آفتاب کرمانشاه

روند واگذاری پالایشگاه کرمانشاه مطابق قانون بوده است کارکنان فعلی پالایشگاه حفظ می شوند

شناسه خبر » 162780

تاریخ انتشار » 1395/11/01-16:39

تعداد بازدید ها » 1000

آفتاب کرمانشاه: استاندار کرمانشاه با بیان اینکه روند واگذاری پالایشگاه کرمانشاه مطابق قانون بوده است، گفت: تمامی کارکنان فعلی پالایشگاه حفظ می شوند.

اسدالله رازانی  در  گفت و گویی تلویزیونی اظهار کرد: در خصوص موضوع فروش پالایشگاه کرمانشاه مباحث گوناگونی مطرح شده که لزوم ارایه اطلاعات دقیقی در این زمینه ضروری است.

این مقام عالی استان افزود: متاسفانه تاکنون اطلاع رسانی مناسبی صورت نگرفته و حتی اطلاعات درست و کاملی نیز به نمایندگان مجلس و سایر مقامات استان منتقل نشده است.

وی عنوان کرد: در استانداری نشستی دو ساعته با حضور شش نفر از نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی پیرامون موضوع پالایشگاه کرمانشاه برگزار شد و در جلسه ای طولانی اطلاعات کامل و به روز موضوع که توسط مدیریت ارشد استان تهیه  شده بود در اختیار نمایندگان قرار داده شد.
 
واگذاری بر اساس اصل 44 قانون اساسی صورت گرفته است

رازانی در ادامه به تشریح روند واگذاری پالایشگاه پرداخت و گفت: واگذاری بر اساس اصل 44 قانون اساسی و سیاست های کلی نظام که به تصویب مقام معظم رهبری رسیده، انجام شده است.

استاندار کرمانشاه تصریح کرد: دولتی بودن اقتصاد و تولید همواره یکی از آسیب های جدی نظام اقتصادی و تولیدی و یکی از موانع اصلی توسعه کشور قلمداد شده است.

این مقام عالی اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب، مقامات عالی کشور، دولت و مجلس شورای اسلامی- در ادوار مختلف- راه برون رفت از این مشکل را در خصوصی سازی و واگذاری تصدی ها در بخش دولت تشخیص داده اند.

 وی افزود: در این زمینه فهرستی از کارخانه جات مختلف جهت واگذاری  تهیه شده که پالایشگاه کرمانشاه نیز در این فهرست گنجانده شده است. در واقع این کار با این امید صورت گرفته که بخش خصوصی به شکلی بهتر از بخش دولتی می تواند مدیریت چنین واحدهایی را پیش ببرد.

 تنها 57 درصد از پالایشگاه واگذارشده است

رازانی گفت: تمامی بحث های مطرح شده در مورد پالایشگاه کرمانشاه مربوط به واگذاری تنها 57 درصد از پالایشگاه است و 40 درصد باقی مانده از سهام پالایشگاه همچنان در این مرحله دولتی باقی می ماند. و سه درصد از سهام این پالایشگاه نیز سهام ترجیحی کارکنان مجموعه است.

استاندار کرمانشاه تصریح کرد: بنابراین تمامی آنچه اتفاق افتاده تنها 57 درصد از سهام و دارایی های این پالایشگاه را شامل می شود.

این مقام عالی با اشاره به این نکته که پالایشگاه مطابق تمامی سازوکارهایی که در زمینه واحدهای مشابه وجود دارد به فروش رسیده، گفت: این واحد در ابتدا دو بار با قیمت پایه 179 میلیارد تومان در فرابورس عرضه شده است.

وی در مورد چگونگی این قیمت گذاری گفت: مجموع دارایی های هر شرکت و موسسه ای شامل طلب ها، موجودی ها، اموال و از جمله بدهی های آن می شود. در واقع بدهی ها بخشی از فهرست موجود محسوب می شود و هنگام قیمت گذاری این مبلغ از برآورد نهایی کسر می شود.

 رازانی افزود: طبق اسناد رسمی موجود و گزارش های سالانه که توسط سازمان حسابرسی کل کشور تهیه شده، مجموعه پالایشگاه بالغ بر 700 میلیارد تومان به موسسات مختلف از جمله به وزارت نفت بدهکار است.

استاندار کرمانشاه عنوان کرد: در قیمت گذاری نهایی این مبلغ از مجموع ارزش دارایی های این شرکت کاسته می شود و رقم پیشنهادی 179 میلیارد با در نظر گرفتن این موضوع تعیین شده است. در ضمن خریدار آینده هم باید بر اساس سهم 57 درصدی خود از پالایشگاه، پرداخت سهم بدهی را نیز عهده دار شود.

وی افزود: این واحد دوبار در فرابورس ارایه می شود، اما هیچ خریداری پیدا نمی کند و بار سوم در 20 دی ماه به صورت مزایده با طی تمامی تشریفات قانونی لازم به فروش گذاشته می شود.

این مقام عالی اظهار کرد: در این مرحله دو خریدار در مزایده شرکت می کنند. یکی از خریداران  قیمت 189 میلیارد تومان را ارایه می کند و خریدار دوم قیمت 210 میلیارد تومان را پیشنهاد می کند و در نهایت برنده این مزایده می شود.

رازانی ادامه داد: این خریدار بلافاصله طبق تشریفات مقرر و طبق قرارداد سهم اولیه و قسط اول را به حساب واریز می کند و هم اکنون معامله طبق روال قانونی انجام شده است.

وی تصریح کرد: طبق قانون خریدار مذکور برنده مزایده است و مالک 57 درصد از پالایشگاه محسوب می شود. در این میان دولت سهم حاکمیتی خود را که 40 درصد ازسهام است همچنان حفظ خواهد کرد و دو نفر از هیئت مدیره نیز از سوی دولت انتخاب خواهند شد.

استاندار کرمانشاه در ادامه خاطرنشان کرد: البته در این زمینه تعهدات سنگینی که در مورد تمامی واحدهای تولیدی اقتصادی هنگام فروش لحاظ می شود، توسط دولت  و وزارت اقتصاد در مورد این خریدار نیز کاملاً لحاظ شده است.

 کارکنان فعلی مجموعه حفظ می شوند

این مقام عالی افزود: خریدار باید به موقع اقساط خود را پرداخت کند. همچنین در شروط قرارداد آمده که سطح تولید و به ویژه میزان اشتغال این مجموعه باید کاملاً حفظ شود و خریدار حق ندارد تعداد کارگر فعلی را کم کند. در غیر اینصورت طبق قانون قراداد فسخ می شود.

وی با اشاره به برخی موضوعاتی که پیرامون صلاحیت و اهلیت خریدار  مطرح شده، اظهار کرد: در وزارت اقتصاد ترتیبات و تشریفات خاصی برای تعیین صلاحیت و اهلیت خریداران لحاظ می شود.

 خریدار پالایشگاه از فعالان اقتصادی موفق استان است

 رازانی ادامه داد: شناختی هم که مجموعه سازمان ها و ادارات استان از خریدار دارند مبتنی بر این است که وی در استان کرمانشاه دو واحد مهم در زمینه تولید لبنیات و شرکت پخش دارد که هر دو جزو واحدهای کاملاً موفق استان محسوب می شوند.

استاندار کرمانشاه بیان داشت: همچنین این خریدار در خارج از استان کرمانشاه و در استان قزوین یک کارخانه تولید فیلتر ماشین دارد و در استان زنجان نیز کارخانه لبنیات دارند. بنابراین اهلیت خریدار نیز محرز است و در این زمینه اشکال خاصی وارد نیست.

وی در ادامه به نشست مشترک  با نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: مجموعه این مطالب در حضور نمایندگان مطرح شد و خوشبختانه با ارایه این توضیحات از نگرانی ها کاسته شد.

رازانی اظهار کرد: چنانچه نگرانی هایی وجود دارد نمایندگان می توانند موضوع را از وزارت اقتصاد پیگیری کنند و از ابزار سؤال از وزیر استفاده کنند و این مسیر باز است.

استاندار کرمانشاه ادامه داد:  مقرر شده از ایجاد هیجان های نامطلوب و مبتنی بر اطلاعات ناقص و احیاناً دستکاری شده پرهیز شود. در این میان ممکن است کسان دیگری طمع داشته اند که این فرایندهای مزایده و بورس انجام نشود و بتوانند با نرخ های پایین تر مجموعه را خریداری کنند.

وی ادامه داد: دراین نشست عنوان شده از بردن هیجان میان مردم خودداری کنیم. البته نمایندگان قبل ترهم اعلام کرده بودند حضور آنها در جمع کارکنان پالایشگاه به منظور ایجاد آرامش در مجموعه بوده است.

این مقام عالی استان اظهار داشت: اطلاعات و اسناد موجود نزد مدیریت ارشد استان پیرامون موضوع واگذاری پالایشگاه در اختیار نمایندگان  قرار گرفته است.

مطالب مرتبط

کلید واژه ها

 اسدالله رازانی   پالایشگاه   واگذاری استاندار کرمانشاه  آفتاب کرمانشاه

ارسال نظر  خوانندگان :

نام  
ایمیل  
وب سایت (اختیاری)  
متن  
  تصویر امنیتی  

کد امنیتی تصویر بالا را در کادر  وارد کنید

 
   
         

نظرات کاربران

   


 
     

آخرین اخبار

پرونده دستمزد ۹۸ بسته شد

شهر کرمانشاه جزو "مناطق جنگی" قرار گرفت

عیدی همراه اول به تمامی مشترکان دائمی و اعتباری

اجرای مرحله دوم پرداخت طلب مالباختگان پرونده گلیم و گبه/7000مالباخته تسویه شدند/

آزمون استخدامی در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه به صورت قراردادی برگزار می شود

تورم در استان کرمانشاه 9 پله کاهش یافته است

خدمات دولت در حوزه اجتماعی را نمی توان نادیده گرفت

رسمی شدن مرز شوشمی هدف سفر 2 روزه به اقلیم کردستان عراق بود

دیدار نادری با سفیر ژاپن در تهران

استان در پرداخت تسهیلات اشتغالزایی رتبه اول کشور را داراست

رییس کمیته انضباطی فوتبال: با وریا کُردی حرف می زنم/ شما سنگ کردستان و خوزستان را به سینه می زنید آن هم در حد نگارش یک پست و متن دوخطی در هتل 5 ستاره

روحانی: به رهبری پیشنهاد دادم فرماندهی جنگ اقتصادی با حضرتعالی باشد، فرمودند فرمانده این جنگ باید رئیس جمهور باشد

اقدام جالب شورای یک روستا برای مقابله با گرانی آجیل شب عید+ تصوير

رفع بيكاري در بهبود فضاي كسب و كار است

۵۰ مصوبه مهم مجلس در بودجه سال ۹۸ + جدول

رئیس پلیس راهور خبر داد: اعلام محدودیت‌های ترافیکی پنج‌شنبه غریبان در کرمانشاه

رییس جمهوری درگذشت حاج ذبیح الله رضوان مدنی را تسلیت گفت

تعداد احزاب کشور از نصف هم کمتر شد (+لیست)

۳۱ شهرستان کم‌برخوردار کشور مشخص شدند

فلاحت پیشه: طرح برگزاری رفراندم برای پالرمو و CFT به معنای ایجاد التهاب در جامعه است

رفع بيكاري در بهبود فضاي كسب و كار است/ يكي از راهكارهايي كه در حال اجرايي كردن آن هستيم كاهش زمان جواب استعلام ها و صدور مجوزها

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه معرفی شد

با افزایش ۴۰۰ هزار تومانی حقوق ۴ میلیون کارمند کمتر دریافت می‌کنند

قیمت دیه سال ۹۸ ابلاغ شد/ دیه در ماه غیرحرام ۲۷۰ میلیون

نمایشگاه سراسری "گل و گیاه" در کرمانشاه آغاز به کار کرد

مهندس سالاری برگشت

مقام معظم رهبری: معطل اروپا نمانید/ برجام مشکلات اقتصادی کشور را برطرف نکرد / ارتباطات باید حفظ بشودرابطه با شرق تقویت بشود، با غرب تقویت بشود/ اروپایی ها بدجنسی می کنند

کسب رتبه نخست کمیته امداد استان در زمینه ایجاد اشتغال پایدار مددجویی

خلاء روحیه مطالبه گری روند توسعه کرمانشاه را کند کرده است

معرفی منظم ترین نمایندگان در حضور و غیاب و فعال ترین در میزان مشارکت در رای گیری ها

ادغام ۵ بانک و موسسه وابسته به نیروهای مسلح در بانک سپه

قیمت حج ۹۸ مشخص شد

مدارس چند شهرستان استان کرمانشاه تعطیل شد

جزئیات ادغام بانکهای نیروهای مسلح/سپرده‌گذاران نگران نباشند

روحانی: رهبری چند بار به من گفتند که با لوایج چهارگانه مخالفتی ندارند/ پس چه کسی مخالف است؟/ نمی‌شود کشور را دست 20-10 نفر بدهند!

مقام معظم رهبری: ازدواج های سفید سیاه ترین ازدواج است/ جریان صهیونیستی تصمیم به نابودی بنیان خانواده گرفته

ظریف: استعفای من صرفا به منظور دفاع از شان و جايگاه وزارت خارجه بود/ نیاز به دلجویی ندارم

برخورد با مفاسد اقتصادی به ضعیف کُشی محدود نشود

ظریف: بعد از عکس‌های ملاقات‌های امروز دیگر جواد ظریف به عنوان وزیر خارجه در جهان اعتباری ندارد

عزل و نصب مدیران باید با هماهنگی استاندار باشد/ ایجاد حواشی سودی برای استان ندارد

جشن تولد کهنسال‌ترین درخت کرمانشاه برگزار می‌شود

مدیر کل بهزیستی استان کرمانشاه منصوب شد

بخش بیستون ظرفیت های فراوانی در حوزه گردشگری و صنعت دارد/ افشين رحيمي بعنوان بخشدار جديد بيستون منصوب شد

رئیس هیات پرورش اندام کرمانشاه: مردان آهنین از شبکه 3 پخش نشود، از میزبانی انصراف می‌دهیم

تبدیل کارت ملی به کارت بانکی اجرایی شد

انتقاد معصومه ابتکار از خطای بزرگ رسانه ملی

اسامی تایید شدگان انتخابات اتاق بازرگانی استان کرمانشاه اعلام شد / چهارنفر رد صلاحیت شدند+ تصاوير

تمامی مرزنشینان مشمول مصوبه دولت برای واردات کالا هستند

مهلت ثبت‌نام کنکور ۹۸ تمدید شد

مجوز تردد زائران عتبات عالیات از مرز خسروی صادر شد

تبلیغات

http://aftabnews.ir/files/adv//33_673.jpg


  طراحی و پیاده سازی توسط پیشگامان ایده نگار

  تمامی حقوق متعلق به سایت آفتاب کرمانشاه می باشد-برای نمایش بهتر از مرورگر Firefox یا Chrome استفاده کنید