آفتاب کرمانشاه

شهردار جدید کرمانشاه هفته آینده انتخاب می شود/ استخدام "مرده‌شور" و "قصاب" در بدنه فرهنگی شهرداری

شناسه خبر » 278026

تاریخ انتشار » 1397/05/02-07:32

تعداد بازدید ها » 461

آفتاب كرمانشاه: نشست خبری سخنگوی شورای شهر کرمانشاه امروز با طرح بحث‌های جالبی همراه شد و سخنگوی شورا در این نشست از خانوادگی شدن شهرداری برخی مناطق تا استخدام "مرده‌شور" و "قصاب" در بدنه فرهنگی شهرداری انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار سرویس اجتماعی ایسنا منطقه کرمانشاه، ابراهیم مرادی در نشست خبری امروز (اول مرداد) با بیان اینکه همچنان تنها گزینه تصدی شهرداری کرمانشاه غلامرضا امیری عضو فعلی شورای شهر کرمانشاه است، گفت: هیچ چیز در این زمینه قطعی نیست و امکان دارد آقای امیری در لحظات آخر انصراف دهد.

وی افزود: در جلسه امروز شورای شهر کرمانشاه در خصوص انتخاب شهردار و بررسی تنها گزینه بحث و بررسی می‌شود و نهایتا تصمیم‌گیری در این زمینه در جلسه هفته آینده شورا انجام خواهد شد.

مرادی با بیان اینکه برخی سایت‌ها اسم برخی اشخاص را برای تصدی شهرداری کرمانشاه مطرح می‌کنند، گفت: متاسفانه این سایت‌ها بدون هیچ منبع موثق و هیچ اطلاعی اسم برخی اشخاص را به عنوان کاندیدای شهرداری کرمانشاه عنوان می‌کنند که موجب گلایه برخی دوستان از جمله آقای "قربانی" شهردار اسبق کرمانشاه شده است. بعنوان سخنگوی شورا اعلام می‌کنم هیچ کس در این زمینه مراجعه نکرده و تنها گزینه حال حاضر آقای امیری است که قطعیت کاندیدا شدن ایشان هم تا آخرین لحظه مشخص نیست.

چرا برای آسفالت یک کوچه باید از یک عضو شورا تقدیر شود؟!/ آسفالت روی آسفالت می‌ریزند که خودی نشان دهند

این عضو شورای شهر کرمانشاه در ادامه با انتقاد از عملکرد برخی اعضای شورا، گفت: ما نماینده مردم شهر هستیم و تنها باید در خصوص لوایحی که شهرداری ارائه می کند یا در سایر امور شهری تصمیم گیری کنیم و حق دخالت مستقیم در امور شهرداری را نداریم.

وی با بیان اینکه هیچ یک از اعضای شورای شهر حق استخدام و جذب کسی را ندارد، افزود: این درحالی است که شاهدیم برخی اعضای شورا، عملا شهرداری برخی مناطق را خانوادگی کرده‌اند و از این طرف هم شعار می دهند که استخدام توسط اعضای شورای شهر ممنوع است!

وی تصریح کرد: همچنین برخی از این دوستان از بیت‌المال در هیات‌های ورزشی و مذهبی خرج می‌کنند، به امید اینکه در آینده رای بیاورند.

مرادی با بیان اینکه هنوز برخی خیابان‌ها و کوچه‌های شهر در محلات حاشیه شهر خاکی است، گفت: این درحالی است که برخی از دوستان شورا برای اینکه خودی نشان دهند و در محله‌ای که رای بالایی آورده‌اند اظهار وجود کنند، آسفالت روی آسفالت می‌ریزند و خیابانی که هیچ مشکلی در بحث آسفالت ندارد را مجددا آسفالت می‌کنند!

سخنگوی شورای شهر کرمانشاه با بیان اینکه هر فکر و تصمیم و اقدامی که از سوی شورای شهر صورت می‌گیرد حاصل تلاش و فکر هر یازده عضو شوراست، اظهار کرد: اینکه خیابان و کوچه‌ای آسفالت می‌شود و بعد بنر زده می‌شود و از فلان عضو شورای شهر تقدیر می شود را اصلا متوجه نمی شوم. این اقدامات از پول مردم و بیت المال انجام شده و وظیفه ما و شهرداری است، چرا باید مردم از یک عضو شورا بابت آسفالت یک کوچه تقدیر کنند و بنر بزنند.

مرادی افزود: متاسفانه برخی اعضای شورا در خیابان‌ها و کوچه‌ها با یک عکاس راه می افتند و به برخی کانال‌ها هم پول می‌دهند که این عکس ها را منتشر کنند تا آنها را عضو فعال نشان دهند، درحالیکه فعالیت ما در شورا و با گرفتن تصمیمات درست انجام می‌شود.

"مرده‌شور" و "قصاب" چطور جذب بدنه فرهنگی شهرداری شده‌اند؟!

سخنگوی شورای شهر کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه برخی استخدام‌ها در شهرداری با سفارش و پارتی و بدون داشتن تخصص انجام شده، گفت: در همین شهرداری کارمندی هست که به اندازه تمام اعضای شورای شهر، در شهرداری افرادی را استخدام کرده که پیگیر کار این فرد و برخورد با او هستیم.

وی افزود: قرار است در این راستا کمیته‌ای تشکیل شود که مشخص کند از روز نخست فعالیت شورای شهر پنجم چند نفر به بدنه شهرداری کرمانشاه اضافه شده‌اند و قرار است بازرسی هم به این قضیه ورود پیدا کند که این افراد چطور به شهرداری وارد شده‌اند.

مرادی با بیان اینکه بسیاری از این افراد تخصصی در کاری که برای آن استخدام شده‌اند ندارند، گفت: در بدنه فرهنگی شهرداری افرادی داریم که قبلا «مرده‌شور» و «قصاب» بوده‌اند و اینها چطور وارد بدنه فرهنگی شده‌اند جای علامت سوال بزرگی دارد؟!

وی افزود: هم‌اکنون در سازمان فرهنگی شهرداری کسانی که سواد فرهنگی و تخصصی داشته باشند به تعداد انگشتان یک دست هستند.

مرادی تصریح کرد: توقع ما از شورای شهر و شهرداری این است که اجازه جذب افراد متخصص فرهنگی را به بدنه فرهنگی شهرداری بدهند و مانع جذب افرادی شوند که کوچکترین تخصصی در این زمینه ندارند.

هیچ عضو شورا حق ندارد عقده‌های شخصی خود را نظر شورا جلوه دهد

مرادی در ادامه با انتقاد از مصاحبه برخی اعضای شورا در رسانه‌ها گفت: هر عضو شورا بر اساس قانون حق دارد مصاحبه کرده و نظر خود را بگوید، اما اعلام نظر شورا تنها با رییس یا سخنگوی شورا است و هیچ عضوی حق ندارد عقده‌های شخصی خود را در رسانه بگوید و آن را به جای نظر تمام شورا بیان کند.

سخنگوی شورای شهر کرمانشاه با اشاره به گذشت یک سال از عمر شورای پنجم شهر، گفت: بعد از یک سال اعضا موفق به شناخت هم شدند و حال می توانیم با این شناخت تصمیمات خوبی اتخاذ کنیم و دیگر فریب خیلی چیزها را نمی‌خوریم.

وی یادآور شد: شروع دوره پنجم شورا با فراز و نشیب‌های بسیاری همراه شد. ابتدا تنش‌های انتخابات هیات رییسه را داشتیم و بعد هم بحث انتخاب شهردار و موضوع اربعین و بعد از آن هم زلزله تلخ سال گذشته را پشت سرگذاشتیم و اتفاق پشت اتفاق بود، اما بعد از یک سال و با پشت سر گذاشتن این اتفاقات شناخت اعضا از یکدیگر بیشتر شده و امیداواریم با همدلی بیشتر بتوانیم تصمیمات خوبی برای شهر اتخاذ کنیم.

درخوست‌های عجیب مردم از شورا/ از خون صلح تا شوهر دادن دختران!

سخنگوی شورای شهر کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه 95 درصد فعالیت شورا خارج از وظایف اصلی آنهاست، گفت: وظایف شورای شهر طبق قانون مشخص شده اما مردم برای کوچکترین جزییات سراغ اعضای شورای شهر می‌روند و اگر از یک عضو جواب منفی بشنوند سراغ دیگر اعضا می‌روند تا بالاخره خواسته آنها که در چارچوب قانونی وظایف شورا نیست اجابت شود.

مرادی تصریح کرد: به عنوان نمونه موارد درخواستی از بنده به عنوان یک عضو شورا از درخواست خون صلح گرفته هست تا شوهر دادن دختران و زن گرفتن برای پسران و آشتی دادن زوج ها!

وی افزود: نمایندگان شورای شهر وظایف مشخصی دارند و با پرداختن به این مسائل جزیی قطعا فرصتی برای انجام وظایف اصلی خود نخواهند داشت. از مردم می خواهیم به نمایندگان خود اجازه دهند به امور اصلی شهر که نهایتا رفاه آنها را به دنبال دارد بپردازند.

تنها رفت و آمد مسئولان به مناطق حاشیه مشکلی را حل نمی کند

سخنگوی شورا در ادامه با بیان اینکه برای رفع مشکلات شهر همه باید در کنار شهرداری و شورای شهر قرار گیرند گفت: بارها شاهد سفر مسئولان به مناطق حاشیه شهر بوده‌ایم و مردم مناطقی مثل آقاجان، کرناچی و ملاحسینی آنقدر که مسئول دیده‌اند همه را می‌شناسند، اما خروجی این همه رفت و آمد مسئولان چه شد؟

مرادی تصریح کرد: مشکلات در این مناطق جدی است و اگر می شد مستند ساخت، فیلم مستند محله «آقاجان» بزرگترین تراژدی تاریخ می‌شد. اتفاقات تلخی در این مناطق می‌افتد و مسئولان باید رسیدگی کنند.

سخنگوی شورای شهر کرمانشاه تاکید کرد: در حال حاضر منطقه «ملاحسینی» به لحاظ هر نوع آسیب در مرحله انفجار است و باید مسئولان هرچه سریعتر به وضعیت این مناطق رسیدگی کنند.
مطالب مرتبط

کلید واژه ها

 انتخاب شهردار سخنگوی شورای شهر کرمانشاه 

ارسال نظر  خوانندگان :

نام  
ایمیل  
وب سایت (اختیاری)  
متن  
  تصویر امنیتی  

کد امنیتی تصویر بالا را در کادر  وارد کنید

 
   
         

نظرات کاربران

   


 
     

آخرین اخبار

ناجا: حمل کننده سلاح،‌ مواد و مشروبات الکلی با کوله‌، کولبر نیست

174 میلیارد تومان اعتبارات اشتغال مناطق زلزله زده جذب شد/شهرستان های هرسین، روانسر، صحنه ، کنگاور و کرمانشاه نیز بیشترین عملکرد را در میان 14 شهرستان استان داشته اند.

مهلت ثبت‌نام کارت سوخت المثنی تمدید شد

وزیر آموزش و پرورش: چیزی به نام حذف تکالیف در منزل نداریم

زاگرس اسلام آبادغرب قهرمان نیم فصل لیگ برتر هندبال ایران شد

امروز: آخرین مهلت ثبت‌نام کارت سوخت

چهار کشتی گیر کرمانشاهی به تیم ملی بزرگسالان راه یافتند

تندیس مهر حقوق بشر به "علی دایی" اهداء می‌شود

رئیس پلیس کرمانشاه: قاتل کبدی‌کار کرمانشاهی در کرج دستگیر شد

خدمات دولت به مناطق زلزله زده كم نظير و در مواردي بي نظير بوده است/ تمام تلاش ما بايد در راستای خدمت به مردم و امیدوار ساختن آنان به نظام باشد

10 هزار نوزاد هر سال به علت نارسایی می میرند+ كرمانشاه

صندوق کارآفرینی امید در جذب اعتبارات اشتغال روستایی اول شد

ماهانه 300 میلیون کمک مردمی داریم و 30 میلیارد هزینه برای مددجویان

حقوق برخی از بازنشستگان در لایحه بودجه ۹۸ بیش از ۲۰ درصد افزایش می یابد/ دو هزار میلیارد تومان منابع برای همسان سازی حقوق

تغییر دبیرکل جمعیت هلال‌احمر در راستای بهبود وضعیت درون‌سازمانی بوده است/ نباید با جنجال، اعتماد مردم را مخدوش کرد

خلا مهارت آفرینی در کرمانشاه به‌شدت احساس می‌شود/ آموزش 1500 رشته مهارتی در دانشگاه انجام می‌شود

ایجاد شبکه توزیع مطمئن به آرامش بازار کمک می کند

توزیع ۱۰۰۰ تن برنج با نرخ مصوب دولتی در کرمانشاه/ کمبود برنج نداریم

افتتاح بیمارستان "سرپل ذهاب" تا ۲ هفته دیگر/ "خیرین" فاز دوم بیمارستان را می‌سازند

دانشگاه ­های افسری ارتش جمهوری اسلامی ایران استخدام می کنند

بیکاری تاکتیک خودروسازان برای گرانی خودرو/افزایش قیمت تخلف بدون مجوز

احزاب نمی‌توانند نقشی در اداره دولت‌ها داشته باشند

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس از آب سنگین اراک بازدید می‌کند

تعیین اعضای هیئت رئیسه تفحص از نحوه واگذاری هلدینگ پتروشیمی باختر به بخش خصوصی

سیلوی 100 میلیاردی کرمانشاه 23 میلیارد تومان فروخته شد!

نصب "داربست" و "بنر" تبلیغات در کرمانشاه ممنوع شد

قتل ۳ عضو یک خانواده در کرمانشاه

قاتل "عروسی خونین" دستگیر شد

ثبت نام آزمون دستیاری ۹۸ از امروز آغاز می شود

مراسم "عروسی" در کرمانشاه به خاک و خون کشیده شد/ 20 کشته و زخمی

جزئیات بودجه ۹۸/توزیع ۱۴۲ هزار میلیارد تومان یارانه بین مردم/ یارانه نقدی همان ۴۵۵۰۰ تومان

فروش فوری ۴ محصول ایران خودرو شنبه ۱۷ آذر/ پارس اتومات ۸۳ میلیون تومان

جزییات حادثه تروریستی چابهار تشریح شد

امروز آخرین مهلت ثبت‌نام آزمون دکتری

فروش بلیت قطار کرمانشاه از هفته آینده از سر گرفته می‌شود

زلزله به کاروانسرای تاریخی قصرشیرین خسارت وارد کرده است

حذف دفترچه‌ بیمه در مراکز درمانی ملکی تأمین اجتماعی

اختلافات خانوادگی در کرمانشاه ۳ کشته برجا گذاشت

جدی‌ترین گزینه‌های مطرح برای استانداری ۷ استان کشور+ جدول

موافق افزایش تعرفه خدمات در مرزهای کرمانشاه نیستیم

اصلاح "قانون منع به کارگیری بازنشستگان" مطابق نظر رهبری

کرمانشاه از فردا بارانی می‌شود/ هشدار آبگرفتگی معابر

دانشگاه‌ها برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی راهکار ارائه دهند

روحانی: اگر آمریکا مانع صادرات نفت ایران شود، هیچ نفتی از خلیج فارس صادر نخواهد شد/ حقوق کارمندان و بازنشستگان ۲۰ درصد اضافه می شود

پاسخ به چند شایعه درباره زلزله‌های کرمانشاه

جزییات مدت مرخصی سربازان تشریح شد

هشدار کزازی درباره مرگ زبان

لرستان؛ رکورددار تورم در کشور / همدان ؛ ايلام و كرمانشاه در رده هاي بعدي

شناسایی 3500 بیمار مبتلا به HIV در کرمانشاه

لزوم تجدید نظر دولت در قیمت خرید تضمینی گندم / قیمت اعلامی متناسب با افزایش قیمت نهاده‌ها نیست

تبلیغات

http://aftabnews.ir/files/adv//33_673.jpg


  طراحی و پیاده سازی توسط پیشگامان ایده نگار

  تمامی حقوق متعلق به سایت آفتاب کرمانشاه می باشد-برای نمایش بهتر از مرورگر Firefox یا Chrome استفاده کنید