آفتاب کرمانشاه

شهردار جدید کرمانشاه هفته آینده انتخاب می شود/ استخدام "مرده‌شور" و "قصاب" در بدنه فرهنگی شهرداری

شناسه خبر » 278026

تاریخ انتشار » 1397/05/02-07:32

تعداد بازدید ها » 255

آفتاب كرمانشاه: نشست خبری سخنگوی شورای شهر کرمانشاه امروز با طرح بحث‌های جالبی همراه شد و سخنگوی شورا در این نشست از خانوادگی شدن شهرداری برخی مناطق تا استخدام "مرده‌شور" و "قصاب" در بدنه فرهنگی شهرداری انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار سرویس اجتماعی ایسنا منطقه کرمانشاه، ابراهیم مرادی در نشست خبری امروز (اول مرداد) با بیان اینکه همچنان تنها گزینه تصدی شهرداری کرمانشاه غلامرضا امیری عضو فعلی شورای شهر کرمانشاه است، گفت: هیچ چیز در این زمینه قطعی نیست و امکان دارد آقای امیری در لحظات آخر انصراف دهد.

وی افزود: در جلسه امروز شورای شهر کرمانشاه در خصوص انتخاب شهردار و بررسی تنها گزینه بحث و بررسی می‌شود و نهایتا تصمیم‌گیری در این زمینه در جلسه هفته آینده شورا انجام خواهد شد.

مرادی با بیان اینکه برخی سایت‌ها اسم برخی اشخاص را برای تصدی شهرداری کرمانشاه مطرح می‌کنند، گفت: متاسفانه این سایت‌ها بدون هیچ منبع موثق و هیچ اطلاعی اسم برخی اشخاص را به عنوان کاندیدای شهرداری کرمانشاه عنوان می‌کنند که موجب گلایه برخی دوستان از جمله آقای "قربانی" شهردار اسبق کرمانشاه شده است. بعنوان سخنگوی شورا اعلام می‌کنم هیچ کس در این زمینه مراجعه نکرده و تنها گزینه حال حاضر آقای امیری است که قطعیت کاندیدا شدن ایشان هم تا آخرین لحظه مشخص نیست.

چرا برای آسفالت یک کوچه باید از یک عضو شورا تقدیر شود؟!/ آسفالت روی آسفالت می‌ریزند که خودی نشان دهند

این عضو شورای شهر کرمانشاه در ادامه با انتقاد از عملکرد برخی اعضای شورا، گفت: ما نماینده مردم شهر هستیم و تنها باید در خصوص لوایحی که شهرداری ارائه می کند یا در سایر امور شهری تصمیم گیری کنیم و حق دخالت مستقیم در امور شهرداری را نداریم.

وی با بیان اینکه هیچ یک از اعضای شورای شهر حق استخدام و جذب کسی را ندارد، افزود: این درحالی است که شاهدیم برخی اعضای شورا، عملا شهرداری برخی مناطق را خانوادگی کرده‌اند و از این طرف هم شعار می دهند که استخدام توسط اعضای شورای شهر ممنوع است!

وی تصریح کرد: همچنین برخی از این دوستان از بیت‌المال در هیات‌های ورزشی و مذهبی خرج می‌کنند، به امید اینکه در آینده رای بیاورند.

مرادی با بیان اینکه هنوز برخی خیابان‌ها و کوچه‌های شهر در محلات حاشیه شهر خاکی است، گفت: این درحالی است که برخی از دوستان شورا برای اینکه خودی نشان دهند و در محله‌ای که رای بالایی آورده‌اند اظهار وجود کنند، آسفالت روی آسفالت می‌ریزند و خیابانی که هیچ مشکلی در بحث آسفالت ندارد را مجددا آسفالت می‌کنند!

سخنگوی شورای شهر کرمانشاه با بیان اینکه هر فکر و تصمیم و اقدامی که از سوی شورای شهر صورت می‌گیرد حاصل تلاش و فکر هر یازده عضو شوراست، اظهار کرد: اینکه خیابان و کوچه‌ای آسفالت می‌شود و بعد بنر زده می‌شود و از فلان عضو شورای شهر تقدیر می شود را اصلا متوجه نمی شوم. این اقدامات از پول مردم و بیت المال انجام شده و وظیفه ما و شهرداری است، چرا باید مردم از یک عضو شورا بابت آسفالت یک کوچه تقدیر کنند و بنر بزنند.

مرادی افزود: متاسفانه برخی اعضای شورا در خیابان‌ها و کوچه‌ها با یک عکاس راه می افتند و به برخی کانال‌ها هم پول می‌دهند که این عکس ها را منتشر کنند تا آنها را عضو فعال نشان دهند، درحالیکه فعالیت ما در شورا و با گرفتن تصمیمات درست انجام می‌شود.

"مرده‌شور" و "قصاب" چطور جذب بدنه فرهنگی شهرداری شده‌اند؟!

سخنگوی شورای شهر کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه برخی استخدام‌ها در شهرداری با سفارش و پارتی و بدون داشتن تخصص انجام شده، گفت: در همین شهرداری کارمندی هست که به اندازه تمام اعضای شورای شهر، در شهرداری افرادی را استخدام کرده که پیگیر کار این فرد و برخورد با او هستیم.

وی افزود: قرار است در این راستا کمیته‌ای تشکیل شود که مشخص کند از روز نخست فعالیت شورای شهر پنجم چند نفر به بدنه شهرداری کرمانشاه اضافه شده‌اند و قرار است بازرسی هم به این قضیه ورود پیدا کند که این افراد چطور به شهرداری وارد شده‌اند.

مرادی با بیان اینکه بسیاری از این افراد تخصصی در کاری که برای آن استخدام شده‌اند ندارند، گفت: در بدنه فرهنگی شهرداری افرادی داریم که قبلا «مرده‌شور» و «قصاب» بوده‌اند و اینها چطور وارد بدنه فرهنگی شده‌اند جای علامت سوال بزرگی دارد؟!

وی افزود: هم‌اکنون در سازمان فرهنگی شهرداری کسانی که سواد فرهنگی و تخصصی داشته باشند به تعداد انگشتان یک دست هستند.

مرادی تصریح کرد: توقع ما از شورای شهر و شهرداری این است که اجازه جذب افراد متخصص فرهنگی را به بدنه فرهنگی شهرداری بدهند و مانع جذب افرادی شوند که کوچکترین تخصصی در این زمینه ندارند.

هیچ عضو شورا حق ندارد عقده‌های شخصی خود را نظر شورا جلوه دهد

مرادی در ادامه با انتقاد از مصاحبه برخی اعضای شورا در رسانه‌ها گفت: هر عضو شورا بر اساس قانون حق دارد مصاحبه کرده و نظر خود را بگوید، اما اعلام نظر شورا تنها با رییس یا سخنگوی شورا است و هیچ عضوی حق ندارد عقده‌های شخصی خود را در رسانه بگوید و آن را به جای نظر تمام شورا بیان کند.

سخنگوی شورای شهر کرمانشاه با اشاره به گذشت یک سال از عمر شورای پنجم شهر، گفت: بعد از یک سال اعضا موفق به شناخت هم شدند و حال می توانیم با این شناخت تصمیمات خوبی اتخاذ کنیم و دیگر فریب خیلی چیزها را نمی‌خوریم.

وی یادآور شد: شروع دوره پنجم شورا با فراز و نشیب‌های بسیاری همراه شد. ابتدا تنش‌های انتخابات هیات رییسه را داشتیم و بعد هم بحث انتخاب شهردار و موضوع اربعین و بعد از آن هم زلزله تلخ سال گذشته را پشت سرگذاشتیم و اتفاق پشت اتفاق بود، اما بعد از یک سال و با پشت سر گذاشتن این اتفاقات شناخت اعضا از یکدیگر بیشتر شده و امیداواریم با همدلی بیشتر بتوانیم تصمیمات خوبی برای شهر اتخاذ کنیم.

درخوست‌های عجیب مردم از شورا/ از خون صلح تا شوهر دادن دختران!

سخنگوی شورای شهر کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه 95 درصد فعالیت شورا خارج از وظایف اصلی آنهاست، گفت: وظایف شورای شهر طبق قانون مشخص شده اما مردم برای کوچکترین جزییات سراغ اعضای شورای شهر می‌روند و اگر از یک عضو جواب منفی بشنوند سراغ دیگر اعضا می‌روند تا بالاخره خواسته آنها که در چارچوب قانونی وظایف شورا نیست اجابت شود.

مرادی تصریح کرد: به عنوان نمونه موارد درخواستی از بنده به عنوان یک عضو شورا از درخواست خون صلح گرفته هست تا شوهر دادن دختران و زن گرفتن برای پسران و آشتی دادن زوج ها!

وی افزود: نمایندگان شورای شهر وظایف مشخصی دارند و با پرداختن به این مسائل جزیی قطعا فرصتی برای انجام وظایف اصلی خود نخواهند داشت. از مردم می خواهیم به نمایندگان خود اجازه دهند به امور اصلی شهر که نهایتا رفاه آنها را به دنبال دارد بپردازند.

تنها رفت و آمد مسئولان به مناطق حاشیه مشکلی را حل نمی کند

سخنگوی شورا در ادامه با بیان اینکه برای رفع مشکلات شهر همه باید در کنار شهرداری و شورای شهر قرار گیرند گفت: بارها شاهد سفر مسئولان به مناطق حاشیه شهر بوده‌ایم و مردم مناطقی مثل آقاجان، کرناچی و ملاحسینی آنقدر که مسئول دیده‌اند همه را می‌شناسند، اما خروجی این همه رفت و آمد مسئولان چه شد؟

مرادی تصریح کرد: مشکلات در این مناطق جدی است و اگر می شد مستند ساخت، فیلم مستند محله «آقاجان» بزرگترین تراژدی تاریخ می‌شد. اتفاقات تلخی در این مناطق می‌افتد و مسئولان باید رسیدگی کنند.

سخنگوی شورای شهر کرمانشاه تاکید کرد: در حال حاضر منطقه «ملاحسینی» به لحاظ هر نوع آسیب در مرحله انفجار است و باید مسئولان هرچه سریعتر به وضعیت این مناطق رسیدگی کنند.
مطالب مرتبط

کلید واژه ها

 انتخاب شهردار سخنگوی شورای شهر کرمانشاه 

ارسال نظر  خوانندگان :

نام  
ایمیل  
وب سایت (اختیاری)  
متن  
  تصویر امنیتی  

کد امنیتی تصویر بالا را در کادر  وارد کنید

 
   
         

نظرات کاربران

   


 
     

آخرین اخبار

بیانیه سپاه درباره تجمع فیضیه قم و شعار تهدید آمیز: خودجوش بود؛ ما دخالتی نداشتیم/ محکومیت برخی شعارها و دست نوشته ها

"هیات رییسه" جدید شورای شهر کرمانشاه مشخص شد

سرپرست راهداری کرمانشاه: پایانه "خسروی" برای پذیرش روزانه 50 هزار زائر آماده است

سخنگوی سپاه: درباره مدرسه فیضیه بیانیه می دهیم

آیت الله مكارم شيرازى درباره تجمع قم و شعار تهدیدآمیز: توهین به حوزه علمیه بود/ پلاكارد، رئيس جمهور را تهديد به مرگ مى‌كرد و اعتراف ضمنى به مطالب ديگرى داشت / آیا با اجازه سپاه، گروهى از سپاهيان در اين برنامه شركت داشته‌اند؟

واعظی نفر اول دفتر رییس‌جمهور باقی می‌ماند/ احتمال انتصاب او به عنوان معاون اجرایی یا سیاسی رییس‌جمهور و انتقال وظایف دفتر رییس‌جمهور به این معاونت

کشف 13 هزار دلار از اخلال‌گران بازار ارز در کرمانشاه

فلاحت‌پیشه: وزارت اطلاعات لیستی درباره دوتابعیتی‌ها به کمیسیون امنیت ملی نداده است

امیر سرتیپ نصیرزاده به فرماندهی نیروی هوایی ارتش منصوب شد

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس: به کارگیری مجدد بازنشستگان نیروهای مسلح منوط به کسب اجازه از رهبری شد

دامپزشکی: ذبح دام عید قربان در معابر عمومی ممنوع است

مديركل پدافند غير عامل استانداري منصوب شد

مجلس مخالف هرگونه افزایش قیمت سوخت است

احتکار کنندگان کالاها مجازات خواهند شد

صارمي شهردار كرمانشاه مي شود

انتصاباتي كه طي روز هاي آتي انجام خواهد گرفت

بررسی رخدادهای لرزه‌ای در هفته گذشته؛ ثبت 4 زلزله بیش از 4 ریشتر در یک هفته

شورای نگهبان لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی را رد کرد

صدور روادید برای شهروندان کرد عراقی 4 برابر افزایش یافت

پایان برنامه خاموشی تابستانه در کرمانشا

امروز بیش از هر زمان دیگری به وحدت نیاز داریم/ ایجاد اشتغال برای یک جوان در مناطق مرزی از نماز و روزه واجب تر است.

باید پروژه‌های سودده جلوی پای مردم بگذاریم/ یک بار برای همیشه ببینیم بیکاران کشور واقعا چه کسانی هستند و برای همه آنها نسخه یکسان نپیچیم.

مدیرکل محیط زیست کرمانشاه خبر داد: تداوم آتش‌سوزی در مراتع تنگ کنشت کرمانشاه/ نابودی 150هکتار از مراتع منطقه

آغاز ثبت‌نام «وام ضروری» بازنشستگان از شهریور

کاهش ساعات درسی پایه‌های تحصیلی چهارم تا نهم/ آماده شدن نظام رتبه‌بندی معلمان

مالباختگان پرونده" گلیم و گبه"برای افتتاح حساب به بانک‌ها مراجعه نکنند

مديركل دفتر عملكرد،بازرسي و امور حقوقي استانداري كرمانشاه منصوب شد

جزييات كامل از استخدامي در وزارت نيرو

مرد 50 ساله ای در سد زاگرس گیلانغرب غرق شد

دور جدید پیش فروش نقدی محصولات سایپا از ساعت 10 چهارشنبه 24 مرداد (+جزئیات و جدول)

ترور یک مامور ناجا در روانسر /ضارب متواری است

احمدی‌نژاد قصد دارد خود را منجی ایرانیان جا بزند / او می‌گوید روحانی باید استعفا دهد، اما سال ۸۸ را فراموش کرده / احمدی‌نژاد از اوباما شخصا تقاضای مذاکره کرد، اما رئیس‌جمهور آمریکا نپذیرفت

قره سو جان کودک پنج ساله را گرفت

وضعیت قرمز "طلاق" در 10 استان کشور/ عدم "مهارت گفتگو" عامل اصلی طلاق

جلسه انتخاب شهردار؛ بازهم بی نتیجه

انجام بررسی نهایی واریز وجوه به حساب مالباختگان پرونده "گلیم و گبه"

پزشکیان: دنبال مقصر در دولت نگردید/مشکلات کشور تقصیر یک نفر نیست بلکه هزینه سیاستی است که مقابل امریکا انتخاب کرده ایم

مقام معظم رهبری: جنگ نخواهد شد/ مذاکره نخواهیم کرد / در برجام بنده خیلی سخت‌گیری می‌کردم/ البته خطوط قرمزی هم که مشخص کردیم رعایت نشد

اورژانس اجتماعی کرمانشاه ۲۴ ساعته شد اورژانس اجتماعی کرمانشاه ۲۴ ساعته شد

جلسه "انتخاب شهردار"؛ بازهم بی نتیجه/ مرخصي دو عضو شورا در جلسه مهم!

کرایه اتوبوس‌های درون شهری کرمانشاه ۲۵ درصد افزایش یافت

رئیس سازمان امور اجتماعی کشور: برنامه های مختلف فرهنگی و اجتماعی در مناطق زلزله زده اجرا شود

فردا آخرین مهلت انتخاب رشته کنکور

موافقت مقام معظم رهبری با ایجاد شعبه ویژه مبارزه با مفاسد اقتصادی/ بدون تخفیفت و تجدیدنظر به استثنای اعدام

مدیر درمان تامین اجتماعی استان: سنقر، پاوه و جوانرود صاحب مرکز درمانی تامین اجتماعی می‌شوند

بهزیستی کرمانشاه: پیدا شدن یک نوزاد در کیسه زباله/نوزاد به شیرخوارگاه تحویل داده شد

آغاز ثبت نام کارشناسی بدون آزمون دانشگاه آزاد

46 میلیارد ریال به بازارچه مرزی تیله کوه اختصاص یافت

سرپرست وزارت کار تعیین شد

خبر خوش برای کارکنان متخلف قوه‌قضائیه!

تبلیغات

http://aftabnews.ir/files/adv//33_673.jpg


  طراحی و پیاده سازی توسط پیشگامان ایده نگار

  تمامی حقوق متعلق به سایت آفتاب کرمانشاه می باشد-برای نمایش بهتر از مرورگر Firefox یا Chrome استفاده کنید