تهران برای کسب آمادگی بیشتر و استفاده از امکانات مناسب صرف می‌شود و متأسفانه در این مسیر جز خانواده کسی همراهی نمی‌کند.

غریبانه راهی المپیک آسیایی جاکارتا شدم

وی با بیان اینکه هیئت قایقرانی استان هرمزگان در این مسیر تنها نهادی است که پشتیبانم بوده است، تصریح کرد: پیش از رفتن به المپیک آسیایی جز مسئولان هیئت و دوستانم، هیچ فردی از مسئولان استان هرمزگان حتی با تلفن یادی هم از من نکرد و غریبانه راهی مسابقات شدم اما پس از کسب مدال همه به یادم افتادند.

کاظمی با اشاره به اینکه حضور مسئولان استان هرمزگان در استقبالم باعث دلگرمی است و اینکه به یاد ورزشکاران هستند جای خوشحالی است اما آیا تنها استقبال کافی است یا خیر سؤالی است که باید پاسخگو باشند، بیان کرد:ورزشکار حرفه‌ای برای ماندن رد شرایط ایده آل سختی‌های زیادی می‌کشد و نیاز به توجه مادی و معنوی دارد اما در هرمزگان ظاهراً انگار حضور ورزشکارانی نظیر بنده اهمیتی ندارد و در شرایطی که ۱۰ سال از زندگی‌ام را صرف ورزش و کسب افتخار برای کشورم و استان هرمزگان کرده‌ام اما هنوز بیمه نیستم و هیچ پشتوانه مالی در زندگی ندارم و با سختی از پس هزینه‌های تمرینی خود برمی‌آیم.

تمامی وقتم را صرف قایقرانی کردم

مدال‌آور قایقرانی المپیک آسیایی جاکارتا با بیان اینکه رشته کارشناسی تربیت‌بدنی را در دانشگاه تهران دنبال می‌کنم اما حضور در تمرینات و مسابقات باعث شده تا نتوانم این مقطع را به پایان برسانم و همچنان در حال تحصیل باشم، اظهار کرد: بسیاری از تفریحات و سرگرمی‌هایی که جوانان‌ هم سن و سالم دارند را کنار گذاشتم و تمامی وقتم را صرف قایقرانی کردم اما ای‌کاش مسئولان قدری این شرایط را درک و قدری به وعده‌هایشان عملی می‌کردند.

در هرمزگان وعده‌ها زیاد است اما عمل کردن به آن نادر

وی با اشاره به اینکه وعده‌ها زیاد است اما عمل کردن به آن نادر، اضافه کرد: پس از کسب مدال انتظار داشتم پاداش درخورشانی به بنده داده شود یا حداقل مانند سایر استان‌ها مورد تجلیل قرار بگیرم اما جز مدیرکل ورزش و جوانان استان سه میلیون تومان آن‌هم مبلغی که شاید در استان‌های دیگر تنها به افرادی داده شد که سهمیه المپیک آسیایی را کسب کرده بودند شاهد وعده‌هایی بودم که هیچ‌گاه عملی نشد درحالی‌که در استانی نظیر کرمانشاه برای کسب مدال طلا پاداش ۳۰ میلیون تومانی داده شد و امیدوارم لااقل وعده یکی از نمایندگان مجلس هرمزگان حاضر در مراسم استقبال و پاداش پنج میلیون تومانی‌اش به حقیقت تبدیل شود.

کاظمی با بیان اینکه درخواستم از استاندار دعوت از ورزشکاران و شنیدن درد و دل‌ها و مشکلات آن‌ها است، خاطرنشان کرد: پس کسب مدال، استاندار هرمزگان طی تماسی با بنده هم‌کلام شد که جای تقدیر دارد و امیدوارم بتوانم در جلسه‌ای مشکلاتم را مطرح کنم تا شاهد ورزشکاران هرمزگان بیش‌ازپیش شاهد این مشکلات و تبعیض‌ها نباشند.

این قایقران ملی‌پوش با اشاره به اینکه نیاز به اسپانسر و حامی مالی بیش‌ازپیش احساس می‌شود، اظهار کرد: شرکت تایدواتر طی این سال‌ها جور حمایت از تیم‌های قایقرانی استان را کشیده و باید از آن‌ها تقدیر کرد اما بنده برای ورزش انفرادی خود نیاز به حامی مالی دارم تا بتوانم از پس هزینه‌هایم بربیایم و امیدوارم استاندار و مجمع نمایندگان استان در مجلس در این خصوص اقدامی انجام دهند.

وی با بیان اینکه صحبت‌هایی صورت گرفته که ظاهراً پس از کسب مدال آسیایی شرایط احراز شغل برایم محقق می‌شود که امیدوارم این مهم علمی شود، خاطرنشان کرد: باید از خانم نرگس مالمیر به‌عنوان روانشناس تیم ملی که در این مدت بسیار تأثیرگذار بود، تقدیر کنم که همواره در این مدت در کنارم بود و سهم بزرگی در موفقیت در المپیک آسیایی جاکارتا داشت.

کاظمی در پایان گفت: به‌هیچ‌وجه زیبنده نیست یک ورزشکار خود به دنبال رفع مشکلاتش باشد و تمامی فکر و ذهنش را درگیر تحقق وعده‌ها کند.

گفت و گو از خبرنگار ایسنا: امیرحسین طالبی

مطالب مرتبط

کلید واژه ها

 المپيك  مدال  هديه كاظمي 

ارسال نظر  خوانندگان :

نام  
ایمیل  
وب سایت (اختیاری)  
متن  
  تصویر امنیتی  

کد امنیتی تصویر بالا را در کادر  وارد کنید

 
   
         

نظرات کاربران

   


 
     

آخرین اخبار

زمان برگزاری آزمون زبان دکتری پیام‌نور اعلام شد

فرماندار هرسین مطرح کرد: پرداخت تسهیلات ۳۹۳ طرح اشتغال پایدار روستایی در هرسین

معاون استاندار کرمانشاه: روابط عمومی ها در بیان خدمات دولت فعالتر باشند

"طلوعی" شهردار کرمانشاه شد

روحانی خطاب به استانداران: مسأله قومیت نباید برای ما مطرح باشد، اساس شایسته سالاری است

سهمیه ایران در لیگ قهرمانان مشخص شد

كرمانشاه در صدر بيكاري كشور ...

کرمانشاه یک سال بعد از زلزله ؛ زندگی با حسرت ادامه دارد+ تصاویر

مرحله اول پرداخت پول مالباختگان " گلیم و گبه" تا آخر هفته انجام می شود

در بحران‌ها معمولا بیشتر مدیریت سلیقه‌ای اعمال می‌شود/ ستاد مدیریت بحران با معضل بزرگی مواجه است

جاعلان برچسب های تقلبی سرویس مدارس دستگیر شدند

نرخ بیکاری پنج استان ۲رقمی شد/ كرمانشاه با بيشترين نرخ بيكاري

مرزبانی حامی کولبران است/ دولت به دنبال بازگشایی بازارچه‌های مرزی است

وضعیت بلیت قطارهای مشهد در آستانه تعطیلات پایان صفر+ كرمانشاه

فردا آخرین مهلت ثبت نام تکمیل ظرفیت دانشگاه علمی-کاربردی

آخرین وضعیت درمانی هانیه از زبان وزیر بهداشت

کدخدایی: ۲۰ ایراد شرعی و قانونی شورای نگهبان به CFT

درخت کهنسال اورامانات کرمانشاه ثبت ملی شد

پرواز "کرمانشاه - قشم" دوباره برقرار شد

برپایی نمایشگاه بزرگ کتاب کرمانشاه / عرضه 100 هزار عنوان کتاب

ماجرای "سیب‌زمینی‌های سرطان‌زا" در کرمانشاه چیست؟

فلاحت پیشه: راهبردی برای مذاکره یا جنگ با آمریکا وجود ندارد

مسیرهای راهپیمایی ۱۳ آبان در استان کرمانشاه اعلام شد

رهبر انقلاب : آمریکا در چالش ۴۰ ساله با ایران، مغلوب بوده است منبع

گزش 220 کرمانشاهی توسط "مار" و "عقرب"/ قصرشيرين در صدر گزندگي

امشب، آخرین مهلت ثبت‌نام آزمون ارشد فراگیر دانشگاه پیام‌نور

شکست پرسپولیس برابر کاشیما در دیدار رفت/ یک اخراجی و دو گل بد!

مدیرکل میراث فرهنگی استان كرمانشاه: نگذاریم استان‌های دیگر جشنواره "انار"را به نام خود ثبت کنند

توطئه‌های تفرقه با شعار «حب‌ الحسین یجمعنا» خنثی شد

مسعود حجی زواره انتقاد کرد: انحصاری شدن هیات تکواندو کرمانشاه/از ظرفیت قهرمانان استفاده نمی‌شود

استاندار کرمانشاه: خبرهای خوشی برای مالباختگان "گلیم و گبه" در راه است/ انحلال شورا قطعی نیست

با بانک هایی که در مسیر توسعه مانع تراشی کنند برخورد می کنیم

لیست برخی از مدیران بازنشسته سراسر کشور+ تفکیک استانها

حضور باشکوه در راهپیمایی 13 آبان "ضرورت ملی" است/ همه فشارها به این روز موکول شده و حتی برای آن، روزشمار معکوس در سایت کاخ سفید قرار داده شده که نشان از جنگ روانی علیه ملت ایران دارد.

‌غریبانه راهی المپیک آسیایی جاکارتا شدم

تنها تا موعد قانونی "مشاور استاندار" خواهم بود/ از 23 آبان دیگر مشاور عالی استاندار و مشاور امور ایثارگران نیستم و در کارهای مربوط به استانداری دیگر حضور نخواهم داشت

سرپرست دامپزشکی کرمانشاه معرفی شد

مسیر ایلام به مهران یک طرفه می شود

حمیل پربارش‌ترین شهر کشور/ هوا سردتر می شود

4 وزیر دولت انتخاب شدند (+سوابق)

جذب صددرصدی اعتبار تسهیلات اشتغالزایی روستایی /هرسین و سرپل ذهاب، بیشترین و کمترین سهم را داشتند

مهلت نام‌نویسی در سامانه سماح تا امشب تمدید شد

مديران كل دفاتر برنامه ريزي و جذب سرمايه گذاري استانداري منصوب شدند

مدارس کرمانشاه امروز(شنبه) تعطیل است/ مدارس در شهر كرمانشاه شيفت بعداز ظهر دايرمي باشد

«بسته حمایتی» دولت مشخص شد؛ هر سبد ۶۰۰هزار تومان در ۳ مرحله

دادستان نظامی استان کرمانشاه معارفه شد

کمک 5 میلیون تومانی دولت به خانواده متوفیان زلزله کرمانشاه به زودی پرداخت می‌شود

پیشگیری از مرگ‌های خاموش در فصل سرد + چند توصیه اورژانسی

دولت بخوبی از نیروهای نخبه اهل سنت استفاده کرده است

توضیحات علی دایی درباره کمک به زلزله زدگان کرمانشاه

تبلیغات

http://aftabnews.ir/files/adv//33_673.jpg


  طراحی و پیاده سازی توسط پیشگامان ایده نگار

  تمامی حقوق متعلق به سایت آفتاب کرمانشاه می باشد-برای نمایش بهتر از مرورگر Firefox یا Chrome استفاده کنید