آفتاب کرمانشاه

نظر نوبخت درباره "آتش‌به‌اختيار"/چرا وقتی گفتند دولت خائن است، قوه‌قضاییه اعلام جرم نکرد؟/تصمیمات دولت درباره کاسپین

شناسه خبر » 204490

تاریخ انتشار » 1396/03/23-12:39

تعداد بازدید ها » 820

آفتاب کرمانشاه: سخنگوی دولت تاکید کرد: مگر می‌شود کمیته امداد، دانشگاه و یا نیروهای مسلح را نادیده گرفت اما باید مصارف عمرانی و اجرایی باشد. سال گذشته بدون کسری بودجه منابع را مصرف کردیم.

به گزارش آفتاب، محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت در نشست هفتگی خود با بیان این که امروز به تشریح آخرین گزارش دریافت‌ها و پرداخت‌های سال ۱۳۹۵ خواهیم پرداخت، گفت: بودجه سال ۹۵ یک ویژگی‌هایی داشت، بودجه به واسطه اراده  مردم توسط نمایندگان تصویب شد.

نظر نوبخت درباره

ابراز رضایت دولت از درآمدهای گمرکی و مالیاتی در سال جاری

او ادامه داد: بودجه اقتصادی مهم است اما بیش از این که اعداد و ارقام مهم باشد تاثیر آن بر زندگی مردم است.

نوبخت با اشاره به اینکه بودجه برنامه مالی دولت است، عنوان کرد: پیش‌بینی منابع و مصارف آن در بودجه مهم است تا ما را به اهداف برساند.

سخنگوی دولت گفت: منابع ما در سال ۹۵ بالغ بر ۲۹۴ هزار میلیارد تومان بود که این رقم به ۲۸۳ میلیارد هزار تومان رسید.

او در ادامه عنوان کرد: از محل درآمدها بودجه ۹۳ درصد تحقق پیدا کرده است و سهم درآمدهای گمرکی ۹۸ درصد بود و سایر درآمدها ۸۳ درصد است.

رییس سازمان برنامه و بودجه خاطرنشان کرد: امسال درآمد مالیات و گمرک خوب بوده است. سهم واگذاری سرمایه از محل بودجه نیز ۷۹ درصد تحقق پیدا کرده است.

او در ادامه افزود: مورد دیگر واگذاری دارایی‌های مالی است که ۶۳ هزار میلیارد تومان درآمد داشته‌ایم که بیشتر از پیش‌بینی ما درآمد کسب شد. یعنی تحقق ۱۰۸ درصدی است.

نوبخت در ادامه به محل مصرف درآمدها اشاره کرد و گفت: شاید گفته شود باید درآمدها صرف کارهای عمرانی شود این خوب است، مگر می‌شود کمیته امداد، دانشگاه و یا نیروهای مسلح را نادیده گرفت اما باید مصارف عمرانی و اجرایی باشد.

سال گذشته بدون کسری بودجه منابع را مصرف کردیم

او تاکید کرد : سال گذشته بدون کسری بودجه منابع را مصرف کردیم.

نوبخت در ادامه اظهار داشت: در برابر درآمدها محل مصرف را داریم که پیش‌بینی ما برای سال ۹۵ حدود ۲۱۴ هزار میلیارد تومان بود که ۲۰۷ هزار تومان مصرف شد.

رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: اعتبار تملک دارایی‌ها بالغ بر ۵۷ هزار میلیارد تومان بود که با عملکرد ۴۲ هزار میلیارد تومانی در حد ۷۳ درصد تحقق یافته است.

او در ادامه افزود: در سال ۹۵ پیش‌بینی ما این بود که ۲۳ هزار میلیارد تومان اوراق بخریم که ۲۹ هزار میلیارد تومان به دست آوردیم به همین جهت ۱۲۴ درصد عملکرد ما بوده است.

سخنگوی دولت با بیان این که سوال این است که عملکرد بودجه خوب است یا خیر گفت: سال ۹۲ بودجه ۲۱۰ هزار میلیارد تومان بود که سال ۹۵ این مبلغ به ۲۹۴ هزار میلیارد تومان رسید. بعضی‌ها گفتند خیلی زیاد شده آن‌ها نمی‌دانند خیلی چیست، مهم عملکرد است، بودجه در سال ۹۵ نسبت به ۹۴ افزایش ۴۰ درصدی داشت.

او تاکید کرد: در سال ۹۴ بودجه جاری ۲۰ درصد افزایش پیدا کرد و سال ۹۵ ، ۴۰ درصد رشد پیدا یافت.

نوبخت خاطرنشان کرد: سال ۹۵ سال بسیاری خوبی از لحاظ عملکرد بودجه بوده است. از سال ۶۸ از بودجه اطلاع دارم می‌توانم بگویم سال ۹۵ سال خوبی بود ما ۱۳ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان از بدهی دولت با بانک‌ها صاف کردیم.

به جای شماتت بانک‌ها کمک کنیم پول‌ها باز گردد

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: بانک‌های ما مشکل دارند نقدینگی که از دولت و مردم گرفتند را به گروهی دادند که بازگردانده نشد، حال به جای شماتت بانک‌ها کمک کنیم که پول‌ها باز گردد.

او ادامه داد: یکی از محل‌هایی که به بانک‌ها می‌تواند  کمک کند، دولت است که باید به جای نکوهش کمک کند، سال گذشته ۲۹ میلیارد تومان کمک کرد.

سخنگوی دولت در ادامه به باقی بدهی‌های پرداختی دولت اشاره کرد و گفت: سال گذشته دولت ۸ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بدهی پیمان‌کاران را داد، ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بدهی شهرداری‌ها را دادیم، هزار میلیارد تومان به مسکن مهر کمک شد. مسکن مهر مال مردم است، به بنیاد مسکن و شهید هزار میلیارد تومان داده شد، ۴۰۰ میلیارد تومان آموزش عالی، ۲ هزار میلیارد به آموزش و پرورش بدهی فرهنگیان بود.

او یادآور شد: از روزی که وارد مجلس شدم یادم است که آموزش و پرورش مشکل دارد ، افزایش ۱۱۰ درصدی تسهیلات داریم در این حوزه ، امسال هم گفته‌اند اگر ۱۲۰ هزار میلیارد تومان ندهید برگه‌ها تصحیح نمی‌شود، همیشه یک گروگانی در دست آموزش و پرورش داریم.

نوبخت تاکید کرد: آموزش و پرورش برای ما عزیز هستند.

برداشت سخنگوی دولت از واژه آتش به اختیار

نوبخت در پاسخ به سوال ایلنا درباره تعبیر رهبرانقلاب از واژه آتش به اختیار و اینکه جریانی سعی دارد از آن به نفع جریانی خاص و علیه دولت مصادره کند: این ظلم به رهبری است که عده‌ای از بیانات ایشان در جهت خواسته‌های سیاسی‌شان سو‌ءاستفاده کنند. قطعا رهبری انقلاب ارتقای فرهنگ جامعه را منوط به دستگاه‌های رسمی فرهنگی نمی‌دانند و از نظر ایشان همه مسئول هستند. هرچند دولت بودجه فرهنگی می‌دهد اما مجریان فرهنگی فقط دولتی‌ها نیستند.

او ادامه داد: آتش به اختیار را ضمن اینکه ایشان توضیحات لازم دادند باید منوط به این کنیم که هر فردی مسئولیت دارد که نسبت به ارتقای سطح فرهنگ جامعه تلاش کند.

سخنگوی دولت تاکید کرد: سوءاستفاده نه تنها در این مورد صورت گرفته بلکه از دیگر بیانات ایشان از سوی برخی از جریان‌ها برای بیرون راندن رقیب از میدان هم سوءاستفاده شده که تازه هم نیست.

از بودجه سال ۹۵ دفاع می‌کنم

او در ادامه افزود: ۴ میلیون دفترچه بیمه سلامت در نظر گرفته شد که این آمار به ۱۱ میلیون نفر رسید. در سال گذشته ۳۹ هزار و ۱۵۰ میلیارد تومان بدهی دولت به غیر بانک‌ها را پرداخت کردیم.

رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: از بودجه سال ۹۵ دفاع می‌کنم، تلاش همکاران ما در سازمان برنامه و بودجه به ثمر رسید و کسانی که نقد می‌کنند از اعداد و ارقام خبر ندارند.

او در ادامه تاکید کرد: این دفاع باید در زندگی مردم نمود پیدا کند، سال ۹۴ رشد اقتصادی ما ۱ بود که سال ۹۵ به ۸.۳ رسیده است ما تورم ۴۰ درصدی را مهار کردیم.

نوبخت خاطرنشان کرد: عده‌ای می گویند این رشد متعلق به نفت است خیر چنین نیست فقط ۲ درصد به نفت تعلق دارد.

۵۰ هزار و ۵۱۴ تاکسی وارد ناوگان حمل و نقل شد

او ادامه داد: در ۱۰ سال گذشته سابقه نداشت رشد اقتصادی بالای ۸ درصد باشد. سال ۹۴ تورم ما ۱۱.۳ درصد بود و امسال به ۶ درصد رسید.

نوبخت درباره جایگزینی تاکسی فرسوده هم گفت: ۵۰ هزار و ۵۱۴ تاکسی وارد ناوگان حمل و نقل شد.

او ادامه داد: در مورد طرح رونق تولید هم تا تاریخ ۲۲خرداد ۱۷ هزار و ۹۹۹ میلیارد تومان به ۲۵ هزار و ۳۳۶ واحد تولیدی اختصاص داده شد.

سخنگوی دولت خاطر نشان کرد: هرماه یک تعدادی یارانه قطع می‌شود و به عده‌ای داده می‌شود، مجلس هم درخواست تحقیق و تفحص دارد، برقراری هرنوع  پرداخت یارانه منوط به ابلاغ از سوی مجلس است، ما همه کارمان قانونی است.

تبریک به تیم ملی فوتبال

نوبخت راجع به خرید گندم هم گفت:  در ۲۰ استان کشور ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تن گندم خریدار شد که ارزشش ۳هزار و ۶۹۲ میلیارد تومان است.

سخنگوی دولت گفت: به تیم ملی فوتبال تبریک می‌گویم که دل مردم را شاد کردند بسیار افتخار می‌کنم. امیدوارم همه ما کاری کنیم که دل مردم شاد شود.

خلاءها را می‌بندیم تا شاهد تکرار موضوع صندوق ذخیره فرهنگیان نباشیم

او در پاسخ به این سوال که دولت برای حل صندوق ذخیره فرهنگیان چه کرده است، گفت: مرجع قضایی در حال رسیدگی به این پرونده است، دولت همه تلاشش را برای حل این پرونده خواهد کرد و به دستگاه‌ها نیز هرگونه کمک را خواهد داد. ما قطعا خلاءها خواهیم بست تا دیگر شاهد تکرار این حوادث نباشیم.

نوبخت درباره ملاک‌های رییس‌جمهور برای کابینه بعدی گفت: قطعا در جهت توانمندی کابینه آقای روحانی تلاش خواهند کرد.

چیزی در مورد گشت عفاف و حجاب در دولت تصویب نشده است

سخنگوی دولت دربار تصویب جدید تحریم‌ها و اینکه ایا این مساله نقض برجام است، تاکید کرد: یک کمیسیون جدید تشکیل شده که نظارت می‌کند بر اجرای دقیق برجام، اگر در جمع‌بندی‌ها به این نتیجه برسد تخلفی صورت گرفته از مکانیزمی که در خود برجام پیش‌بینی شده کشور نقض‌کننده مورد پیگیری قرار گیرد، ما منتظر نتیجه هستیم.

او درباره گشت عفاف و حجاب یادآور شد: در دولت چیزی تصویب نکرده‌ایم، سازمان‌ها شاید اقداماتی انجام داده باشند که خودشان باید توضیح دهند.

کابینه دوازدهم کارآمدتر و با نشاط‌تر خواهد بود

در ادامه خبرنگاری پرسید رییس جمهور از برخی وزرا دلخوری دارند برای همین تغییر ۵۰ درصدی مطرح می‌شود. آیا صحت دارد که نوبخت پاسخ داد: درصدبندی را انجام ندهید کابینه دوازدهم قطعا کارآمدتر و با نشاط‌تر خواهد بود به اسامی و لیست‌ها که بیرون می‌آید اعتنا نکنید.

او در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به سند  ۲۰۳۰ گفت: این سند دارای ۱۷ محور است که ۴ محور آن در رابطه با آموزش است که در کشور ما هم دنبال می‌شود. یونسکو هدف‌های این سند را به عنوان یک بیانیه قرائت کرد، ما که در بحث آموزش فراگیر مشکلی نداریم اما کلماتی هستند که با نظام و دین ما تضاد دارند که اعلام کردیم که ما انجام نمی‌دهیم پس کسی نمی‌گوید که چرا انجام نداده‌ایم. ما سندی را امضا نکردیم و اعلام هم شده است. دولت برای این که این چارچوب را در داخل اجرا کند کارگروهی تعیین کرد که با اسناد فرادست نام برده شود مواردی که با دین و نظام ما مغایرت دارد، انجام نشود.

نظر نهایی رهبری درباره سند ۲۰۳۰ برای دولت مهم است

نوبخت با تاکید بر اینکه ما هیچ گاه از هیچ کشوری نخواستیم که نقشه فرهنگی ما را ترسیم کند چون ما خودمان این نقشه را داریم، گفت: شورای عالی انقلاب فرهنگی  امروز در مورد این سند بحث خواهد کرد. فرهنگ و آموزش ما مشخص است و نیازی نیست از جایی آن را اجرا کنیم، اگر شورا این نتیجه رسید که اجرا نشود نمی‌کنیم و از همه مهم‌تر نظر رهبری برای دولت مهم است. این اطمینان به ایشان داده می‌شود که دولت متعهد به دین و نظام است و تا نگرانی ایشان برطرف نشود آن را انجام نمی‌دهیم.

او افزود: مقام معظم رهبری درست فرمودند که ما مسائل آموزشی و فرهنگی را از دیگر کشورها نمی‌گیریم، ما از دین دستور می‌گیریم، بله ممکن است دین از داعش گرفته شود تا سکولاریسم، ما دین را در چارچوب قانون اساسی اجرا می‌کنیم.

تصمیمات شب گذشته دولت برای  احقاق حق سپرده‌گذاران کاسپین

نوبخت با تاکید بر اینکه موسسات اعتباری غیرمجاز باید سامان‌دهی شود و باید مجوز بگیرند، گفت: موسسات مالی کاسپین هم جمع آوری شده و در جلسات بانک مرکزی هم در این مورد بحث شده است. بانک مرکزی معتقد است موسسات اعتباری باید در یک سطح مشخص کار کنند. خوشبختانه بر اساس تصمیمات دیشب احقاق حق سپرده گذاران صورت خواهد گرفت.

او با اشاره به بحران قطر گفت: در مورد مساله‌ای که برای کشور قطر صورت گرفته موضع وزارت خارجه مشخص است ما خواهان ثبات منطقه هستیم و معتقد هستیم باید این مساله با گفت‌وگو حل شود و خواهان تمامیت ارضی کشور قطر هستیم.

چرا وقتی دولت را خائن معرفی کردند قوه قضاییه اعلام جرم نکرد؟

نوبخت درباره رویکرد دولت در مورد  فشار بر سند ۲۰۳۰ گفت: امروز در شورای عالی انقلاب بحث خواهد شد، اما سوال اینجاست دولت چه کاری برای ایران انجام نداده است در طول این ۴ سال، قرار شد ما عضو همه محافل بین‌المللی باشیم و سیاست این شد که ما منفعل نباشیم. در داخل هم قرار شد به قوه قضاییه سپرده شود، این که گفته شد مخفی شرکت کردیم درست نیست یک نماینده از مجلس با ما حضور دارد، از افکار عمومی سوال می‌کنم دولت چه کاری باید انجام می‌داد که نداد؟ ما هنوز سند ۲۰۳۰ را اجرا نکردیم ما می‌خواهیم نسخه ملی آن را اجرا کنیم، بی‌جهت به دولت دین‌مدار تهمت نزنید. باید به یاد داشته باشیم دست آخر سوءاستفاده می‌شود.

او ادامه داد: من در یک جمع معنوی حضور داشتم که دولت را خائن معرفی کردند آن هم در روز انتخابات من نمی‌دانم قوه قضاییه این را جرم نمی‌داند؟ این رفتارها درست نیست.

دفاع دولت از تفکیک وزارت‌خانه‌ها

سخنگوی دولت در مورد تفکیک برخی وزارت‌خانه‌ها، گفت: اینکه در یک مقطع زمانی گفته شود ۴ تا وزارت خانه کم شود باید مسئولان آن پاسخ دهند، در ۴ سال گذشته در دوره برنامه پنجم این اتفاق انجام شد. آن چه که امروز نسبت به این موضوع بحث است اجرای آن است. مهم تحرک این وزارت‌خانه‌ها است، برای همین گفتم دولت دوازدهم کارآمدتر خواهد شد.

او گفت: دولت معتقد است اگر وزارت بازرگانی جدا شود کارایی بهتر خواهد شد. کار کارشناسی دولت بر این است وزارت راه و شهرسازی جدا شود، صنعت و معدن هم همین‌طور تا بهتر اقدام شود.

نوبخت یادآور شد: همه فرایندهایی که باعث کندی فرآیند کمرگ می‌شود را در دست بررسی و بازبینی قرار داده‌ایم تا کارها سهولت پیدا کند.

پاسخ نوبخت به ادعای سهم‌خواهی اصلاح‌طلبان از کابینه

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی درباره مشکل ارز پتروشیمی گفت: ما قصد داریم از محصولات نفتی که صادر می‌کنیم از محل درآمد استفاده کنیم و نکته دیگر جلوگیری از پول‌شویی است که وزارت اقتصاد و دارایی در حال پیگیری است.

او درباره ادغام برخی از بانک‌ها و نظارت بر برجام تاکید کرد: این قسمت خارج از دولت است تعدادی از اعضای شورای امنیت ملی که ما هم در جریان قرار نمی‌گیریم اما می‌دانیم که قاطع و جدی پیگری می‌کنند و گزارشی را به خدمت مقام معظم رهبری می‌دهند باز هم تاکید داریم که ما از حقوق خود دست نمی‌کشیم. هدف ما ایجاد تحرک بانکی و اشتغال است نظر برخی این است که بانک‌های کوچک ادغام شود اما در حال حاضر نهایی نشده و باید بگویم جز مصوبات هیات وزیران نیست بلکه نظر نظام بانکی است.

نوبخت در مورد ادعای یکی از رسانه ها درباره سهم‌خواهی اصلاح‌طلبان از کابینه، گفت: آن چه که می‌توانم با قاطعیت بگویم این است که رئیس‌جمهور خود را در برابر ملت ایران مسئول می‌داند و مصمم است مطالبات مردم را پاسخ دهد. با شناختی که از رییس‌جمهور دارم می‌دانم ایشان نفوذناپذیر است هدفی که ایشان دارد بهبود وضعیت مردم است.

رییس‌جمهور نفوذ ناپذیر است

او گفت: آقای رئیس‌جمهور حرف‌ها را خواهد شنید اما نظر خودشان را دارد و همچنین نظر مقام معظم رهبری مهم است. باید فکری برای بخش‌های سنگین دولت نیز شود. نهایتا این رئیس جمهور است که تصمیم می‌گیرد آن هم بدون فشاری که گفته می‌شود.

سخنگوی دولت درباره طرح فصلی نیروی کار از بهار ۹۵ تا ۹۶ گفت: نرخ مشارکت از بهار سال گذشته از  ۳۹.۵ به ۴۰.۶ درصد افزایش پیدا کرده است. جمعیتی که وارد بازار کار شدند ۹۲۰ هزار و ۹۲۸ نفر است که ۷۰۳ هزار و ۲۱۰ هزار نفر شغل پیدا کردند. بهار ۹۵ تا ۹۶ به جمعیت شاغلان ۷۰۳ هزار نفر اضافه شد، پیش‌بینی ما این است که ۹۵۵ هزار نفر هر سال وارد بازار کار شوند. در سال ۲۰میلیون و ۱۸ هزار بود و در سال ۹۱ این تعداد به ۲۰ میلیون و ۲۸ هزار نفر رسید. نرخ بیکاری هم از ۱۲.۲ به ۱۲.۶ رسید اما باید گفت که ۷۰۰ هزار شغل ایجاد شده است.

مطالب مرتبط

کلید واژه ها

 پيامك يارانه  سند 2030  آفتاب کرمانشاه نوبخت 

ارسال نظر  خوانندگان :

نام  
ایمیل  
وب سایت (اختیاری)  
متن  
  تصویر امنیتی  

کد امنیتی تصویر بالا را در کادر  وارد کنید

 
   
         

نظرات کاربران

   


 
     

آخرین اخبار

آغاز پرداخت پاداش بازنشستگان با اولویت فرهنگیان

5طرح عمرانی و کشاورزی در پاوه به بهره برداری می رسد

هفته دولت 5429 پروژه در کرمانشاه افتتاح می‌شود

"خسروی" برای میزبانی از 1.2 میلیون زائر اربعین آماده می‌شود

روحانی: انتقاد از دولت نه تنها بلامانع بلکه بی‌هزینه و با جایزه بوده است/ ما نسل اولی ها باید خانه را جارو بزنیم و تحویل نسل جدید بدهیم

غرق شدن یک جوان اسلام آبادی در سراب شرف آباد

استاندار کرمانشاه: بسته شدن مرز سومار خسارات اقتصادی زیادی برای کرمانشاه و دیالی عراق دارد

امیری رییس شورا باقی ماند / سخنگو عوض شد

شرایط بیمه و دریافت حقوق بازنشستگی زنان خانه‌دار

وزیر کشور: مرز خسروی باز می‌شود

کوروش قاسمی به عنوان بخشدار سومار معرفی شد

توجه به تولید اولویت اول سیستم بانکی کشور است

آغاز ثبت‌نام آزمون استخدامی بخش خصوصی از امروز

بازگشایی مرز "خسروی" نیازمند اعلام کتبی دولت عراق است/ هیچ چیز قطعی نیست، اما امیدواریم

اقدامات جدید قوه قضاییه در بحث مبارزه با فساد امیدوار کننده است/ انتظار داریم دستگاه های امنیتی و قضایی برخورد قاطعی با عوامل تیراندازی در هرسین داشته باشند

آغاز مهلت مجدد انتخاب رشته آزمون ارشد پزشکی/آخرین تغییرات ظرفیت رشته‌ها ثبت نام در طرح کارورزی

نجفی بخشیده شد

هر ساعت 2 کشته در تصادفات ایران ر

برگزیدگان دومین جشنوارۀ منطقه ای تئاتر خیابانی هرسین معرفی شدند

کنکوری‌ها "فضایی" انتخاب رشته نکنند

ابرناکی کرمانشاه تا پنجشنبه ادامه دارد/ پیش‌بینی وزش باد با سرعت 45 تا 60 کیلومتر بر ساعت

پیکر مطهر جانباز شهید دوران دفاع مقدس در کرمانشاه تشییع شد

داوطلب کنکور گیلانغربی حین انتخاب رشته جان باخت

حضور قالیباف در افتتاح واحدهای بازسازی‌شده روستای سرپل‌ذهاب

پیش بینی می شود امسال یک میلیون زائر از مرز خسروی تردد کنند/قصرشیرین میزبان اصلی زائران اربعین است

سعودی‌ها و اماراتی‌ها و حامیان آنها که مرتکب جنایات بزرگی در یمن شده‌اند، قطعاً به نتیجه نخواهند رسید / حفظ یکپارچگی یمن با توجه به عقاید دینی و قومیت‌های مختلف این کشور نیازمند گفتگوهای یمنی – یمنی است

دستور ویژه رئیس جمهور برای ثبت جهانی منظر فرهنگی تاریخی اورامانات

بخش خدمات بیشترین تخصیص را به خود اختصاص داد و بخش های کشاورزی و صنعت در رده های بعدی

جشنواره ملی «انجیر» شهریورماه در ریجاب برگزار می‌شود

تاق بستان و بیستون بهم نرسند بهتر است!

عارف: در سال۹۲ گفته شد روحانی در کارگروه اصلاح طلبان باشد اما خاتمی نپذیرفت /فعلا درباره کنار کشیدنم از انتخابات حرف نمی زنم

موحدی کرمانی: خیلی ها به خاطر زود رنجی از امام و مقام معظم رهبری، از قطار انقلاب پیاده شدند

خبر خوش برای کارگران ساختمانی

۲ خانه ورزش روستایی در گیلانغرب افتتاح شد

نتایج اولیه کنکور سراسری سال ۹۸ منتشر شد

استاندار کرمانشاه: دستگاه‌های اجرایی سریعتر مدارس را تخلیه کنند/لزوم تعیین تکلیف معلمان مناطق جنگی

مدیرعامل باشگاه هندبال زاگرس: شرایط سخت شده، اما امیدوار به تکرار موفقیت هستیم

جهاد در میدان سازندگی در امتداد دفاع مقدس است

سردار سلیمانی با ظریف: اقدام آمریکا در تحریم شما جنون آمیز است / این اقدام ثابت کرد که شما تاثیری عمیق بر افکار عمومی و مردم آمریکا دارید / به شما تبریک می‌گویم سردار

وزیر امور خارجه امروز ما مجتهد سیاسی است / شهادت می‌دهم ظریف رسول امین بوده / اگر از اصل ششم قانون اساسی فاصله بگیریم، باید دیر یا زود خداحافظی کنیم / اگر به تماس تلفنی اوباما جواب نداده بودم، دستیابی به برجام سخت‌تر می‌شد / پیمان حدیبیه هم حداکثری نبود / اگر ظریف وزیر خارجه نبود، به این آسانی به توافق نمی‌رسیدیم / به ما حسادت می‌کنند؛ ۸ سال مذاکره می‌کردند، حاصلی نداشت / اهل مذاکره ایم؛ اگر آمریکا می خواهد مذاکره کند، اول تحریم را بردارد؛ کاری نداریم که می خواهد وارد برجام شود یا نه / نمی شود تنگه هرمز برای شما باز باشد و تنگه جبل الطارق برای ما ناامن / آن روز که سپاه ناوچه شما را متوقف کرد، یک ناوچه انگلیسی آنجا بود؛ چرا هیچ کاری نکرد؟ پس هیچ کاری نمی توانید بکنید

نمایشگاه سراسری مبلمان خانگی در کرمانشاه برپا شد

ثبت "هرسین" به عنوان شهر ملی گلیم ایران

برای تحقق اهداف "اشتغال" استان 7000 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری نیاز است

پذیرش افسر پیمانی در هواپیمایی نیروی انتظامی

سرنوشت منطقه ویژه اقتصادی اسلام‌آباد را به سرنوشت پتروشیمی گره زده بودند در حالیکه پتروشیمی یک پروژه است اما منطقه آزاد یک زیرساخت بااهمیت برای سرمایه‌گذاری می‌باشد.

جشنواره "اسب" اصیل کُرد در کرمانشاه برگزار می‌شود

۲۱ بلوک از واحدهای مسکن مهر سرپل ذهاب تا پایان شهریور تحویل می شود

کرمانشاه بیشترین بیکار دانشگاهی را دارد

فلاحت‌پیشه: ایران از آمریکا به دلیل تحریم ظریف به دبیرکل سازمان ملل شکایت کند

کارت سوختتان را از پست رهگیری کنید

تبلیغات

http://aftabnews.ir/files/adv//33_673.jpg


  طراحی و پیاده سازی توسط پیشگامان ایده نگار

  تمامی حقوق متعلق به سایت آفتاب کرمانشاه می باشد-برای نمایش بهتر از مرورگر Firefox یا Chrome استفاده کنید