آفتاب کرمانشاه

روند واگذاری پالایشگاه کرمانشاه مطابق قانون بوده است کارکنان فعلی پالایشگاه حفظ می شوند

شناسه خبر » 162780

تاریخ انتشار » 1395/11/01-16:39

تعداد بازدید ها » 1077

آفتاب کرمانشاه: استاندار کرمانشاه با بیان اینکه روند واگذاری پالایشگاه کرمانشاه مطابق قانون بوده است، گفت: تمامی کارکنان فعلی پالایشگاه حفظ می شوند.

اسدالله رازانی  در  گفت و گویی تلویزیونی اظهار کرد: در خصوص موضوع فروش پالایشگاه کرمانشاه مباحث گوناگونی مطرح شده که لزوم ارایه اطلاعات دقیقی در این زمینه ضروری است.

این مقام عالی استان افزود: متاسفانه تاکنون اطلاع رسانی مناسبی صورت نگرفته و حتی اطلاعات درست و کاملی نیز به نمایندگان مجلس و سایر مقامات استان منتقل نشده است.

وی عنوان کرد: در استانداری نشستی دو ساعته با حضور شش نفر از نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی پیرامون موضوع پالایشگاه کرمانشاه برگزار شد و در جلسه ای طولانی اطلاعات کامل و به روز موضوع که توسط مدیریت ارشد استان تهیه  شده بود در اختیار نمایندگان قرار داده شد.
 
واگذاری بر اساس اصل 44 قانون اساسی صورت گرفته است

رازانی در ادامه به تشریح روند واگذاری پالایشگاه پرداخت و گفت: واگذاری بر اساس اصل 44 قانون اساسی و سیاست های کلی نظام که به تصویب مقام معظم رهبری رسیده، انجام شده است.

استاندار کرمانشاه تصریح کرد: دولتی بودن اقتصاد و تولید همواره یکی از آسیب های جدی نظام اقتصادی و تولیدی و یکی از موانع اصلی توسعه کشور قلمداد شده است.

این مقام عالی اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب، مقامات عالی کشور، دولت و مجلس شورای اسلامی- در ادوار مختلف- راه برون رفت از این مشکل را در خصوصی سازی و واگذاری تصدی ها در بخش دولت تشخیص داده اند.

 وی افزود: در این زمینه فهرستی از کارخانه جات مختلف جهت واگذاری  تهیه شده که پالایشگاه کرمانشاه نیز در این فهرست گنجانده شده است. در واقع این کار با این امید صورت گرفته که بخش خصوصی به شکلی بهتر از بخش دولتی می تواند مدیریت چنین واحدهایی را پیش ببرد.

 تنها 57 درصد از پالایشگاه واگذارشده است

رازانی گفت: تمامی بحث های مطرح شده در مورد پالایشگاه کرمانشاه مربوط به واگذاری تنها 57 درصد از پالایشگاه است و 40 درصد باقی مانده از سهام پالایشگاه همچنان در این مرحله دولتی باقی می ماند. و سه درصد از سهام این پالایشگاه نیز سهام ترجیحی کارکنان مجموعه است.

استاندار کرمانشاه تصریح کرد: بنابراین تمامی آنچه اتفاق افتاده تنها 57 درصد از سهام و دارایی های این پالایشگاه را شامل می شود.

این مقام عالی با اشاره به این نکته که پالایشگاه مطابق تمامی سازوکارهایی که در زمینه واحدهای مشابه وجود دارد به فروش رسیده، گفت: این واحد در ابتدا دو بار با قیمت پایه 179 میلیارد تومان در فرابورس عرضه شده است.

وی در مورد چگونگی این قیمت گذاری گفت: مجموع دارایی های هر شرکت و موسسه ای شامل طلب ها، موجودی ها، اموال و از جمله بدهی های آن می شود. در واقع بدهی ها بخشی از فهرست موجود محسوب می شود و هنگام قیمت گذاری این مبلغ از برآورد نهایی کسر می شود.

 رازانی افزود: طبق اسناد رسمی موجود و گزارش های سالانه که توسط سازمان حسابرسی کل کشور تهیه شده، مجموعه پالایشگاه بالغ بر 700 میلیارد تومان به موسسات مختلف از جمله به وزارت نفت بدهکار است.

استاندار کرمانشاه عنوان کرد: در قیمت گذاری نهایی این مبلغ از مجموع ارزش دارایی های این شرکت کاسته می شود و رقم پیشنهادی 179 میلیارد با در نظر گرفتن این موضوع تعیین شده است. در ضمن خریدار آینده هم باید بر اساس سهم 57 درصدی خود از پالایشگاه، پرداخت سهم بدهی را نیز عهده دار شود.

وی افزود: این واحد دوبار در فرابورس ارایه می شود، اما هیچ خریداری پیدا نمی کند و بار سوم در 20 دی ماه به صورت مزایده با طی تمامی تشریفات قانونی لازم به فروش گذاشته می شود.

این مقام عالی اظهار کرد: در این مرحله دو خریدار در مزایده شرکت می کنند. یکی از خریداران  قیمت 189 میلیارد تومان را ارایه می کند و خریدار دوم قیمت 210 میلیارد تومان را پیشنهاد می کند و در نهایت برنده این مزایده می شود.

رازانی ادامه داد: این خریدار بلافاصله طبق تشریفات مقرر و طبق قرارداد سهم اولیه و قسط اول را به حساب واریز می کند و هم اکنون معامله طبق روال قانونی انجام شده است.

وی تصریح کرد: طبق قانون خریدار مذکور برنده مزایده است و مالک 57 درصد از پالایشگاه محسوب می شود. در این میان دولت سهم حاکمیتی خود را که 40 درصد ازسهام است همچنان حفظ خواهد کرد و دو نفر از هیئت مدیره نیز از سوی دولت انتخاب خواهند شد.

استاندار کرمانشاه در ادامه خاطرنشان کرد: البته در این زمینه تعهدات سنگینی که در مورد تمامی واحدهای تولیدی اقتصادی هنگام فروش لحاظ می شود، توسط دولت  و وزارت اقتصاد در مورد این خریدار نیز کاملاً لحاظ شده است.

 کارکنان فعلی مجموعه حفظ می شوند

این مقام عالی افزود: خریدار باید به موقع اقساط خود را پرداخت کند. همچنین در شروط قرارداد آمده که سطح تولید و به ویژه میزان اشتغال این مجموعه باید کاملاً حفظ شود و خریدار حق ندارد تعداد کارگر فعلی را کم کند. در غیر اینصورت طبق قانون قراداد فسخ می شود.

وی با اشاره به برخی موضوعاتی که پیرامون صلاحیت و اهلیت خریدار  مطرح شده، اظهار کرد: در وزارت اقتصاد ترتیبات و تشریفات خاصی برای تعیین صلاحیت و اهلیت خریداران لحاظ می شود.

 خریدار پالایشگاه از فعالان اقتصادی موفق استان است

 رازانی ادامه داد: شناختی هم که مجموعه سازمان ها و ادارات استان از خریدار دارند مبتنی بر این است که وی در استان کرمانشاه دو واحد مهم در زمینه تولید لبنیات و شرکت پخش دارد که هر دو جزو واحدهای کاملاً موفق استان محسوب می شوند.

استاندار کرمانشاه بیان داشت: همچنین این خریدار در خارج از استان کرمانشاه و در استان قزوین یک کارخانه تولید فیلتر ماشین دارد و در استان زنجان نیز کارخانه لبنیات دارند. بنابراین اهلیت خریدار نیز محرز است و در این زمینه اشکال خاصی وارد نیست.

وی در ادامه به نشست مشترک  با نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: مجموعه این مطالب در حضور نمایندگان مطرح شد و خوشبختانه با ارایه این توضیحات از نگرانی ها کاسته شد.

رازانی اظهار کرد: چنانچه نگرانی هایی وجود دارد نمایندگان می توانند موضوع را از وزارت اقتصاد پیگیری کنند و از ابزار سؤال از وزیر استفاده کنند و این مسیر باز است.

استاندار کرمانشاه ادامه داد:  مقرر شده از ایجاد هیجان های نامطلوب و مبتنی بر اطلاعات ناقص و احیاناً دستکاری شده پرهیز شود. در این میان ممکن است کسان دیگری طمع داشته اند که این فرایندهای مزایده و بورس انجام نشود و بتوانند با نرخ های پایین تر مجموعه را خریداری کنند.

وی ادامه داد: دراین نشست عنوان شده از بردن هیجان میان مردم خودداری کنیم. البته نمایندگان قبل ترهم اعلام کرده بودند حضور آنها در جمع کارکنان پالایشگاه به منظور ایجاد آرامش در مجموعه بوده است.

این مقام عالی استان اظهار داشت: اطلاعات و اسناد موجود نزد مدیریت ارشد استان پیرامون موضوع واگذاری پالایشگاه در اختیار نمایندگان  قرار گرفته است.

مطالب مرتبط

کلید واژه ها

 اسدالله رازانی   پالایشگاه   واگذاری استاندار کرمانشاه  آفتاب کرمانشاه

ارسال نظر  خوانندگان :

نام  
ایمیل  
وب سایت (اختیاری)  
متن  
  تصویر امنیتی  

کد امنیتی تصویر بالا را در کادر  وارد کنید

 
   
         

نظرات کاربران

   


 
     

آخرین اخبار

"بیستون" و "ورمنجه" در صدر آتش‌سوزی‎های محیط زیست کرمانشاه

مدیرکل بیمه سلامت کرمانشاه: افراد فاقدبیمه برای دریافت دفترچه بیمه ایرانیان سریعتر اقدام کنند

پرونده مدیران متخلف روی میز سازمان بازرسی کرمانشاه/ محکومیت 41 مدیر

اقدام قابل تحسین روحانی؛ رییس جمهور از معاون اولش دلجویی کرد

«ذوالنور» رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شد

"عباسیان" رفت،"صالحی" آمد

تکذیب وجود هرگونه شیء نورانی در آسمان روانسر/ زلزله دیشب خسارتی نداشت

کرمانشاه می‌تواند به قطب تولید خودرو و قطعات تبدیل شود/ تربيت نيروي ماهر با استفاده از دانشگاه صنعتي

نحوه ثبت‌نام ایرانیان برای پرونده الکترونیک سلامت + جزییات

صدور قرار تامین کیفری برای ۱۹ نفر به جرم اخذ رشوه در یکی از شهرداریهای استان/ 58 زندانی مهریه در استان داریم

عضو کمیسیون اجتماعی: بستن معابر کولبری، تحریم داخلی علیه مرزنشینان

رئیسی: پوشش متهمان زن نباید لزوما چادر باشد

7 نکته درباره سرنگونی پهپاد آمریکایی/ واقعاً چرا ترامپ دستور حمله تلافی جویانه نداد؟

اعدام کارمند وزارت دفاع به جرم جاسوسی/ 15 سال زندان برای همسر

در انتخابات مجلس یازدهم به دلایل شخصی کاندیدا نمی‌شوم/ مجلس آینده مقدمه دولت آینده است

اینجا یک جامعه اسلامی است؛ هر کسی نمی‌تواند بگوید هر جور دلم می‌خواهد می‌پوشم / پشت فرمان خودرو حریم خصوصی نیست / خانمی با وضعیت نامناسب در خیابان‌ شروع به ناهنجاری و رقص کرده؛ بعداً می‌گوید مشروب خورده بودم؛ اگر کسی جسارت را به بیش از حد رساند، باید با او برخورد کرد / یک شبکه جاسوسی CIA متلاشی شد که جزئیات آن بعداً منتشر می‌شود؛ نمی‌دانید چه ولوله‌ای در CIA افتاده؛ به وحشت افتاده اند

تپه نادری بیستون نورپردازی می شود تپه نادری بیستون نورپردازی می شود

دستگیری عامل حمایت کننده قاتل روحانی شهید همدانی به انتشار تصاویری خشن در اینستاگرام

مسابقات آفرود قهرمانی کشور (عکس)

مسئولان برای ساماندهی وضعیت اجاره بهای منزل چاره اندیشی کنند

عراق با بازگشایی خسروی موافق نیست/افزودن ۲ بخش دیگر به مناطق جنگی/ آمریکا صادق باشد، مذاکره می کنیم

لیست مدارس فوتبال رسمی و مجاز کرمانشاه اعلام شد

اعلام نتایج امتحانات نهایی تا 5 تیر

روحانی: توسعه روابط بانکی با دنیا بدون تصویب «FATF» نمی شود/ مشکلی پیش آمد مردم نگویند دولت ناکارآمد بود

ثبت نام ۱.۳ میلیون کرمانشاهی برای کارت ملی هوشمند/تکلیف کسانی که از قافله جامانده اند

همه مردم ایران آماده دفاع از کشورشان هستند

ترامپ: ۱۰ دقیقه قبل از حمله به ۳ نقطه در ایران، آن را متوقف کردم

برخی قوانین موجود مناسب شرایط تحریم نیست

فلاحت‌ پیشه: ایران به دلیل تجاوز پهپاد آمریکایی به سازمان ملل شکایت کند

سردار سلامی: عکس‌العمل‌های قاطع، تمام کننده و قطعی در مقابل تعرض هر بیگانه‌ای خواهیم داشت

سرنگونی پهپاد جاسوسی «گلوبال‌هاوک» آمریکا در سواحل هرمزگان توسط سپاه(+مشخصات و جزئیات پهپاد)

استاندار کرمانشاه هم به کمپین «حمایت از مستاجرین» پیوست؛

مصممیم کرمانشاه امسال با رتبه اول "بیکاری" کشور خداحافظی کند

سرپرست فدراسیون وزنه برداری :از "کیانوش رستمی" غافل نیستیم/ باید از ظرفیت "بهداد سلیمی" استفاده کرد

گاهی آنقدر فاصله ما با دشمن کم است که شماره سلاح آنها را می‌خوانیم/ پشت سر منطق مذاکره، تسلیم نهفته است/ به پیروزی نزدیک هستیم / بزرگترین ضعف در آمریکا فقدان رهبری فردی روحانی است

قرارداد ایوانکوویچ با الاهلی دو ساله خواهد بود.

مدیران در شرایط فعلی باید از قوه خلاقیت و ایده پردازی استفاده کنند/ شایعه انتقال خود به استان خوزستان را تکذیب کرد

حضور مدیر عامل شرکت گاز استان در مرکز سامد

اجرای مرحله سوم پرداخت به مالباختگان پرونده «گلیم و گبه» کر

نخستین ضربه‌ جهانی واجا به شبکه‌ جاسوسی آمریکا/ارائه جزئیات جدیدترین ضربه در آینده‌ای نزدیک

استخدام افسر دانش آموخته در پلیس فتا

آگهی جذب نیرو در دانشگاه علوم پزشكي كرمانشاه

از هر 10 کرمانشاهی یک نفر "سالمند" است/ برای راه‌اندازی "سرای سالمندان" هر تعداد مراجعه کنند مجوز می‌دهیم

اول تیر؛ آخرین مهلت تسلیم اظهارنامه مالیاتی صاحبان مشاغل و اشخاص حقیقی است

توصیه به رعایت اعتدال در اجاره‌بها

مدارک تحصیلی فارغ التحصیلان متخلف باطل می‌شود/نحوه تشخیص تخلف در پایان‌نامه‌های محرمانه

والدینی که مانع از تحصیل فرزندانشان شوند، مجازات می‌شوند

فرمانده ناجا: موافق افزایش اعتبار گذرنامه‌ها هستیم/ نیروی انتظامی تمام زیرساخت‌های لازم در پایانه مرز خسروی را دارد

رئیس هیات "وزنه‌برداری" کرمانشاه انتخاب شد

رئیس هیأت پزشکی ورزشی کرمانشاه معرفی شد

تبلیغات

http://aftabnews.ir/files/adv//33_673.jpg


  طراحی و پیاده سازی توسط پیشگامان ایده نگار

  تمامی حقوق متعلق به سایت آفتاب کرمانشاه می باشد-برای نمایش بهتر از مرورگر Firefox یا Chrome استفاده کنید