آفتاب کرمانشاه

شهردار جدید کرمانشاه هفته آینده انتخاب می شود/ استخدام "مرده‌شور" و "قصاب" در بدنه فرهنگی شهرداری

شناسه خبر » 278026

تاریخ انتشار » 1397/05/02-07:32

تعداد بازدید ها » 543

آفتاب كرمانشاه: نشست خبری سخنگوی شورای شهر کرمانشاه امروز با طرح بحث‌های جالبی همراه شد و سخنگوی شورا در این نشست از خانوادگی شدن شهرداری برخی مناطق تا استخدام "مرده‌شور" و "قصاب" در بدنه فرهنگی شهرداری انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار سرویس اجتماعی ایسنا منطقه کرمانشاه، ابراهیم مرادی در نشست خبری امروز (اول مرداد) با بیان اینکه همچنان تنها گزینه تصدی شهرداری کرمانشاه غلامرضا امیری عضو فعلی شورای شهر کرمانشاه است، گفت: هیچ چیز در این زمینه قطعی نیست و امکان دارد آقای امیری در لحظات آخر انصراف دهد.

وی افزود: در جلسه امروز شورای شهر کرمانشاه در خصوص انتخاب شهردار و بررسی تنها گزینه بحث و بررسی می‌شود و نهایتا تصمیم‌گیری در این زمینه در جلسه هفته آینده شورا انجام خواهد شد.

مرادی با بیان اینکه برخی سایت‌ها اسم برخی اشخاص را برای تصدی شهرداری کرمانشاه مطرح می‌کنند، گفت: متاسفانه این سایت‌ها بدون هیچ منبع موثق و هیچ اطلاعی اسم برخی اشخاص را به عنوان کاندیدای شهرداری کرمانشاه عنوان می‌کنند که موجب گلایه برخی دوستان از جمله آقای "قربانی" شهردار اسبق کرمانشاه شده است. بعنوان سخنگوی شورا اعلام می‌کنم هیچ کس در این زمینه مراجعه نکرده و تنها گزینه حال حاضر آقای امیری است که قطعیت کاندیدا شدن ایشان هم تا آخرین لحظه مشخص نیست.

چرا برای آسفالت یک کوچه باید از یک عضو شورا تقدیر شود؟!/ آسفالت روی آسفالت می‌ریزند که خودی نشان دهند

این عضو شورای شهر کرمانشاه در ادامه با انتقاد از عملکرد برخی اعضای شورا، گفت: ما نماینده مردم شهر هستیم و تنها باید در خصوص لوایحی که شهرداری ارائه می کند یا در سایر امور شهری تصمیم گیری کنیم و حق دخالت مستقیم در امور شهرداری را نداریم.

وی با بیان اینکه هیچ یک از اعضای شورای شهر حق استخدام و جذب کسی را ندارد، افزود: این درحالی است که شاهدیم برخی اعضای شورا، عملا شهرداری برخی مناطق را خانوادگی کرده‌اند و از این طرف هم شعار می دهند که استخدام توسط اعضای شورای شهر ممنوع است!

وی تصریح کرد: همچنین برخی از این دوستان از بیت‌المال در هیات‌های ورزشی و مذهبی خرج می‌کنند، به امید اینکه در آینده رای بیاورند.

مرادی با بیان اینکه هنوز برخی خیابان‌ها و کوچه‌های شهر در محلات حاشیه شهر خاکی است، گفت: این درحالی است که برخی از دوستان شورا برای اینکه خودی نشان دهند و در محله‌ای که رای بالایی آورده‌اند اظهار وجود کنند، آسفالت روی آسفالت می‌ریزند و خیابانی که هیچ مشکلی در بحث آسفالت ندارد را مجددا آسفالت می‌کنند!

سخنگوی شورای شهر کرمانشاه با بیان اینکه هر فکر و تصمیم و اقدامی که از سوی شورای شهر صورت می‌گیرد حاصل تلاش و فکر هر یازده عضو شوراست، اظهار کرد: اینکه خیابان و کوچه‌ای آسفالت می‌شود و بعد بنر زده می‌شود و از فلان عضو شورای شهر تقدیر می شود را اصلا متوجه نمی شوم. این اقدامات از پول مردم و بیت المال انجام شده و وظیفه ما و شهرداری است، چرا باید مردم از یک عضو شورا بابت آسفالت یک کوچه تقدیر کنند و بنر بزنند.

مرادی افزود: متاسفانه برخی اعضای شورا در خیابان‌ها و کوچه‌ها با یک عکاس راه می افتند و به برخی کانال‌ها هم پول می‌دهند که این عکس ها را منتشر کنند تا آنها را عضو فعال نشان دهند، درحالیکه فعالیت ما در شورا و با گرفتن تصمیمات درست انجام می‌شود.

"مرده‌شور" و "قصاب" چطور جذب بدنه فرهنگی شهرداری شده‌اند؟!

سخنگوی شورای شهر کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه برخی استخدام‌ها در شهرداری با سفارش و پارتی و بدون داشتن تخصص انجام شده، گفت: در همین شهرداری کارمندی هست که به اندازه تمام اعضای شورای شهر، در شهرداری افرادی را استخدام کرده که پیگیر کار این فرد و برخورد با او هستیم.

وی افزود: قرار است در این راستا کمیته‌ای تشکیل شود که مشخص کند از روز نخست فعالیت شورای شهر پنجم چند نفر به بدنه شهرداری کرمانشاه اضافه شده‌اند و قرار است بازرسی هم به این قضیه ورود پیدا کند که این افراد چطور به شهرداری وارد شده‌اند.

مرادی با بیان اینکه بسیاری از این افراد تخصصی در کاری که برای آن استخدام شده‌اند ندارند، گفت: در بدنه فرهنگی شهرداری افرادی داریم که قبلا «مرده‌شور» و «قصاب» بوده‌اند و اینها چطور وارد بدنه فرهنگی شده‌اند جای علامت سوال بزرگی دارد؟!

وی افزود: هم‌اکنون در سازمان فرهنگی شهرداری کسانی که سواد فرهنگی و تخصصی داشته باشند به تعداد انگشتان یک دست هستند.

مرادی تصریح کرد: توقع ما از شورای شهر و شهرداری این است که اجازه جذب افراد متخصص فرهنگی را به بدنه فرهنگی شهرداری بدهند و مانع جذب افرادی شوند که کوچکترین تخصصی در این زمینه ندارند.

هیچ عضو شورا حق ندارد عقده‌های شخصی خود را نظر شورا جلوه دهد

مرادی در ادامه با انتقاد از مصاحبه برخی اعضای شورا در رسانه‌ها گفت: هر عضو شورا بر اساس قانون حق دارد مصاحبه کرده و نظر خود را بگوید، اما اعلام نظر شورا تنها با رییس یا سخنگوی شورا است و هیچ عضوی حق ندارد عقده‌های شخصی خود را در رسانه بگوید و آن را به جای نظر تمام شورا بیان کند.

سخنگوی شورای شهر کرمانشاه با اشاره به گذشت یک سال از عمر شورای پنجم شهر، گفت: بعد از یک سال اعضا موفق به شناخت هم شدند و حال می توانیم با این شناخت تصمیمات خوبی اتخاذ کنیم و دیگر فریب خیلی چیزها را نمی‌خوریم.

وی یادآور شد: شروع دوره پنجم شورا با فراز و نشیب‌های بسیاری همراه شد. ابتدا تنش‌های انتخابات هیات رییسه را داشتیم و بعد هم بحث انتخاب شهردار و موضوع اربعین و بعد از آن هم زلزله تلخ سال گذشته را پشت سرگذاشتیم و اتفاق پشت اتفاق بود، اما بعد از یک سال و با پشت سر گذاشتن این اتفاقات شناخت اعضا از یکدیگر بیشتر شده و امیداواریم با همدلی بیشتر بتوانیم تصمیمات خوبی برای شهر اتخاذ کنیم.

درخوست‌های عجیب مردم از شورا/ از خون صلح تا شوهر دادن دختران!

سخنگوی شورای شهر کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه 95 درصد فعالیت شورا خارج از وظایف اصلی آنهاست، گفت: وظایف شورای شهر طبق قانون مشخص شده اما مردم برای کوچکترین جزییات سراغ اعضای شورای شهر می‌روند و اگر از یک عضو جواب منفی بشنوند سراغ دیگر اعضا می‌روند تا بالاخره خواسته آنها که در چارچوب قانونی وظایف شورا نیست اجابت شود.

مرادی تصریح کرد: به عنوان نمونه موارد درخواستی از بنده به عنوان یک عضو شورا از درخواست خون صلح گرفته هست تا شوهر دادن دختران و زن گرفتن برای پسران و آشتی دادن زوج ها!

وی افزود: نمایندگان شورای شهر وظایف مشخصی دارند و با پرداختن به این مسائل جزیی قطعا فرصتی برای انجام وظایف اصلی خود نخواهند داشت. از مردم می خواهیم به نمایندگان خود اجازه دهند به امور اصلی شهر که نهایتا رفاه آنها را به دنبال دارد بپردازند.

تنها رفت و آمد مسئولان به مناطق حاشیه مشکلی را حل نمی کند

سخنگوی شورا در ادامه با بیان اینکه برای رفع مشکلات شهر همه باید در کنار شهرداری و شورای شهر قرار گیرند گفت: بارها شاهد سفر مسئولان به مناطق حاشیه شهر بوده‌ایم و مردم مناطقی مثل آقاجان، کرناچی و ملاحسینی آنقدر که مسئول دیده‌اند همه را می‌شناسند، اما خروجی این همه رفت و آمد مسئولان چه شد؟

مرادی تصریح کرد: مشکلات در این مناطق جدی است و اگر می شد مستند ساخت، فیلم مستند محله «آقاجان» بزرگترین تراژدی تاریخ می‌شد. اتفاقات تلخی در این مناطق می‌افتد و مسئولان باید رسیدگی کنند.

سخنگوی شورای شهر کرمانشاه تاکید کرد: در حال حاضر منطقه «ملاحسینی» به لحاظ هر نوع آسیب در مرحله انفجار است و باید مسئولان هرچه سریعتر به وضعیت این مناطق رسیدگی کنند.
مطالب مرتبط

کلید واژه ها

 انتخاب شهردار سخنگوی شورای شهر کرمانشاه 

ارسال نظر  خوانندگان :

نام  
ایمیل  
وب سایت (اختیاری)  
متن  
  تصویر امنیتی  

کد امنیتی تصویر بالا را در کادر  وارد کنید

 
   
         

نظرات کاربران

   


 
     

آخرین اخبار

پرونده دستمزد ۹۸ بسته شد

شهر کرمانشاه جزو "مناطق جنگی" قرار گرفت

عیدی همراه اول به تمامی مشترکان دائمی و اعتباری

اجرای مرحله دوم پرداخت طلب مالباختگان پرونده گلیم و گبه/7000مالباخته تسویه شدند/

آزمون استخدامی در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه به صورت قراردادی برگزار می شود

تورم در استان کرمانشاه 9 پله کاهش یافته است

خدمات دولت در حوزه اجتماعی را نمی توان نادیده گرفت

رسمی شدن مرز شوشمی هدف سفر 2 روزه به اقلیم کردستان عراق بود

دیدار نادری با سفیر ژاپن در تهران

استان در پرداخت تسهیلات اشتغالزایی رتبه اول کشور را داراست

رییس کمیته انضباطی فوتبال: با وریا کُردی حرف می زنم/ شما سنگ کردستان و خوزستان را به سینه می زنید آن هم در حد نگارش یک پست و متن دوخطی در هتل 5 ستاره

روحانی: به رهبری پیشنهاد دادم فرماندهی جنگ اقتصادی با حضرتعالی باشد، فرمودند فرمانده این جنگ باید رئیس جمهور باشد

اقدام جالب شورای یک روستا برای مقابله با گرانی آجیل شب عید+ تصوير

رفع بيكاري در بهبود فضاي كسب و كار است

۵۰ مصوبه مهم مجلس در بودجه سال ۹۸ + جدول

رئیس پلیس راهور خبر داد: اعلام محدودیت‌های ترافیکی پنج‌شنبه غریبان در کرمانشاه

رییس جمهوری درگذشت حاج ذبیح الله رضوان مدنی را تسلیت گفت

تعداد احزاب کشور از نصف هم کمتر شد (+لیست)

۳۱ شهرستان کم‌برخوردار کشور مشخص شدند

فلاحت پیشه: طرح برگزاری رفراندم برای پالرمو و CFT به معنای ایجاد التهاب در جامعه است

رفع بيكاري در بهبود فضاي كسب و كار است/ يكي از راهكارهايي كه در حال اجرايي كردن آن هستيم كاهش زمان جواب استعلام ها و صدور مجوزها

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه معرفی شد

با افزایش ۴۰۰ هزار تومانی حقوق ۴ میلیون کارمند کمتر دریافت می‌کنند

قیمت دیه سال ۹۸ ابلاغ شد/ دیه در ماه غیرحرام ۲۷۰ میلیون

نمایشگاه سراسری "گل و گیاه" در کرمانشاه آغاز به کار کرد

مهندس سالاری برگشت

مقام معظم رهبری: معطل اروپا نمانید/ برجام مشکلات اقتصادی کشور را برطرف نکرد / ارتباطات باید حفظ بشودرابطه با شرق تقویت بشود، با غرب تقویت بشود/ اروپایی ها بدجنسی می کنند

کسب رتبه نخست کمیته امداد استان در زمینه ایجاد اشتغال پایدار مددجویی

خلاء روحیه مطالبه گری روند توسعه کرمانشاه را کند کرده است

معرفی منظم ترین نمایندگان در حضور و غیاب و فعال ترین در میزان مشارکت در رای گیری ها

ادغام ۵ بانک و موسسه وابسته به نیروهای مسلح در بانک سپه

قیمت حج ۹۸ مشخص شد

مدارس چند شهرستان استان کرمانشاه تعطیل شد

جزئیات ادغام بانکهای نیروهای مسلح/سپرده‌گذاران نگران نباشند

روحانی: رهبری چند بار به من گفتند که با لوایج چهارگانه مخالفتی ندارند/ پس چه کسی مخالف است؟/ نمی‌شود کشور را دست 20-10 نفر بدهند!

مقام معظم رهبری: ازدواج های سفید سیاه ترین ازدواج است/ جریان صهیونیستی تصمیم به نابودی بنیان خانواده گرفته

ظریف: استعفای من صرفا به منظور دفاع از شان و جايگاه وزارت خارجه بود/ نیاز به دلجویی ندارم

برخورد با مفاسد اقتصادی به ضعیف کُشی محدود نشود

ظریف: بعد از عکس‌های ملاقات‌های امروز دیگر جواد ظریف به عنوان وزیر خارجه در جهان اعتباری ندارد

عزل و نصب مدیران باید با هماهنگی استاندار باشد/ ایجاد حواشی سودی برای استان ندارد

جشن تولد کهنسال‌ترین درخت کرمانشاه برگزار می‌شود

مدیر کل بهزیستی استان کرمانشاه منصوب شد

بخش بیستون ظرفیت های فراوانی در حوزه گردشگری و صنعت دارد/ افشين رحيمي بعنوان بخشدار جديد بيستون منصوب شد

رئیس هیات پرورش اندام کرمانشاه: مردان آهنین از شبکه 3 پخش نشود، از میزبانی انصراف می‌دهیم

تبدیل کارت ملی به کارت بانکی اجرایی شد

انتقاد معصومه ابتکار از خطای بزرگ رسانه ملی

اسامی تایید شدگان انتخابات اتاق بازرگانی استان کرمانشاه اعلام شد / چهارنفر رد صلاحیت شدند+ تصاوير

تمامی مرزنشینان مشمول مصوبه دولت برای واردات کالا هستند

مهلت ثبت‌نام کنکور ۹۸ تمدید شد

مجوز تردد زائران عتبات عالیات از مرز خسروی صادر شد

تبلیغات

http://aftabnews.ir/files/adv//33_673.jpg


  طراحی و پیاده سازی توسط پیشگامان ایده نگار

  تمامی حقوق متعلق به سایت آفتاب کرمانشاه می باشد-برای نمایش بهتر از مرورگر Firefox یا Chrome استفاده کنید