آفتاب کرمانشاه

واکنش نوبخت به اقدام‌احتمالی آمریکا علیه سپاه، قیمت‌دلار و‌.../به اتحاد نیازمندیم نه تفرقه

شناسه خبر » 245937

تاریخ انتشار » 1396/07/18-13:01

تعداد بازدید ها » 911

آفتاب كرمانشاه: محمدباقر نوبخت در جلسه هفتگی خود با اصحاب رسانه در پاسخ به این سوال که دولت درباره تذکر نمایندگان مبنی بر کم بودن حقوق توضیح نوبخت درباره قیمت دلار، اقدام احتمالی آمریکا علیه سپاه و .../به اتحاد نیازمندیم نه تفرقهبازنشستگان چه کاری انجام خواهد داد، گفت: تردید نکنید به هر میزان توانایی مالی داشته باشیم به آن‌ها خدمت خواهیم کرد. یک بودجه جدا برای بازنشستگان در نظر گرفته ایم.

 سخنگوی دولت درباره اظهارات اخیر آمریکا درباره سپاه پاسداران عنوان کرد: مواضع دولت در خصوص سپاه روشن است، سپاه یک ارگان ارزشی و از ارکان قدرت است.

وی تاکید کرد: مردم هیچ‌گاه شجاعت و ایثار سپاه را فراموش نمی‌کنند و در حال حاضر هم جهان باید با چشم واقع‌بینانه تلاش سپاه را در مقابله با تروریسم ببینید.

نوبخت خاطرنشان کرد: سپاه مدافع ملت و مهاجم به تروریسم است. جهان باید از سپاه برای مبارزه با تروریسم قدردانی کند و هر کشوری از سپاه انتقاد می‌کند باید در صف تروریست‌ها قرار بگیرد.

افزایش بودجه سپاه مصوبه مجلس است

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر افزایش بودجه سپاه پاسداران به ۲۰ هزار میلیارد برای توسعه طرح‌های این ارگان گفت: این افزایش بودجه مصوبه مجلس شورای اسلامی است و شورای نگهبان هم آن را تایید کرده است.

ادعای دست داشتن دولت در ماجرای بالا رفتن نرخ ازر از سوی جناح مخالف دولت است

نوبخت درباره بالا رفتن نرخ دلار و سکه و ادعای دست داشتن دولت در ماجرا برای جبران کسری بودجه گفت: این سخنان از سوی جناح مخالف دولت است. سیاست ما این نیست که پول ملی تضعیف شود، با کاهش ارزش ریال در برابر دلار مخالف هستیم قصدمان مدیریت نرخ ارز شناور است.

سخنگوی دولت تاکید کرد: نرخ دلار کاهش پیدا خواهد کرد، سال گذشته هم دلار بالا رفت و من به عنوان سخنگو گفتم که کاهش پیدا می کند و کرد.

وی تاکید کرد: سیاست دولت کاهش نرخ تورم است و این یک تهمت به دولت است که می‌گویند در این امر دست دارد آقای رئیس‌جمهور در ستاد اقتصاد مقاومتی بر این است که نرخ ارز کنترل شود.

برخی دنبال کشاندن تشنج حرف‌های ترامپ در داخل هستند

نوبخت با بیان این که ما غالبا این حرف‌ها را از کسانی می‌شنویم که دنبال کشاندن تشنج حرف‌های ترامپ در داخل هستند و محابایی ندارند، اظهار داشت: بر کسی پوشیده نیست که دولت آمریکا چگونه است. ممکن است پایان هفته ترامپ حرف‌هایی بزند این نباید باعث آشفتگی کشور ما شود ، ما باثبات هستیم و در سخت‌ترین شرایط اقتصاد خود را کنترل می‌کنیم.

وی ادامه داد: در برابر یک آدم هرزه‌گو باید مشترک باشیم. این برجام هیچ کاری هم نکرده باشد به سال ۹۲ نگاه کنید کدام کشور منزوی بود و امروز چه کسی منزوی است.

نوبخت اظهار داشت: امروز ایران به عنوان یک کشور پایبند به تعهدات بین‌المللی قابل احترام است و آمریکا مورد احترام نیست. اگر شرایط به قبل از برجام بازگردد ما هم به سرعت می‌توانیم به شرایط قبل بازگردیم.

راضی نمی‌شویم سیاست‌های ما موجب آسیب مردم اقلیم کردستان شود

رئیس سازمان برنامه و بودجه خاطرنشان کرد: دولت خواهان تقلیل ارزش پول ملی و افزایش قیمت دلار نیست.

وی درباره نشست سه جانیه ایران و ترکیه و عراق در خصوص اقلیم کردستان گفت: موضع جمهوری اسلامی ایران یک پارچگی کشور همسایه ما عراق است. دولت عراق از ما کمک خواست و معتقدیم باید به این کشور کمک کنیم و یک هماهنگی بین ایران ترکیه وجود دارد.

نوبخت با اشاره به سفر اردوغان به ایران گفت: سفر رئیس‌جمهور ترکیه به ایران در خصوص اقلیم کردستان بود. ما هیچگاه راضی نمی‌شویم که سیاست‌های ما موجب آسیب مردم اقلیم کردستان شود.

وی ادامه داد: در خصوص تاریخ بعدی این نشست نمی‌توانم فعلا سخنی بگویم.

باید منتظر گزارش وزارت اطلاعات درباره دری اصفهانی باشیم

نوبخت در پاسخ به سوالی درباره اظهارات وزارت امور خارجه درباره دری اصفهانی گفت: با عنایت به این که مباحث جاسوسی و شناسایی بر عهده وزارت اطلاعات است، این نهاد باید گزارش دهد.  همانگونه که گزارش‌هایی این وزارتخانه در خصوص رد اتهام جاسوسی فرزندان یکی از سران قوا را تایید می‌کنیم باید منتظر گزارش وزارت اطلاعات در این خصوص هم باشیم.

اقدامات قوه قضاییه به گونه‌ای باشد که شبهه سیاسی نداشته باشد

سخنگوی دولت در واکنش به گران شدن نرخ بلیط اتوبوس‌ها در مراسم اربعین گفت: اتوبوسران‌ها معتقدند که در مراسم اربعین تنها زائران را به مرزها منتقل می‌کنند و به صورت خالی باز می‌گردند و نمی‌توانند ضرر کنند و دولت هم نمی‌تواند در این شرایط تحکم داشته باشد و ای کاش دولت می‌توانست این ضرر را متحمل شود که توان این کار را ندارد.

نوبخت درباره حساسیت رئیس‌جمهور به پدیده فساد گفت: خط قرمزی برای رئیس دولت در برخورد با فساد وجود ندارد و این را هم نشان داده است. چه کسی باید با فساد مقابله کند؟ این امر وظیفه قوه قضائیه است ، اما اقدامات این قوه باید به گونه‌ای باشد که شبهه سیاسی نداشته باشد.

عده‌ای در داخل حرف‌های آمریکا را تکرار می‌کنند

سخنگوی دولت تاکید کرد: باید بین سران سه قوا اتحاد باشد. مردم هم همین را می‌خواهند. در آن سر دنیا آمریکا حرف‌هایی می زند و در داخل هم عده‌ای دیگر همان‌ها را تکرار می‌کنند. اختلاف سران سه قوه نگرانی بین مردم را بیشتر می‌کند. قوه قضائیه مستقل است و ما انتظار داریم که این گونه رفتار کند.

نوبخت با بیان این که برخی از رخدادهای سیاسی برای عده‌ای از مسئولان به گونه‌ای دیگر بازگو می‌شود، گفت: گاهی یک رسانه سخنان ما را به گونه‌ای دیگر انتشار می‌دهد که این خوب نیست آن هم در شرایطی که تشنج در داخل تفکر  آمریکا است.

به اتحاد نیازمندیم نه تفرقه

وی در ادامه درباره لایحه بازنشستگی پیش از موعد گفت: در این مورد اطلاعات لازم را ندارم.

به نوشته ایلنا، رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره محدودیت‌های جدید رئیس دولت اصلاحات گفت: موضع رسمی دولت را رئیس‌جمهور بیان کردند. در چنین شرایطی که همه تلاش می‌کنند ایران را نا‌امن کنند، ما به اتحاد نیازمندیم نه تفرقه، واقعا در این شرایط ما باید اتحاد داشته باشیم.

درباره وزارت نیرو به جمع‌بندی رسیدیم

نوبخت درباره معرفی دو وزیر علوم و نیرو و تاخیر دولت در این باره گفت: درباره وزارت نیرو جمع‌بندی لازم انجام شده است اما وزارت علوم حساس است و باید به دست کسی سپرده شود که ارکان نظام درباره وی اتفاق نظر داشته باشند.

وی تاکید کرد: مسؤلان عالی رتبه نظام درباره وزیر این وزارت‌خانه حساس هستند و قصد داریم مانند گذشته نشود که چند نفر معرفی شوند و رأی نیاورند.

پرونده برادر جهانگیری ارتباطی به این دولت ندارد

سخنگوی دولت درباره بازداشت برادر معاون اول رئیس‌جمهور گفت: آقای جهانگیری با صراحت در این مورد موضع خود را اعلام کرده‌اند و این پیگیری‌ها از دولت قبل بوده است و هیچ ارتباطی به این دولت ندارد.

وی تاکید کرد: امیدوارم در این شرایط حساس، شائبه سیاسی در این باره به وجود نباید، به هر حال باید حیثیت‌ها را هم رعایت کنیم.

حرف‌های آمریکا در قبال برجام نباید موضع جهان تلقی شود

سخنگوی دولت درباره مذاکره بر سر قدرت موشکی گفت: به هیچ وجه قدرت موشکی ما قابل مذاکره نیست و آن کسی که برای خروج از برجام تلاش می‌کند آمریکا و هم فکرانش هستند و ما نباید این طرز فکر را تقویت کنیم.

وی ادامه داد: یک کشور مخالف برجام است و این موضع نباید موضع جهان تلقی شود. آمریکا با این کارهایش مردم کشور و جهان را به زحمت می‌اندازد، این کشور گاف زیاد می‌دهد اما ما می‌توانیم عقلانی رفتار کنیم.

اقدامات دولت برای اصلاح نظام بانکی

رئیس سازمان برنامه و بودجه در خصوص اصلاح نظام بانکی گفت: مجموعه‌ای از اقدامات در دست اجرا است.
مطالب مرتبط

کلید واژه ها

 امريكا  سپاه   قيمت دلار  آفتاب کرمانشاه نوبخت 

ارسال نظر  خوانندگان :

نام  
ایمیل  
وب سایت (اختیاری)  
متن  
  تصویر امنیتی  

کد امنیتی تصویر بالا را در کادر  وارد کنید

 
   
         

نظرات کاربران

   


 
     

آخرین اخبار

چیزی به عنوان "حق دست پزشک" نداریم و اخذ آن از بیمار تخلف است

اجرای طرح پاکسازی محلات حاشیه شهر کرمانشاه/ 33 نفر از اراذل و اوباش دستگیر شدند

فصل جدید سریال «نون خ» در کرمانشاه ساخته می‌شود

مقام معظم رهبری خطاب به ائمه جمعه: سر سفره‌ی اصحاب ثروت و قدرت تا میتوانیم حاضر نشویم/ مراقب نزدیکان و فرزندان خود باشید/ ممکن است از راه فرزند شما نفوذ کنند

مدیرکل جدید فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه معرفی شد

دهقان، صادقی مقدم و طحان نظیف اعضای حقوقدان شورای نگهبان شدند

انتشار «دستورالعمل حفظ کرامت و ارزش‌های انسانی در قوه قضائیه»

تبلیغات پیش از موعد کاندیداها تخلف است و رصد می‌شود

برخورد سلیقه ای با قانون منع به کارگیری بازنشستگان؛کسانی که لابی قوی‌تر داشتند،باقی می ماند

منع کاندیداتوری بیش از سه دوره ای نمایندگان مجلس برداشته شد

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کرمانشاه: وقتی رتبه اول بیکاری بودیم همه قبول کردند، حالا چرا نسبت به کاهش آن تردید دارند

آغاز ثبت نام وام ۲۰میلیونی ازدواج فرزندان بازنشستگان کشوری‌۹۸

مدیرعامل تاکسیرانی کرمانشاه اعلام کرد: رانندگان متقاضی سرویس مدارس ۲۲ تیر تا ۱۰ مرداد فرصت ثبت نام دارند

جو بایدن: آمریکا را به برجام بازمی‌گردانم

شکست والیبال ایران مقابل لهستان

بیکارترین استان کشور + نمودار

سردار کمالی: کچل کردن از سربازی حذف شد

صادق زیباکلام: انصافا فقط دولت مقصر نیست

یک تیم تروریستی در منطقه عمومی جوانرود منهدم شد

برای داوطلبان مجاز؛ انتخاب رشته کنکور ارشد ۹۸ از امروز آغاز می شود

کِشتی کِشتی "قیرطبیعی" استان را به صورت خام می‌برند و کاری نمی‌کنیم/ محدودیت دانش و تکنولوژی داریم

"گیوه" و "گلیم هرسین" به برند صنایع‌دستی استان تبدیل شده‌ است

استاندار کرمانشاه: پرونده "گلیم و گبه" تا یک ماه آینده بسته می‌شود

کولبر اسلحه ندارد/ کولبر با نقص عضو هم داریم/ کولبر‌ها زیادی در زمستان یخ زده‌اند

فلاحت پیشه: گام دوم با ملاحظات دیپلماتیک برداشته شد/ در دام افراطی گری نیفتیم

سردار باقری: توقیف نفتکش ایرانی بی‌پاسخ نخواهد ماند / در زمان و مکانی مناسب، پاسخ می‌دهیم / راهبرد فعلی ما «مقاومت فعال» است / دست برتر را داریم

نمایشگاه سراسری "صنایع‌دستی" در کرمانشاه برپا می‌شود

ساعت کاری ادارات کرمانشاه به روال قبل برگشت

امروز؛ اعلام نتیجه آزمون کارشناسی ارشد/ شیوه پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد اصلاح شد/تعیین حدنصاب قبولی در آزمون سال جاری

عزم دولت بر حراست و پاسداري از رأي و خواست مردم است/ امروز نياز به وحدت، انسجام و همبستگي اجتماعي داريم

بزرگترین ضربه‌ای که به اصلاح‌طلبان وارد شده است

بیداری پالایشگاه ۵۷ هزار میلیاردی از خواب ۱۳ ساله

پیرترین کنکوری امسال: علوم سیاسی و زبان انگلیسی را دوست دارم

مهلت ثبت‌نام فرهنگیان در طرح «معلم تمام‌وقت» تا شهریور

غنی‌سازی ایران برای بمب اتم نیست / آقای ترامپ! تو حمله را به علت دیگری لغو کردی؛ حتماً با خود گفته ای وقتی ایران پهپاد رادارگریز را در ارتفاع 56 هزار پایی ساقط کرده با ناو آمریکا که مقابل چشم است، چه خواهد کرد؟ / اگر بخواهیم به اسرائیل حمله کنیم، کافیست نیروگاه اتمی دیمونا را با موشک بزنیم / با این کار رژیمی که ۲۰۰ کلاهک دارد چندین بار اسرائیل را «شخم زده» ببیند / نام دولت‌تان که «تدبیر و امید» است و می‌گویید کلید را هم دارید؛ اگر دیدید قفل‌ها با کلید‌تان باز نمی‌شود لااقل آن را با چکش باز کنید

حجاج حکم نماینده کشور را دارند/مالیات، یکی از راه‌های رهایی از اقتصاد نفتی

دکتر نوبخت هفته آینده در کرمانشاه /رونمایی از سند اشتغال

جذب ۲۲۰ آتش نشان در شهرداری‌های کرمانشاه

بریتانیا نفتکش "حامل نفت ایران به مقصد سوریه" را توقیف کرد

آغاز اعزام حجاج از فرودگاه کرمانشاه از 30 تیر

نان بربری شورترین نان کشور است

5 نکته در استقبال از برکناری مدیرکل زندان‌های تهران/به فال نیک می‌گیریم آقای‌ رییسی...

در نخستین روز از کنگره بین‌المللی مشاهیر کرد چه گذشت؟

سه فاکتور برنامه ریزی هوشمندانه، تلاش شجاعانه و اقدام جسورانه ضرورت حرکت در مسیر توسعه استان است/در پروسه توسعه همه شریک و ذینفع هستند

شنود‌ها بر اساس مصوبات شورای عالی امنیت ملی و قانون انجام می‌شود / در سال‌های قبل یک شبکه جاسوسی آمریکا در تمام کشور‌های دنیا را شناسایی کردیم؛ اطلاعات این شبکه به کشور‌های دوست از جمله چین هم داده شد / شبکه دیگری در نیمه دوم سال ۹۷ شناسایی شد؛ عوامل این شبکه در مراکز حساس نظامی، وزارت دفاع و سازمان انرژی اتمی مشغول بودند؛ دو نفر به حبس طویل‌المدت و تعدادی دیگر به اعدام محکوم شدند / حکم دادگاه «محمدرضا خاتمی» صادر شد

۲ نفر در کرمانشاه به بیماری تب کریمه کنگو مبتلا شدند

دستگاه قضا آتش‌سوزی کارخانه مشتقات نفتی کرمانشاه را پیگیری می‌کند

چالش نگهداری سلاح در مرزهای غربی/ تهیه اسلحه در کمتر از نیم ساعت!

رأی دیوان عالی کشور: برابری دیه زنان و مردان

هرسین 20 تیر میزبان کاروان زیر سایه خورشید می شود

تبلیغات

http://aftabnews.ir/files/adv//33_673.jpg


  طراحی و پیاده سازی توسط پیشگامان ایده نگار

  تمامی حقوق متعلق به سایت آفتاب کرمانشاه می باشد-برای نمایش بهتر از مرورگر Firefox یا Chrome استفاده کنید