آفتاب کرمانشاه

فلاحت‌پیشه: هنوز مردم کانکس ندارند/ بانک‌ها پیامک دیرکرد وام می‌فرستند

شناسه خبر » 276697

تاریخ انتشار » 1396/09/25-16:05

تعداد بازدید ها » 545

آفتاب کرمانشاه: یک عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه با بیان اینکه «هنوز مشکل تامین کانکس مورد نیاز زلزله زدگان تامین نشده است» گفت: در شرایطی که مردم زلزله زده با مشکلات عدیده‌ای روبرو هستند، با پیامک‌هایی از بانک‌ها مواجه می‌شوند که به آنها اخطار دیرکرد در پرداخت وام‌هایشان داده است.

حشمت‌الله فلاحت‌پیشه در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به آخرین وضعیت زلزله زدگان کرمانشاه، گفت: در شرایطی که در فصل سرما و برف و بوران هستیم هنوز اسکان موقت زلزله زدگان و نصب کانکس‌ها تمام نشده است. تنها ۱۵۰۰ کانکس از سوی خیرین مردمی به مناطق فرستاده و نصب شده است. قرار بود روزانه ۴۰۰ کانکس نصب شود که این اتفاق رخ نداده و مردم از این روند ناراضی هستند.

وی در عین حال گفت: هفته گذشته تذکری در این باره در مجلس دادم که این فشارها باعث سرعت بخشیدن در نصب کانکس‌ها شد ولی در نهایت این اتفاق به بهترین شکل رخ نداده و مردم رضایت کافی ندارند.

نماینده مردم اسلام آباد و دالاهو اظهار کرد: مشکل دیگر آن است که برخی از مردم حاضرند که شب را در سرما به صبح برسانند و کانکس نگیرند آن هم به این دلیل که آقایان اعلام کردند کسانی که کانکس می‌گیرند نمی‌توانند از پول اسکان موقت برخوردار شوند.

فلاحت‌پیشه افزود: با وجودی که برخی از آقایان اعلام کردند که این موضوع صحت ندارد اما کارشناسان حاضر در منطقه صراحتا چنین موضوعی را به مردم اعلام نکردند و ابهامات برطرف نشده است به گونه‌ای که متاسفانه این واقعیت وجود دارد که آنهایی که کانکس می‌گیرند نمی‌توانند از وام اسکان موقت برخوردار شوند.

وی توضیح داد: ما مصوبه‌ای در استانداری کرمانشاه داشتیم مبنی بر اینکه اگر مردم بعد از رفع شدن نیازشان به کانکس آن را تحویل دهند پول اسکان موقت را می‌گیرند که به این مصوبه اعتنایی نشد و عملا اجرایی نشده است. ابهامات بسیاری در این رابطه وجود دارد که باید رفع شود. از طرف دیگر برخی از روستاها هنوز کانکس ندارند و مردم در چادر و در سرما زندگی می‌کنند نمونه بارز آن مردم ساکن در مسکن مهر اسلام‌آباد غرب هستند.

این عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه یکی دیگر از مشکلات مهم زلزله زدگان را استمهال نشدن وام‌هایشان عنوان و اظهار کرد: علیرغم ابلاغ استانداری به فرمانداری و فرمانداری به بانک‌ها برای استمهال وام‌های مردم زلزله زده، هنوز بانک‌ها به این ابلاغیه تمکین نکردند و مردم با پیامک‌هایی به روال گذشته در مورد دیرکرد در پرداخت اقساط‌شان مواجه می شوند یا اینکه ضامن‌هایشان را تحت فشار قرار می‌دهند.

فلاحت‌پیشه افزود: جالب آن است که اکثر بانک‌ها می‌گویند که بخشنامه‌ای به دست آنها نرسیده است به همین دلیل ما اعلام کردیم که اگر تا ۸ صبح فردا وام‌های مردم استمهال نشود در تذکری به رییس‌جمهور و وزیر اقتصاد، نام بانک‌ها را در صحن علنی اعلام خواهیم کرد.

وی خاطرنشان کرد: این یک واقعیت است که مردم مناطق زلزله زده چه آنهایی که کارخانه دارند و چه آنهایی که کشاورز و دامدار بودند و یا در مناطق محروم شهر سکونت داشتند توانایی پرداخت وام ندارند چون کسب و کار به هم ریخته و عملا کسی سر کار نیست، از آن طرف مردم نمی‌توانند خرید کنند و حتی کسبه کوچک با مشکل مواجه شده‌اند. در این شرایط مقدماتی‌ترین کار استمهال وام در مناطق زلزله زده است.

این عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه افزود: از طرف دیگر در شرایطی که کار مردم با رکود مواجه شده، با بسته شدن مرز به عنوان تنها ممر کسب درآمد بخش عظیمی از مردم مرزنشین مواجه هستیم که این در کنار استمهال نشدن وام آنها حداقل به مدت دو سال گرفتاری‌هایی را به وجود آورده است.

فلاحت‌پیشه در مورد وضعیت برق، گاز و آب مناطق زلزله زده، گفت:‌ این مشکلات به صورت کلی حل شده است ولی مثلا در سرپل ذهاب چندصد چادر حتی یک لوله آب نداشتند و برخی از خانواده‌ها می‌گفتند که برای تامین آب‌شان مجبورند تا یک کیلومتر پیاده‌روی کنند. البته تلاش شده که این مشکل حل شود که برای کسانی که در کانکس زندگی می‌کنند وضعیت بهتر است.

وی افزود: در مورد تامین وسایل گرمایشی نیز نفت میان مردم توزیع شده است. در مواردی نیز وسایل گرمایشی برقی را مردم در چادرهایشان نصب کرده‌اند. به طور کلی مشکل برای ساکنین در کانکس‌ها کمتر و برای کسانی که در چادر زندگی می‌کنند، بیشتر است. در مجموع مشکلات در سرپل ذهاب، قصرشیرین و گیلانغرب زیاد است.

نماینده اسلام‌آباد غرب و دالاهو با بیان اینکه «هنوز مشکل حمام مردم رفع نشده است» گفت که متاسفانه مشکلات در مناطق زلزله زده زیاد است. انتظار می‌رود مسئولان به جای حرف زدن وارد میدان عمل شوند.

فلاحت‌پیشه افزود: به نظر بنده محروم‌ترین و مظلوم‌ترین اقشار در بین زلزله زدگان، مستاجران هستند چون در نهایت مالکان طرف قرارداد دولت می‌شوند و بر اساس وعده داده شده می‌توانند از تسهیلات خرابی خانه و اثاث‌ منزل‌شان برخوردار شوند اما تکلیف مستاجران معلوم نیست.

وی در عین حال گفت: وعده دادند که برای همه کسانی که در زلزله اثاث منزل‌شان خراب شده، وام می‌دهند که هنوز این در حد یک وعده باقی مانده ولی مشکل برای مستاجران بیشتر از آن است چون آنها حتی در صورت اسکان موقت نیز وضعیت اسکان دائمی‌شان در هاله‌ای از ابهام است.

این عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه درباره اختصاص بودجه به مناطق زلزله زده نیز گفت: علیرغم وعده دولت بخصوص آقای نوبخت برای اختصاص ردیفی از بودجه به مناطق زلزله زده، نه تنها این اتفاق رخ نداده است که دولت یک بند کلی به نام اختصاص ۳۵۰ میلیارد تومان از صندوق توسعه آن هم با اذن رهبری آورده است.

فلاحت‌پیشه با بیان این ادعا که «بر این اساس تاکنون تنها بودجه‌ای که قرار است برای کمک به زلزله زدگان اختصاص یابد، ۱۰۰ میلیون دلار با اذن رهبری از صندوق توسعه است، که قرار است این میزان به ۲۰۰ میلیون دلار برسد» ادامه داد: البته پیشنهاد ما افزایش آن به ۵۰۰ میلیون دلار است. بهتر است دولت و مجلس اذن رهبری را به نام خود تمام نکنند و به جای آن از تمامی ابزارهایشان برای کمک به مناطق زلزله زده استفاده نمایند

منبع: ایسنا
مطالب مرتبط

کلید واژه ها

  کانکس   بانک  مردم  فلاحت‌پیشه 

ارسال نظر  خوانندگان :

نام  
ایمیل  
وب سایت (اختیاری)  
متن  
  تصویر امنیتی  

کد امنیتی تصویر بالا را در کادر  وارد کنید

 
   
         

نظرات کاربران

   


 
     

آخرین اخبار

غرق شدن یک جوان اسلام آبادی در سراب شرف آباد

استاندار کرمانشاه: بسته شدن مرز سومار خسارات اقتصادی زیادی برای کرمانشاه و دیالی عراق دارد

امیری رییس شورا باقی ماند / سخنگو عوض شد

شرایط بیمه و دریافت حقوق بازنشستگی زنان خانه‌دار

وزیر کشور: مرز خسروی باز می‌شود

کوروش قاسمی به عنوان بخشدار سومار معرفی شد

توجه به تولید اولویت اول سیستم بانکی کشور است

آغاز ثبت‌نام آزمون استخدامی بخش خصوصی از امروز

بازگشایی مرز "خسروی" نیازمند اعلام کتبی دولت عراق است/ هیچ چیز قطعی نیست، اما امیدواریم

اقدامات جدید قوه قضاییه در بحث مبارزه با فساد امیدوار کننده است/ انتظار داریم دستگاه های امنیتی و قضایی برخورد قاطعی با عوامل تیراندازی در هرسین داشته باشند

آغاز مهلت مجدد انتخاب رشته آزمون ارشد پزشکی/آخرین تغییرات ظرفیت رشته‌ها ثبت نام در طرح کارورزی

نجفی بخشیده شد

هر ساعت 2 کشته در تصادفات ایران ر

برگزیدگان دومین جشنوارۀ منطقه ای تئاتر خیابانی هرسین معرفی شدند

کنکوری‌ها "فضایی" انتخاب رشته نکنند

ابرناکی کرمانشاه تا پنجشنبه ادامه دارد/ پیش‌بینی وزش باد با سرعت 45 تا 60 کیلومتر بر ساعت

پیکر مطهر جانباز شهید دوران دفاع مقدس در کرمانشاه تشییع شد

داوطلب کنکور گیلانغربی حین انتخاب رشته جان باخت

حضور قالیباف در افتتاح واحدهای بازسازی‌شده روستای سرپل‌ذهاب

پیش بینی می شود امسال یک میلیون زائر از مرز خسروی تردد کنند/قصرشیرین میزبان اصلی زائران اربعین است

سعودی‌ها و اماراتی‌ها و حامیان آنها که مرتکب جنایات بزرگی در یمن شده‌اند، قطعاً به نتیجه نخواهند رسید / حفظ یکپارچگی یمن با توجه به عقاید دینی و قومیت‌های مختلف این کشور نیازمند گفتگوهای یمنی – یمنی است

دستور ویژه رئیس جمهور برای ثبت جهانی منظر فرهنگی تاریخی اورامانات

بخش خدمات بیشترین تخصیص را به خود اختصاص داد و بخش های کشاورزی و صنعت در رده های بعدی

جشنواره ملی «انجیر» شهریورماه در ریجاب برگزار می‌شود

تاق بستان و بیستون بهم نرسند بهتر است!

عارف: در سال۹۲ گفته شد روحانی در کارگروه اصلاح طلبان باشد اما خاتمی نپذیرفت /فعلا درباره کنار کشیدنم از انتخابات حرف نمی زنم

موحدی کرمانی: خیلی ها به خاطر زود رنجی از امام و مقام معظم رهبری، از قطار انقلاب پیاده شدند

خبر خوش برای کارگران ساختمانی

۲ خانه ورزش روستایی در گیلانغرب افتتاح شد

نتایج اولیه کنکور سراسری سال ۹۸ منتشر شد

استاندار کرمانشاه: دستگاه‌های اجرایی سریعتر مدارس را تخلیه کنند/لزوم تعیین تکلیف معلمان مناطق جنگی

مدیرعامل باشگاه هندبال زاگرس: شرایط سخت شده، اما امیدوار به تکرار موفقیت هستیم

جهاد در میدان سازندگی در امتداد دفاع مقدس است

سردار سلیمانی با ظریف: اقدام آمریکا در تحریم شما جنون آمیز است / این اقدام ثابت کرد که شما تاثیری عمیق بر افکار عمومی و مردم آمریکا دارید / به شما تبریک می‌گویم سردار

وزیر امور خارجه امروز ما مجتهد سیاسی است / شهادت می‌دهم ظریف رسول امین بوده / اگر از اصل ششم قانون اساسی فاصله بگیریم، باید دیر یا زود خداحافظی کنیم / اگر به تماس تلفنی اوباما جواب نداده بودم، دستیابی به برجام سخت‌تر می‌شد / پیمان حدیبیه هم حداکثری نبود / اگر ظریف وزیر خارجه نبود، به این آسانی به توافق نمی‌رسیدیم / به ما حسادت می‌کنند؛ ۸ سال مذاکره می‌کردند، حاصلی نداشت / اهل مذاکره ایم؛ اگر آمریکا می خواهد مذاکره کند، اول تحریم را بردارد؛ کاری نداریم که می خواهد وارد برجام شود یا نه / نمی شود تنگه هرمز برای شما باز باشد و تنگه جبل الطارق برای ما ناامن / آن روز که سپاه ناوچه شما را متوقف کرد، یک ناوچه انگلیسی آنجا بود؛ چرا هیچ کاری نکرد؟ پس هیچ کاری نمی توانید بکنید

نمایشگاه سراسری مبلمان خانگی در کرمانشاه برپا شد

ثبت "هرسین" به عنوان شهر ملی گلیم ایران

برای تحقق اهداف "اشتغال" استان 7000 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری نیاز است

پذیرش افسر پیمانی در هواپیمایی نیروی انتظامی

سرنوشت منطقه ویژه اقتصادی اسلام‌آباد را به سرنوشت پتروشیمی گره زده بودند در حالیکه پتروشیمی یک پروژه است اما منطقه آزاد یک زیرساخت بااهمیت برای سرمایه‌گذاری می‌باشد.

جشنواره "اسب" اصیل کُرد در کرمانشاه برگزار می‌شود

۲۱ بلوک از واحدهای مسکن مهر سرپل ذهاب تا پایان شهریور تحویل می شود

کرمانشاه بیشترین بیکار دانشگاهی را دارد

فلاحت‌پیشه: ایران از آمریکا به دلیل تحریم ظریف به دبیرکل سازمان ملل شکایت کند

کارت سوختتان را از پست رهگیری کنید

نیویورکر: ظریف ماه پیش به دیدار با ترامپ در کاخ سفید دعوت شد / این پیشنهاد را ۲۴ تیرماه رند پال در نیویورک به ظریف داد

مسکن مهر ۳۰۰ واحدی قصرشیرین مهرماه به بهره برداری می رسد قص

برپایی نمایشگاه بزرگ پیاز هرسین/ سایت ملی الگویی گیاهان دارویی در "هرسین" ایجاد می‌شود

نمایندگان مجلس در امور اجرایی آموزش و پرورش دخالت نکنند

زلزله ۴.۲ ریشتری تازه آباد کرمانشاه را لرزاند

تبلیغات

http://aftabnews.ir/files/adv//33_673.jpg


  طراحی و پیاده سازی توسط پیشگامان ایده نگار

  تمامی حقوق متعلق به سایت آفتاب کرمانشاه می باشد-برای نمایش بهتر از مرورگر Firefox یا Chrome استفاده کنید