آفتاب کرمانشاه

مصری:اصلاح طلبان تمام توان خود را برای وزن کشی در مجلس گذاشته اند

شناسه خبر » 1982

تاریخ انتشار » 1393/12/06-21:51

تعداد بازدید ها » 2540

آفتاب کرمانشاه: اگر ظرفیت اصلاح طلبان در مجلس بالا باشد آنها از دولت عبور خواهند کرد و اگر ظرفیت پایینی داشته باشند سعی می کنند برای انتخابات ریاست جمهوری تعامل کنند.

عبدالرضا مصری در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت با اشاره به برگزاری همایش های سراسری جریان های سیاسی با موضوع انتخابات گفت: طبیعتا هواداران و همفکران سلیقه های سیاسی از شاکله اصلی  خود تحت عنوان اصول گرایی یا اصلاح طلبی انتظاراتی دارند اگر جریان های سیاسی طرفداران خود را در بی خبری محض بگذارند برای آنها خوشایند نخواهد بود و از سوی احزاب حرکت هایی در مورد مسائل جاری باید صورت گیرد تا  تغییر مواضع جدید خود را به اطلاع طرفداران برسانند.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت با اشاره به امکان تغییرمواضع فعلی برخی از جریان های سیاسی با قبل خود افزود: به هر صورت دنیا در حال تکامل است و قاعدتا تشکل های سیاسی نیز از امر تکامل به دور نیستند  ممکن است تغییراتی در مواضع قبلی خود داشته باشند یا تجربیات حاصل شده از اقدامات قبلی را بخواهند با اجرای همایش ها  انتقال بدهند. برای مثال شاید برخی از جریانات اصلاح طلبی بخواهند بین خود و فتنه گران خطی  بکشند و برای انتقال این موضوع از این روش استفاده کنند یا اصول گراها بدنبال انتقال بحث همگرایی هستند که بنظر من ایده بسیار خوبی است.

مصری با اشاره به آفت های برگزاری همایش های سراسری جریانات سیاسی بیان کرد: به نظر می آید روی دیگر این موضوع بازار زود هنگام انتخابات است ما با تبلیغات، کشور را خیلی زود درگیر انتخابات کردیم  بطوریکه ما با مسائل و مشکلاتی روبرو هستیم و درست نیست از هم اکنون برای یک سال دیگر برای موضوع انتخابات هزینه کنیم.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه هزینه دادن از کشور برای انتخابات کار درستی نیست گفت: این به ضررکشور است همه درگیر انتخاباتی باشند که یک سال دیگر قرار است برگزار شود.

  برگزاری همایش ها و جلسات بیهوده و بدون محتوای انتخاباتی ظلم به مردم است

عضو فراکسیون  اصولگرایان رهروان ولایت با اشاره به جنبه های رسانه ای همایش جریان های سیاسی گفت: قاعدتا تشکل های سیاسی با حفظ اصول اصلی خود یک سری تغییرات در راهبردها و روش ها در طول زمان برای آنها پیش می آید بطور شفاف اصول گرایان امروز اسم آن را همگرایی گذاشته اند ، اصلاح طلبان نیز دنبال تجدید ساختار خود و ایجاد یک پایگاه جدید اجتماعی هستند طبیعی است  بدنبال این هستند با برگزاری همایش ها و انعکاس رسانه ای جان دوباره ای بگیرند و بعد از مدت ها در جامعه عنوان شوند.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس اظهار کرد:اما اگر همه چیز را تعطیل کنیم تا به سمت انتخابات برویم برای کشور صلاح نیست اگر مسئولیت های خود را درست انجام دهیم مردم راه انتخابات را پیدا خواهند کرد.ولی متاسفانه برخی افراد به بحث انتخابات دامن می زنند که این کار به صلاح نیست.

وی ادامه داد: متاسفانه برخی از همایش ها و جلسات بیهوده و بدون محتوایی با موضوع انتخابات برگزار شده است که با فرصت سوزی هایی که انجام می گیرد هزینه کردن برای انتخابات از الان ظلم به مردم است.

مصری با تاکید بر اینکه فضای کشور باید فضای کار باشد، بیان کرد:ما بجای آنکه به فکر اقتصاد مقاومتی، رفع بیکاری، حل مشکل مسکن و ازدواج مردم باشیم، متاسفانه  دنبال انتخابات هستیم  و این صلاح نیست. متاسفانه با توجه به تبلیغات زودهنگام برخی از افرادی که مسئولیت دارند و قانون انتخابات همچنین زمان تعیین شده برای تبلیغات ما از هیات های نظارت انتظار داریم این مساله را در تصمیم گیری خود دخالت بدهند.

  تعدد لیست های انتخاباتی زیبنده نیست

این نماینده مجلس درباره آینده سیاسی اصلاح طلبان گفت: اصلاح طلبان تمام توان خود را برای وزن کشی در مجلس گذاشته اند و با توجه به ظرفیت هایی که در مجلس داشته باشند با دولت تعامل خواهند کرد کمااینکه قبلا  آنها تعدادی از افرادی مانند کارگزارانی ها را که در دولت حضور دارند همراه خود نمی دانستند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه اگر توفیق اصلاح طلبان از اعتدال بیشتر باشد از روحانی عبور خواهند کرد گفت: بنظر بنده اگر ظرفیت اصلاح طلبان در مجلس بالا باشد  آنها از دولت عبور خواهند کرد و اگر ظرفیت پایینی داشته باشند سعی می کنند برای انتخابات ریاست جمهوری تعامل کنند.این موضوع نیز در انتخابات رقم نمی خورد و با توجه به اینکه اصول گرایی و اصلاح طلبی طیف و دامنه دار هستند، فراکسیون هایی که در مجلس شکل می گیرد موثر است.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت با تاکید بر یک شکل نبودن لیست های انتخاباتی، گفت:به هرحال تعدد لیست خوب نیست و تجربه نشان داده است سلیقه هایی که در آنها تعدد لیست بوده توفیق کم داشته اند اما اگر لیست واحدی باشد از آنجاییکه تکلیف مردم نیز مشخص خواهد شد،خوب است.

نمایده مردم کرمانشاه در مجلس در زمینه پایبندی اعضا لیست ها به تشکیلات نیز افزود: این تجربه را در مجلس نداشتیم که همه اعضا لیست، پایبند تشکیلات خود باشند بطوریکه الزاما افرادی که از طریق لیست های طیف های خاص وارد مجلس شده همان نظر تشکیلات خود را داشته باشند.

مصری با تاکید بر حزبی شدن انتخابات گفت:تا زمانیکه انتخابات حزبی نشود به ایده آل نخواهیم رسید ونمی توانیم در مورد تعهدات فرد نسبت به تشکیلات تاکید کنیم ولی اگر انتخابات حزبی شد پایبندی دوجانبه بین حزب و فرد صورت خواهد گرفت.

وی در ادامه گفت:ما تاکنون انتخابات حزبی نداشتیم و نخواهیم داشت زیرا اراده ای مبنی بر حزبی شدن انتخابات وجود ندارد.

  اختصاص بودجه به احزاب به معنی دولتی شدن نیست

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت با بیان اینکه اگر حزب داشته باشیم بسیاری از مسائل انتخابات حل خواهد شد ،گفت:هر حزبی یک تشکیلات و هزینه هایی دارد و لازمه داشتن حزب این است تا ما در بودجه برای احزابی که بیش از یک تعدادخاص عضو ثبت شده داشته باشد هزینه بپردازیم، یعنی دولت برای دو حزب اصلی کشور بودجه تخصیص بدهد تا دفاتر استانی و شهرستانی را شکل بدهند و بنظر می رسد به این زودی ها به آن نخواهیم رسید.

وی با بیان اینکه اختصاص بودجه به احزاب به معنی دولتی شدن نیست خاطر نشان کرد: منظور از دولت حاکمیت است بگونه ای که  مجلس و قوه قضاییه هم از دولت بودجه می گیرند اما این به معنی دولتی شدن آنها نیست و حاکمیت می خواهد حزب داشته باشد و برای آن هزینه می کند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به انتظارات مردم از احزاب بیان کرد:ما حزب نداریم و انتخابات ما شعاری است و یک نفری می آید قول هایی می دهد و اگر هم عمل نکرد آن فرد حذف شده و یک نفر دیگر جایگزین می شود و اتفاق خاصی نمی افتد اما اگر انتخابات حزبی باشد تشکیلات بخاطر آنکه زیر سوال نرود تلاش می کند تا برنامه های ارائه شده را انجام دهد.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس با اشاره به ضعف و نبود دفاتر پژوهشی و سیاسی احزاب گفت:ظهور این موضوع در انتخابات ریاست جمهوری بیشتر است بگونه ای که هیچ کدام از منتخبان ریاست جمهوری بعد از دولت سازندگی، قبل از پیروزی سناریوی برد نداشتند یعنی  بعد از انتخابات تازه به فکر این افتادند تا چه کاری باید انجام دهند و برنامه و سناریویی برای بعد از انتخابات نداشتند.

مصری با تاکید بر حرکت جریان ها در چارچوب ها گفت:چه اصول گرایان  چه اصلاح طلبانی که در چارچوب خیمه های اصلی نظام از جمله قانون اساسی،ولایت فقیه،تمامیت ارضی و استقلال کشور فعالیت می کنند اجازه ندهند که افراد دیگری با مقاصد دیگری فضا را به سمتی دیگر بکشانند و این افراد را به حزب و جریان خود راه ندهند تا تفاوت حزب و اپوزیسیون در کشور مشخص باشد.

 عضو فراکسیون اصولگرایان  رهروان ولایت تصریح کرد: جریان فتنه صدمات بزرگی به کشور وارد کرد و متاسفانه این جریان از طریق یک جریان خاص وارد شد و در این مورد جا داشت اصلاح طلبان موضع خود را از ابتدا مشخص می کردند تا کشور آسیب نبیند و باید جریانات و احزاب این را در نظر داشته باشند که این قبیل حرکت ها از ذهن مردم پاک نخواهد شد.

مطالب مرتبط

کلید واژه ها

اصلاح طلبان اصولگرایان انتخابات مصری

ارسال نظر  خوانندگان :

نام  
ایمیل  
وب سایت (اختیاری)  
متن  
  تصویر امنیتی  

کد امنیتی تصویر بالا را در کادر  وارد کنید

 
   
         

نظرات کاربران

   


 
     

آخرین اخبار

آغاز پرداخت پاداش بازنشستگان با اولویت فرهنگیان

5طرح عمرانی و کشاورزی در پاوه به بهره برداری می رسد

هفته دولت 5429 پروژه در کرمانشاه افتتاح می‌شود

"خسروی" برای میزبانی از 1.2 میلیون زائر اربعین آماده می‌شود

روحانی: انتقاد از دولت نه تنها بلامانع بلکه بی‌هزینه و با جایزه بوده است/ ما نسل اولی ها باید خانه را جارو بزنیم و تحویل نسل جدید بدهیم

غرق شدن یک جوان اسلام آبادی در سراب شرف آباد

استاندار کرمانشاه: بسته شدن مرز سومار خسارات اقتصادی زیادی برای کرمانشاه و دیالی عراق دارد

امیری رییس شورا باقی ماند / سخنگو عوض شد

شرایط بیمه و دریافت حقوق بازنشستگی زنان خانه‌دار

وزیر کشور: مرز خسروی باز می‌شود

کوروش قاسمی به عنوان بخشدار سومار معرفی شد

توجه به تولید اولویت اول سیستم بانکی کشور است

آغاز ثبت‌نام آزمون استخدامی بخش خصوصی از امروز

بازگشایی مرز "خسروی" نیازمند اعلام کتبی دولت عراق است/ هیچ چیز قطعی نیست، اما امیدواریم

اقدامات جدید قوه قضاییه در بحث مبارزه با فساد امیدوار کننده است/ انتظار داریم دستگاه های امنیتی و قضایی برخورد قاطعی با عوامل تیراندازی در هرسین داشته باشند

آغاز مهلت مجدد انتخاب رشته آزمون ارشد پزشکی/آخرین تغییرات ظرفیت رشته‌ها ثبت نام در طرح کارورزی

نجفی بخشیده شد

هر ساعت 2 کشته در تصادفات ایران ر

برگزیدگان دومین جشنوارۀ منطقه ای تئاتر خیابانی هرسین معرفی شدند

کنکوری‌ها "فضایی" انتخاب رشته نکنند

ابرناکی کرمانشاه تا پنجشنبه ادامه دارد/ پیش‌بینی وزش باد با سرعت 45 تا 60 کیلومتر بر ساعت

پیکر مطهر جانباز شهید دوران دفاع مقدس در کرمانشاه تشییع شد

داوطلب کنکور گیلانغربی حین انتخاب رشته جان باخت

حضور قالیباف در افتتاح واحدهای بازسازی‌شده روستای سرپل‌ذهاب

پیش بینی می شود امسال یک میلیون زائر از مرز خسروی تردد کنند/قصرشیرین میزبان اصلی زائران اربعین است

سعودی‌ها و اماراتی‌ها و حامیان آنها که مرتکب جنایات بزرگی در یمن شده‌اند، قطعاً به نتیجه نخواهند رسید / حفظ یکپارچگی یمن با توجه به عقاید دینی و قومیت‌های مختلف این کشور نیازمند گفتگوهای یمنی – یمنی است

دستور ویژه رئیس جمهور برای ثبت جهانی منظر فرهنگی تاریخی اورامانات

بخش خدمات بیشترین تخصیص را به خود اختصاص داد و بخش های کشاورزی و صنعت در رده های بعدی

جشنواره ملی «انجیر» شهریورماه در ریجاب برگزار می‌شود

تاق بستان و بیستون بهم نرسند بهتر است!

عارف: در سال۹۲ گفته شد روحانی در کارگروه اصلاح طلبان باشد اما خاتمی نپذیرفت /فعلا درباره کنار کشیدنم از انتخابات حرف نمی زنم

موحدی کرمانی: خیلی ها به خاطر زود رنجی از امام و مقام معظم رهبری، از قطار انقلاب پیاده شدند

خبر خوش برای کارگران ساختمانی

۲ خانه ورزش روستایی در گیلانغرب افتتاح شد

نتایج اولیه کنکور سراسری سال ۹۸ منتشر شد

استاندار کرمانشاه: دستگاه‌های اجرایی سریعتر مدارس را تخلیه کنند/لزوم تعیین تکلیف معلمان مناطق جنگی

مدیرعامل باشگاه هندبال زاگرس: شرایط سخت شده، اما امیدوار به تکرار موفقیت هستیم

جهاد در میدان سازندگی در امتداد دفاع مقدس است

سردار سلیمانی با ظریف: اقدام آمریکا در تحریم شما جنون آمیز است / این اقدام ثابت کرد که شما تاثیری عمیق بر افکار عمومی و مردم آمریکا دارید / به شما تبریک می‌گویم سردار

وزیر امور خارجه امروز ما مجتهد سیاسی است / شهادت می‌دهم ظریف رسول امین بوده / اگر از اصل ششم قانون اساسی فاصله بگیریم، باید دیر یا زود خداحافظی کنیم / اگر به تماس تلفنی اوباما جواب نداده بودم، دستیابی به برجام سخت‌تر می‌شد / پیمان حدیبیه هم حداکثری نبود / اگر ظریف وزیر خارجه نبود، به این آسانی به توافق نمی‌رسیدیم / به ما حسادت می‌کنند؛ ۸ سال مذاکره می‌کردند، حاصلی نداشت / اهل مذاکره ایم؛ اگر آمریکا می خواهد مذاکره کند، اول تحریم را بردارد؛ کاری نداریم که می خواهد وارد برجام شود یا نه / نمی شود تنگه هرمز برای شما باز باشد و تنگه جبل الطارق برای ما ناامن / آن روز که سپاه ناوچه شما را متوقف کرد، یک ناوچه انگلیسی آنجا بود؛ چرا هیچ کاری نکرد؟ پس هیچ کاری نمی توانید بکنید

نمایشگاه سراسری مبلمان خانگی در کرمانشاه برپا شد

ثبت "هرسین" به عنوان شهر ملی گلیم ایران

برای تحقق اهداف "اشتغال" استان 7000 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری نیاز است

پذیرش افسر پیمانی در هواپیمایی نیروی انتظامی

سرنوشت منطقه ویژه اقتصادی اسلام‌آباد را به سرنوشت پتروشیمی گره زده بودند در حالیکه پتروشیمی یک پروژه است اما منطقه آزاد یک زیرساخت بااهمیت برای سرمایه‌گذاری می‌باشد.

جشنواره "اسب" اصیل کُرد در کرمانشاه برگزار می‌شود

۲۱ بلوک از واحدهای مسکن مهر سرپل ذهاب تا پایان شهریور تحویل می شود

کرمانشاه بیشترین بیکار دانشگاهی را دارد

فلاحت‌پیشه: ایران از آمریکا به دلیل تحریم ظریف به دبیرکل سازمان ملل شکایت کند

کارت سوختتان را از پست رهگیری کنید

تبلیغات

http://aftabnews.ir/files/adv//33_673.jpg


  طراحی و پیاده سازی توسط پیشگامان ایده نگار

  تمامی حقوق متعلق به سایت آفتاب کرمانشاه می باشد-برای نمایش بهتر از مرورگر Firefox یا Chrome استفاده کنید